Parafia Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy
MENU

Strona główna

  Varia

 

od lewej:
ks. Jan Andrzejczak,
ks. Krzysztof Danowski,
ks. Przemysław Książek

 


 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
 

.

ARTYKUŁ
Mieczysław Pawłowski Dodano 2004-06-27
POWITANIE PROBOSZCZA

W niedzielę 27 czerwca na Mszy św. o 18.30 nastąpiło uroczyste wprowadzenie na urząd proboszcza ks. kanonika Jana Andrzejczaka.

Wprowadzenia dokonał wicedziekan Dekanatu V Fordon ks. Andrzej Jasiński (proboszcz parafii pw. św. Jana Ap. i Ew. w Bydgoszczy Fordonie).

W pierwszym słowie skierowanym do parafian ks. Jan powiedział, że objęcie urzędu proboszcza w naszej parafii to „zaszczyt i zadanie”. W uroczystości uczestniczyli wszyscy kapłani pracujący w naszej parafii z ks. seniorem Janem Mieczkowskim na czele.

W czasie tej samej Mszy św. powitano nowego wikariusza – ks. Krzysztofa Danowskiego.

Nowego księdza Proboszcza w imieniu parafian, grup, ruchów i wspólnot działających w naszej parafii powitały grupy przedstawicieli.

Na zakończenie Mszy św. zebraniu udali się do grobu pierwszego proboszcza śp. ks. Zygmunta Trybowskiego i wraz z parafianami obecnymi na Mszy św. odmówili modlitwę.

Ks. kanonik Jan ANDRZEJCZAK ur. się 25 maja 1948 roku. Święcenia kapłańskie otrzymał 10. czerwca 1972 roku w Gnieźnie z rąk Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Polski.

W pracy duszpasterskiej posługiwał w wielu parafiach. Ostatnią placówką była wspólnota parafii pw. św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią (parafia liczy 10 000 wiernych), w której był proboszczem przez 14 lat. Jest kanonikiem Kapituły przy Kościele Kolegiackim pw. św. Jerzego w Gnieźnie.


Ks. Krzysztof DANOWSKI ur. się 26. stycznia 1970 roku. Święcenia kapłańskie otrzymał 3. czerwca 1995 roku w Gnieźnie. Ostatnio pracował w parafii pw. Chrystusa Króla w Bydgoszczy


Tekst i foto:  Mieczysław Pawłowski

     PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW