BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano sobota 24 września 2016 23:24  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..

XXVI Niedziela Zwykła
25 września 2016 r.  

 

1. Dziś o godz. 15.00 w przy figurze Matki Boskiej Fatimskiej, na prośbę Ojca Św. Franciszka odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, w ramach akcji „Iskra Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Zapraszamy wszystkie Wspólnoty Apostolskie i mieszkańców naszego miasta. Będziemy się modlić o pokój na świecie i rozwiązanie problemów imigrantów w Europie.


2.Każdego
25 dnia miesiąca wieczorna Msza św. o godz. 18.30 sprawowana  jest   w połączeniu z modlitwami przez wstawiennictwo Świętej Faustyny. Po każdej takiej Mszy św. przy relikwiarzu świętej okolicznościowe modlitwy połączone z odczytaniem przyniesionych próśb i podziękowań i uszanowaniem relikwii św. Faustyny. Przypomnijmy, że te nowe celebracje liturgiczne dotyczą w dniu 16 każdego miesiąca św. Jana Pawła II a 25 dnia każdego miesiąca św. Faustyny. Do udziału w modlitwach serdecznie zapraszamy. 


3.Już dziś kierujemy do małżonków
naszej parafii wyjątkowe zaproszenie.  W niedzielę  dnia 9 października br. o godz. 13.00 będzie celebrowana uroczysta Msza św. w intencji małżeństw obchodzących w tym roku pierwszą, 5, 10, 15, 25 i kolejne okrągłe rocznice zawarcia związku małżeńskiego. Małżeństwa, które pragną uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości proszone są o zgłaszanie się do kapłanów naszej parafii po Mszach św. w zakrystii albo w kancelarii parafialnej. Można też zgłaszać nazwiska Jubilatów telefonicznie w godzinach urzędowania kancelarii. Przygotowujemy dla małżonków okolicznościowe pamiątki i błogosławieństwa.


4. Informujemy naszych Parafian
, że w dniach od 20 do 21 października odbędzie się VIII Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę pod hasłem: „Bądźcie dobrzy jak chleb”. Osoby zainteresowane wspomnianą pielgrzymką mogą zgłaszać się w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Organizatorem pielgrzymki w naszym dekanacie jest ks. Wojciech Retman. Szczegóły w kruchtach kościoła.


5. Parafia nasza zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary
, które rozpocznie się 29.09. o godz. 18.30. w kaplicy. Są to rekolekcje trwające 9 tygodni. Spotkania odbywać się będą co czwartek. Rekolekcje te pomagają wielu osobom przemienić swoje życie, pogłębić modlitwę osobistą i wspólnotową, a przede wszystkim spotkać żywego Boga, który jest obecny i z mocą działa w Kościele. Zapraszamy osoby, które pragną pogłębić swoje życie duchowe, rozpoznać w sobie dary Ducha Świętego i odkryć piękno modlitwy z Pismem Świętym.


6. W sobotę rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej
.  Nabożeństwa Różańcowe dla dorosłych   w tym roku   codziennie o godz.18.00. W sposób specjalny chcemy wdrażać do codziennej modlitwy różańcowej najmłodszych parafian. Różańcowe nabożeństwa dla dzieci  we wtorki i czwartki o godz. 17.30.


7.W sobotę 7.00 Msza św. a po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP
oraz Różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie o godz. 8.30.


8. W sobotę 1 października odwiedzimy naszych chorych
i osoby podeszłego wieku z posługą kapłańską. Początek o godz. 7.30.
 

9. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Wszystkie te postacie znane z historii zbawienia są umieszczone w „Orszaku Świętych” naszej Bazyliki. Pamiętamy z lekcji religii, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Aniołów, których będziemy wspominać w liturgii w najbliższy czwartek, nazywamy Archaniołami. Jak naucza w jednej z homilii Święty Grzegorz Wielki, są oni Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi. Zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych o godz.:  7:00, 8.30, 17.00 i 18.30.
 

10. Zbliża się  doroczny odpust ku czci Patronki Parafii Matki Bożej Królowej Męczenników i XXXIII rocznica powstania tutejszej parafii.  Główne uroczystości odpustowe dnia 7 października  w piątek wieczorem o godz. 18.30. Dzień odpustu to dla naszych Parafian okazja do modlitwy wdzięczności Bogu za wszystkie nasze spotkania z Chrystusem, od początku istnienia tego kościoła a także wyjątkowa okazja do zyskania odpustu zupełnego, który możemy ofiarować za nas samych, albo za naszych bliskich zmarłych. Z okazji wspomnienia liturgicznego Matki Bożej Różańcowej w przyszłą niedzielę poświęcimy dzieciom klas trzecich różańce podczas Mszy św. o godz. 11.30.

11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W „Przewodniku” warto przeczytać artykuły: „Pokojowy Asyż”, „Nasz projekt chroni życie, ale nie zakłada karania kobiet”, „Pedagogika Franciszka”, „Wojna światowa w kawałkach”, „Kiepskie straszenie piekłem”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

12. Fronton naszej Bazyliki pięknieje. Na głównej ścianie wejściowej kościoła nad drzwiami na rusztowaniu trwają prace artystów warszawskich, którzy wykonują pracochłonną techniką sgraffito płaskorzeźby   przedstawiające symbole   męczenników i świętych w procesji ku Dolinie Śmierci. Praca zatytułowana jest - „Krzyż – drogą zbawienia”. Dziękujemy  Parafianom i Miłośnikom naszej Bazyliki za indywidualne ofiary na ten cel składane do skarbon kościoła i w kancelarii parafialnej.  Ciąg  dalszy prac w tym tygodniu. Projekty prac umieściliśmy na stronie internetowej naszej bazyliki: www.mbkm.pl

13.Zachęcamy rodziców dzieci w wieku szkolnym do nabywania w sklepiku parafialnym odpowiednich dla nich miesięczników : Mały Przewodnik Katolicki ( w cenie 2 zł ) i Anioł Stróż ( w cenie 5,50 zł).
 

14.Zmarli: śp. Maria Witkowska, lat 64, zamieszkała przy ul. Kleina 5.

15.Na nadchodzące dni niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW