BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano niedziela 02 sierpnia 2015 11:10  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..
XVIII Niedziela Zwykła
2.VIII.2015rok
 

1. Szczęśliwie wrócili do swoich domów uczestnicy pielgrzymek z naszego Sanktuarium na Jasną Górę. Pielgrzymom dziękujemy za trud i modlitwę przed Obrazem Jasnogórskiej Pani. Pragniemy podziękować także wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu pielgrzymki, dziękujemy za ofiary złożone na logistyczne wsparcie pielgrzymki i za kwiaty ofiarowane Matce Bożej. Także w imieniu pielgrzymów jasnogórskich z Gdańska dziękujemy parafianom, którzy udzielili pątnikom gościny i noclegów w swoich domach.
 
2. Dzisiaj można zyskać tzw. Odpust Porcjunkuli. Wywodzi się on z dawnej franciszkańskiej tradycji, która w późniejszych latach została rozciągnięta na wszystkie kościoły, duchownych i świeckich. Warto skorzystać z tego „skarbca Bożego Miłosierdzia” i uzyskać za przyczyną Matki Bożej Anielskiej i św. Franciszka odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej za popełnione grzechy.
 
3. We wtorek wspominać będziemy św. Jana Marię Vianney'a (1786-1859), prezbitera, najsłynniejszego proboszcza, który swoją postawą modlitewną, ofiarami i postami doprowadził do nawrócenia mieszkańców miasteczka, do którego został posłany. Natomiast w czwartek święto Przemienienia Pańskiego. Obchodzone jest ono w Kościele już od VI wieku, a w Polsce znane jest od XI wieku. Akt przemienienia pozwolił Apostołom a także nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
 
4. W tym tygodniu pierwsza środa, czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa grup liturgicznych o zwykłym czasie. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00 w kościele
 
5. Od soboty za tydzień 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jedno z najstarszych i największych świąt maryjnych. W Częstochowie na Jasnej Górze spotkają się z Maryją liczne rzesze pątników. Uroczystość ta jest dniem w którym czcimy Maryję jako opiekunkę ludzkiej pracy na roli i jej owoców. Poświęcenie wianków z ziół i kwiatów, po każdej Mszy św. Można przynieść także owoce i plony z własnych działek. Dzień 15 sierpnia to także Dzień Wojska Polskiego. Podczas sumy okolicznościowe modlitwy w intencji Polskich Żołnierzy. W ten dzień też tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, by wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu. W święto o 21.00 zapraszamy na nabożeństwo maryjne, które poprowadzi jak co roku Grupa Pielgrzymkowa „Promienista”.
 
6. Trwają wakacje. Przebywamy podczas letnich urlopów w różnych miejscach. Jak spędzamy czas wolny? Czy jesteśmy blisko Boga? Czy pamiętamy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.? Dzieci i młodzież zachęcamy do udziału we Mszach św. wśród tygodnia. Przypomnijmy, że w każdą środę po Mszach św. o godz. 8.30 jest nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w czwartki o godz. 8.00 Godzinki do Miłosierdzia Bożego.
 
7. Przypomnijmy, że sierpień jest dla katolików w Polsce czasem szczególnego zdawania egzaminu z dojrzałości chrześcijańskiej. W tym miesiącu, wraz z całym Kościołem w Polsce, podejmujemy zobowiązanie całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych. Niech ten ofiarny czyn będzie wyrazem naszego włączenia się w walkę Kościoła o trzeźwość i rozwój naszego narodu.
 
8. We wrześniu dzieci i młodzież rozpoczną Nowy Rok Szkolny. Nie wszystkie rodziny stać na zakup wyprawki szkolnej dla swojego dziecka. W związku z powyższym zwracamy się z gorącą prośbą o włączenie w akcję Bydgoskiej Caritas „Z uśmiechem do szkoły”, polegającą na zakupie cegiełek o nominale 1, 2 i 5 zł. Wspomniane cegiełki można nabyć po Mszy św. w sklepiku.
 
9. Dzisiejsza kolekta zgodnie z postanowieniem ostatnich Misji Miłosierdzia przeznaczona jest na pomoc i dożywianie dzieci z ubogich rodzin naszej wspólnoty. Za złożone ofiary Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę kolekta na koszty związane z remontem i odnawianiem naszej świątyni. Serdecznie dziękujemy Parafianom za złożone ofiary, za zainteresowanie podjętymi pracami i wydatną pomoc w ich realizacji.
 
10.Cały zeszły tydzień artyści z Akademii sztuk Pięknych w Warszawie prowadzili prace przy tworzeniu nowego wystroju Bazyliki. Pracowali przy bordiurach upiększających profile ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej po prawej stronie prezbiterium i po drugiej stronie przy ołtarzu Św. Siostry Faustyny. W tym tygodniu ciąg dalszy prac.
 
11. Przy wyjściu z kościoła a także w sklepiku można nabyć prasę katolicką. Polecamy „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.
 
12.Parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę do Lichenia 19 sierpnia br. Koszt 40,- zł. Wyjazd godz. 6.30 z parkingu przy kaplicy naszej świątyni.
 
13. Zmarli: śp. Leokadia Kamińska, lat 74, zam. ul. Licznerskiego 2.
 
14. Wszystkim naszym parafianom udającym się w najbliższym czasie na urlopy życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwych wakacji. Wypoczywajmy z Bożym błogosławieństwem. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW