BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano niedziela 28 czerwca 2015 15:29  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..

XIII Niedziela Zwykła

28
czerwiec
2015r.
 

1. Jutro w poniedziałek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła. Msze św. jutro według niedzielnego porządku. Choć nie ma w tym dniu obowiązku uczestniczenia we Mszy św. to jednak gorąco zachęcamy parafian i gości do udziału w niej, aby uprosić obfite łaski dla Ojca Świętego i kościoła powszechnego. Składane jutro w kościołach ofiary przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Jak wiemy od 27.II.2014 roku świątynia nasza podniesiona została do godności - Bazyliki Mniejszej – papieskiego kościoła, któremu przysługują nadane przywileje. Jednym z nich jest możliwość uzyskania jutro odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami ( spowiedź, komunia św., modlitwa za Ojca św.). Niech udział w świątecznej Eucharystii będzie okazją do wypraszania łask i darów potrzebnych następcy świętego Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieżowi Franciszkowi i okazja dla naszego uświęcenia.

 
2. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziękujemy wszystkim wspólnotom apostolskim za prowadzenie nabożeństw o godz.21.00.
 
3. Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy Św. W tygodniu i w niedziele oraz święta nie ma Mszy Św. o godz. 17.00. Na stałe tzn. przez cały rok w niedziele i święta dołączyliśmy Mszę św. o godz. 20.00.
 
4. Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły wakacje a dla wielu dorosłych czas urlopów. Zatroszczmy się, aby przeżyły je w zdrowiu, ciesząc się pięknem świata trwając w zjednoczeniu z Panem Bogiem. Pamiętajmy o Mszy św.
 
5. W środę łącznie z wieczorną Mszą św. modlitwy i spotkanie Żywego Różańca.
 
6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od godz. 17.00. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.
 
7. W czwartek podczas wieczornej Mszy św. modlitwy Stowarzyszenia Wspierania Powołań. Serdecznie zapraszamy. Ze względu na czas wakacyjny chorych w lipcu i sierpniu nie odwiedzimy.
 
8. W sobotę o godz. 7.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i Radia Maryja, a po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu do godz. 8.30.
 
9. Trwają przygotowania do jubileuszowej XX Pieszej Pielgrzymki Promienistej na Jasną Górę. Grupa biało-żółta przygotowuje się pod okiem wieloletniego przewodnika ks. Marka, który po raz kolejny poprowadzi grupę do Matki Bożej wraz z ks. Tomaszem. Wędrować będziemy w dniach od 21. lipca do 01. sierpnia. Zapisy prowadzimy w biurze parafialnym w godzinach urzędowania, w zakrystii po Mszach Św. i na spotkaniach przedpielgrzymkowych do dnia 12 lipca włącznie.
 
10. W tym roku pielgrzymi z grupy promienistej biało-żółtej wychodzą po raz kolejny z propozycją intencji modlitwy dla naszych parafian. Otrzymamy dzisiaj przy wyjściu z kościoła kopertę z formularzem na którym wypiszemy intencje modlitwy. Formularze prosimy wrzucać w kopercie do specjalnie przygotowanej skrzyni pielgrzyma w kościele oraz kaplicy. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji przeznaczymy na pomoc dla tych, których sytuacja rodzinna nie pozawala na wspólne pielgrzymowanie.
 
11. Dzisiaj po Mszach Św. zbieramy ofiary do puszek na rzecz Pieszej Pielgrzymki Promienistej. Ofiary te pomogą w znacznym stopniu pokryć koszty transportu ciężarowego i autokarowego naszych pielgrzymów. Pozwolą również na zabezpieczenie w pełni organizacji pielgrzymki.
 
12. Zachęcamy do kupna Przewodnika Katolickiego.
 
13. Z dniem 1 lipca Ks. Biskup Jan Tyrawa odwołuje ze stanowiska wikariusza naszej parafii Księdza Wojciecha Retmanai mianuje Go wikariuszem w parafii pod wezwaniem Sw. Jana Pawła II w Bydgoszczy. Ks. Wojciechowi za dwanaście lat gorliwej i sumiennej pracy w naszej Parafii w imieniu własnym i księży konfratrów, a także w imieniu Parafian składamy serdeczne Bóg zapłać. Jednocześnie życzymy Ks. Wojciechowi obfitych łask Bożych w dalszej posłudze kapłańskiej, a zarazem informujemy, że w miejsce ks. Wojciecha z dniem 1 lipca powołany został do pracy w naszej Parafii ks. Dawid Perlik, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Św. Jana Pawła II w Bydgoszczy.
 
14. Informujemy naszych Parafian, ze w miesiącach wakacyjnych Stały Konfesjonał będzie do dyspozycji penitentów o stałych godzinach z wyjątkiem sobót. W soboty dyżuru w konfesjonale nie będzie.
 
15. Dnia 1 sierpnia w naszej wspólnocie parafialnej gościć będziemy pieszych pielgrzymów z Gdańska. Dlatego jak co roku zwracamy się do chętnych, którzy chcieliby włączyć się w ten pielgrzymi trud, przyjmując na nocleg pątników. Rezerwacja noclegów pielgrzymów z Gdańska w zakrystii po każdej Mszy św. i w biurze.
 
16. W środę pewna grupa parafian jak co roku włącza się w parafii św. Mikołaja do pieszej pielgrzymki do Chełmna.
 
17. Zmarli: śp. śp. Łucja Witwicka, lat 67, zamieszkała przy ul. Bołtucia 2;- śp. Zofia Śniegocka, lat 73, zamieszkała przy ul. Monte Cassino 6.
 
18. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie, życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy o obowiązku niedzielnej Mszy św. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, niech ono nas prowadzi.

BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW