BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    krzysztofwojczak@gmail.com

 

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano sobota 21 listopada 2020 19:33  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

22.XI.2020 rok
 

1. Dzisiaj w ostatnią niedzielę roku liturgicznego przypada uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Niech kończący się rok kościelny zachęci nas do modlitwy, wprowadzania pokoju i sprawiedliwości. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnawiamy dziś akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc. Po sumie poświęcenie opłatków wigilijnych.

2. Dzisiaj w niedzielę 22 listopada, przypada wspomnienie liturgiczne św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki sakralnej a także organistów i chórów kościelnych. Z tej okazji modlitewnie podziękujmy naszym panom organistom, dyrygentom, chórowi "Fordonia", zespołom: "Samemu Bogu", Scholi "Boże Nutki”, które uświetniają śpiewem i muzyką nabożeństwa. Ich muzyczną posługę w naszej Bazylice polecamy opiece Bożej. 

3.W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, a z nim nowy Rok Kościelny w liturgii.  Adwent to czas, który ma nas przygotować do świąt Bożego Narodzenia i do naszego spotkania ze Zbawicielem w wieczności.   

4. Dziś w związku z kończącym się rokiem liturgicznym serdecznie dziękujemy parafianom za wsparcie naszych poczynań charytatywnych, za pomoc dla rodzin wielodzietnych i bezrobotnych, dla dzieci potrzebujących specjalnej troski i wsparcia. Także w tym roku w czasie Adwentu, w niedzielę dnia 13 grudnia przeprowadzimy przed świętami akcję charytatywną „kilogram dla potrzebujących”. Bliższe szczegóły podamy za tydzień.
 

5.W środę 25 dnia miesiąca wieczorna Msza św. sprawowana jest w Bazylice w połączeniu z modlitwami przez wstawiennictwo Świętej Faustyny. Po każdej takiej Mszy św. przy relikwiarzu świętej okolicznościowe modlitwy z odczytaniem przyniesionych próśb i podziękowań i uszanowaniem relikwii św. Faustyny. 
 

6.Ks. Piotr informuje: W tym tygodniu Martyria zaprasza na następujące katechezy: dziś o godz. 18:00 w kaplicy - pierwsze spotkanie z cyklu "ParKING" dla par oraz poszukujących męża lub żony.   Za tydzień w niedzielę na godz. 18:00 do kaplicy zapraszamy parafian na pierwsze spotkanie z cyklu "Ducha nie gaście" poświęcone pamięci ks. Prałata Zygmunta Trybowskiego. Gościć będziemy członków najbliższej rodziny Księdza Zygmunta we wspomnieniu jego domu rodzinnego oraz okresu dzieciństwa. 

W Adwencie zapraszamy na Roraty Akademickie w każdy poniedziałek o godz. 7:00 do kościoła.   

Martyria wznawia akcję "Kocham więc służę". Polega ona na objęciu opieką potrzebujących pomocy starszych parafian w zrobieniu zakupów czy zrealizowaniu innych domowych czynności. Studenci czekają na możliwość przyjścia naszym seniorom z samarytańską posługą. Wszelkie informacje na ten temat oraz kontakt znajdują się na stronie internetowej Martyrii.

7. Opłatki wigilijne poświęcone dziś w naszej świątyni można nabywać w zakrystii po Mszach św. i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. W czasach, w których komercja przyćmiewa powagę świąt religijnych poświęcone opłatki z ołtarza parafialnego symbolizują jedność ołtarza i stołu domowego. Za tydzień będzie można nabywać tak jak w latach ubiegłych świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na pomoc dzieciom  udzielaną przez Caritas.

8. Pragniemy podziękować naszym Parafianom, którzy w pierwszych dniach listopada ofiarowali modlitwę o odpust zupełny dla naszych bliskich zmarłych.    Przyjęte w tym roku wymienianki roczne wspierać będziemy modlitwą za zmarłych przez cały rok liturgiczny począwszy od przyszłej niedzieli przed Mszą św. o godz. 9.45 Zachęcamy do tej szczególnej modlitwy za naszym bliskim zmarłych.

9. Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Akcja Katolicka jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, a jej zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Wspólnota ta działa w naszej parafii.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” z dodatkiem naszej Diecezji przeczytamy m.in. artykuły: - Czy mamy do czynienia z masowym odchodzeniem od wiary? Co faktycznie się dzieje? - „Media nienawiści” – jak się przed nimi bronić? - oraz raport o dołowaniu – o tym, gdy dziecko słyszy krytykę. Polecamy ciekawą lekturę Przewodnika Katolickiego. 

11. Zmarli: śp. Mirosław Redwauc, lat 66, zam. ul. Bartłomieja z Bydgoszczy 13, śp. Aleksandra Szulwic, lat 85, zam. ul. Łochowskiego 4, śp. Elżbieta Dudek, lat 71, zam. ul. Kleina 4, śp. Helena Koniarska lat 69, zam. ul. Kleina 4, śp. Czesław Sałek, lat 66, zam. ul. Albrychta 1.  Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu.

12. Przed nami ostatni tydzień mijającego Roku Kościelnego. Niech dla nas wszystkich tu obecnych będzie okazją do jak najlepszego duchowego przygotowania na nadchodzący Adwent.

Podziękowanie dla Dobroczyńców naszej Parafii

Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon w kościele jak i te które zostały przelane na konto bankowe naszej parafii:

  74 1090 1072 0000 0001 0261 7319.


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW