BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano niedziela 22 maja 2016 08:53  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..

Niedziela Trójcy Przenajświętszej
22 maja 2016 r.  

 

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Dzisiejsza uroczystość kończy tegoroczny czas Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Także  dziś ks. Biskup Ordynariusz Jan Tyrawa odprawi w katedrze Mszę św. o godz. 12.30, po której wyruszy  Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny. Zakończy się radosnym spotkaniem rodzinnym przy Bazylice św. Wincentego a Paulo. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym podniosłym i szczególnym wydarzeniu.

3. Dziś parafia nasza przeżywa doroczną uroczystość I Komunii św. Dzieci klas trzecich pierwszy raz uczestniczyć będą w sposób pełny we Mszy św. Początek uroczystości podczas Mszy św. o godz. 10.00.   Dziś po południu   nabożeństwo majowe  wyjątkowo o godz. 15.00  specjalnie dla dzieci pierwszokomunijnych. Majowe przy figurze bez zmian. Msza św. z udzieleniem sakramentu Chrztu dziś o 15.00 w kaplicy. Od jutra przyjęte dziś dzieci uczestniczyć będą w tzw. „Białym Tygodniu” przychodząc każdego dnia w odświętnym stroju na Mszę św. o godz.18.30. Dziękujemy rodzicom dzieci przyjętych dziś do pierwszej Komunii św., parafianom, oraz wszystkim osobom, które   dekorowały kościół, uczestniczyły w pracach przy porządkowaniu świątyni i obejścia kościoła a także służbie liturgicznej za ogromny wkład pracy i serca. Takie zaangażowanie w trosce o piękno Domu Bożego jest znakiem wiary i miłości tych osób dla Chrystusa i Kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

4.W tym tygodniu w czwartek uroczystość Bożego Ciała. Procesja z Najświętszym Sakramentem  przejdzie tradycyjnie ulicami parafii do 4 ołtarzy. Wyjdziemy ze świątyni po Mszy św. o 8.30 i przejdziemy ulicami: Bołtucia, Fiedlera, Berlinga, Kleina, Albrychta, Wańkowicza by powrócić do kościoła.   W Boże Ciało nie będzie Mszy św. o godz. 10.00. Bezpośrednio po zakończeniu procesji odprawiona zostanie Msza św. recytowana. Na Boże Ciało bardzo prosimy o przyozdobienie trasy procesji i udekorowanie okien i balkonów naszych mieszkań emblematami religijnymi. Udekorujmy nie tylko trasę procesji, ale całą naszą parafię.

Pamiętajmy, że udział w procesji jest złożeniem publicznego wyznania naszej wiary i oddaniem  hołdu  Chrystusowi w Eucharystii. Mając na uwadze swobodne wyjście procesji z kościoła zarówno w Boże Ciało, jak i każdego dnia oktawy po Mszy o 18.30, prosimy parafian o nie zastawianie samochodami terenu wokół kościoła i przed świątynią. Dzieci klas  trzecich przejdą w procesji z katechetkami w strojach komunijnych w oddzielnej grupie. Od piątku rozpoczynamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Wśród tygodnia codziennie po Mszy św. o 18.30 a w niedziele po sumie zapraszamy do licznego udziału w procesji z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła.   Zakończenie oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków nastąpi w przyszły czwartek.

5.  Próby dla dziewcząt sypiących kwiatki na Boże Ciało we wtorek i w środę  o godz. 17.30 przed kościołem. Zapraszamy wszystkie dziewczęta.

6. Jutro kolejny 23 dzień miesiąca. O godz. 18.00 Towarzystwo Świętego Wojciecha zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej, oraz na Mszę św. z oprawą liturgiczną tej grupy. Po Mszy św. spotkanie wspólnoty.

7. W czwartek  przypada Dzień Matki. Za pośrednictwem Matki Bożej tego dnia będziemy prosić Pana o Błogosławieństwo dla wszystkich żyjących matek i o wieczny spokój dla zmarłych.

8. W poniedziałek , wtorek i środę w naszej katedrze o 12.00 i 18.00 będą trwały rekolekcje przed jubileuszem 50 lecia koronacji obrazu Matki Pięknej Miłości. W związku z tą uroczystością zapraszamy w sobotę na 19.00 na Mszę św. dziękczynną do parafii MBNP na ulicę Ugory, gdzie 50 lat temu Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński dokonał koronacji obrazu i nazwał Matkę Boską "Matką Pięknej Miłości”. Po Mszy przejdzie procesja do katedry. W przyszłą niedzielę ks. biskup zaprasza na uroczystą Mszę św. jubileuszową na 12.00 do katedry. Mszę odprawi abp Jan Romeo Pawłowski z Rzymu.

9.Przypomnijmy, że w czerwcu lipcu i sierpniu zmieniamy niedzielny porządek Mszy św.  I tak w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Tak będzie w czerwcu lipcu i sierpniu. W tych miesiącach Msze św. w niedzielne popołudnia w naszym Sanktuarium o godz. 18.30 i 20.00.

10. W sobotę 11 czerwca po raz czwarty wyruszy z naszej bazyliki jednodniowa piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Topolnie. Pielgrzymkę poprowadzi nasz wikariusz ksiądz Tomasz.  Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym i zakrystii do dnia 9 czerwca. Przy zapisie podajemy nr PESEL. Koszt uczestnictwa wynosi 30 zł i obejmuje ubezpieczenie, wodę, zupę i autokary powrotne. Serdecznie zapraszamy do spotkania z Bogiem na pielgrzymim szlaku.

11.Z wielką radością informujemy naszych parafian, że trwają przygotowania do  XXI Pieszej Pielgrzymki Promienistej na Jasną Górę. Grupa biało-żółta przygotowuje się w tym roku pod przewodnictwem Księdza Tomasza, naszego wikariusza.     Wędrować będziemy w tym roku ze względu na Światowe Dni Młodzieży w dniach od 3 lipca do 13 lipca.W tym roku całkowity koszt pielgrzymki wynosi tak jak w ubiegłym roku 200 zł. i obejmuje pełne wyżywienie, ubezpieczenie, nocleg w Częstochowie i powrót specjalnie podstawionymi autokarami do domu. Zapisy prowadzimy w biurze parafialnym w godzinach urzędowania, w zakrystii po Mszach Św. i na spotkaniach przed pielgrzymkowych do dnia 2 lipca włącznie.   Wszelkich informacji na temat rekolekcji w drodze udziela podczas spotkań przewodnik grupy ks. Tomasz. Pierwsze ze spotkań organizacyjnych będzie miało miejsce 5czerwca w niedzielę o godz. 15.00 w kaplicy. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

12. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje w dniach 9-10 lipca pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy w sklepiku parafialnym.

13.Przy wyjściu z kościoła w sklepiku i zakrystii nabyć można „Przewodnik Katolicki”. Zapraszamy do interesującej lektury.

14.Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW