BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano niedziela 12 sierpnia 2018 20:36  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..
XIX Niedziela Zwykła

 

 12.VIII.2018 rok

 

 1.Jutro 13 dzień sierpnia. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. i kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie z Różańcem i procesją dookoła kościoła. W tym miesiącu szczególnie w modlitwie różańcowej prośmy Maryję o trzeźwość w naszych domach i rodzinach i dobre przygotowanie do Misji św.

2. Dnia 14 sierpnia (we wtorek) odbędzie się 29 Pielgrzymka Maksymiliańska w intencji otrzeźwienia narodu. Zbiórka o godz. 15.30 w kościele NSPJ na pl. Piastowskim wymarsz o godz. 15.50 do kościoła św. Maksymiliana Marii Kolbego na Osowej Górze, po Mszy Św. odpustowej o godz. 18.00 będzie miał miejsce poczęstunek dla pielgrzymów.

3.  We wtorek o godz. 18,00 Apostolstwo Dobrej Śmierci poprowadzi modlitwę różańcową, a po niej zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków

4.W środę, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jedno z najstarszych i największych świąt maryjnych. Msze św. w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę (przypomniany, że w wakacje nie ma Mszy św. o godz. 17.00). Tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Św. Uroczystość ta jest dniem, w którym czcimy Maryję jako opiekunkę ludzkiej pracy na roli i jej owoców. Poświęcenie wianków z ziół i kwiatów po każdej Mszy św. Można przynieść także owoce i plony z własnych działek.  Dzień 15 sierpnia to także Dzień Wojska Polskiego. Podczas sumy okolicznościowe modlitwy w intencji Polskich Żołnierzy. W ten dzień też tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, by wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku.   Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.    Wieczorem o godz. 21.00 zapraszamy na nabożeństwo maryjne które poprowadzi jak co roku Jasnogórska Grupa Pielgrzymkowa „Promienista”. Nabożeństwo odbędzie się w kościele.

5. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.

6. Przypomnijmy, że sierpień jest dla katolików w Polsce czasem szczególnego zdawania egzaminu z dojrzałości chrześcijańskiej. W tym miesiącu, wraz z całym Kościołem w Polsce, podejmujemy zobowiązanie całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych. Niech ten ofiarny czyn będzie wyrazem naszego włączenia się w walkę Kościoła o trzeźwość i rozwój naszego narodu.

7.W czwartek, jak zawsze 16 dnia miesiąca Msza św. o 18.30 w kościele a po niej modlitwy przy relikwiach za wstawiennictwem św. Jana Pała II zakończone uszanowaniem relikwii. Czuwanie z Maryją prowadzone przez Oazę Rodzin przed Mszy św. wieczorną.

8. W czwartek po wieczornej Mszy św. nadzwyczajne spotkanie Sejmiku Parafialnego na którym obecność obowiązkowa. Program dla liderów do odebrania w zakrystii.

9. Dnia 25 sierpnia w naszej parafii rozpoczną się misje święte przed nawiedzeniem kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Plan misji św. jest dostępny na naszej stronie internetowej, na folderach umieszczonych na ławkach kościoła i w kruchtach świątyni. Pomyślmy już o dekoracji naszych domów na czas Nawiedzenia. Obraz Królowej Polski przybędzie do naszej diecezji 1 września o godz. 16.00 rozpoczynając swą peregrynację po wszystkich parafiach naszej bydgoskiej diecezji. 

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W najnowszym wydaniu tygodnika m.in. następujące artykuły: „Zmiany w Katechizmie Kościoła Katolickiego dotyczące kary śmierci”; „W karę śmierci wpisany jest niejeden paradoks”; „Chesterton: obrońca wiary, który nie potępia”; „Beata Wereszczyńska o wzroście cen gazu”; W strefie dobrego smaku mamy tym razem „Kuchnię hiszpańską”. Polecamy lekturę katolickiej prasy.

12. Zmarli: Śp. Jerzy Gonerski, lat 69, zamieszkały przy ul. Sucharskiego 4; śp. Jerzy Jabłoński, zam. ul. Łochowskiego 7.

13. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy obfitych łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.

 


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW