BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano sobota 15 października 2016 23:54  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..

XXIX Niedziela Zwykła
16 października 2016 r.  

 

1.Fundacja Episkopatu Polski – „Dzieło Nowego Tysiąclecia” za naszym pośrednictwem wyraża podziękowanie za ofiary złożone w ramach „Dnia Papieskiego”. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.

2.W środę  32 rocznica męczeńskiej śmierci kapelana Solidarności - bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Jego postać widnieje w naszej bazylice w „Orszaku Świętych” z następującym tekstem modlitewnym: Przebaczyć, gdy inni nie potrafią. Cieszyć się życiem, gdy inni je lekceważą. Polecajmy opiece Bożej nasze intencje przez wstawiennictwo kapelana Solidarności. Ufamy, że wkrótce ks. Jerzy będzie kanonizowany.
 

3.W sobotę 22 października przypada wspomnienie Św.. Jana Pawła II a zarazem 36 rocznica inauguracji pontyfikatu Karola Wojtyły.    W sąsiedniej parafii przy ul Bydgoskich Olimpijczyków uroczystość odpustu w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz.12.00.
 

4.Zbliżający się listopad to czas modlitwy za zmarłych. Chcemy ich objąć pamięcią modlitewną z imienia i nazwiska. Wymienianki jednorazowe przyjmujemy do końca października i łączymy je z modlitwą różańcową w dniach od 2-15 listopada, natomiast wymienianki roczne przyjmujemy do 20 listopada, a tą modlitwą obejmujemy naszych zmarłych przez cały rok liturgiczny. Wymienianki jednorazowe jak i roczne przyjmujemy w zakrystii i biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Formularze wymienianek są wyłożone na ławkach w kościele. Zachęcamy do tej szczególnej modlitwy tak bardzo potrzebnej tym, którzy odeszli już do Pana.
 

5.Nabożeństwa Różańcowe dla dorosłych codziennie o godz.18.00.  Różańcowe nabożeństwa dla dzieci 
w poniedziałki środy i piątki  o godz. 17.30. 

6. W niedzielę 23 października Towarzystwo Św. Wojciecha zaprasza  do udziału we Mszy Św. o godz. 8.30.00
i modlitwy w intencji beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego.

7. W sobotę przypada 68. rocznica śmierci Sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda wielkiego Prymasa Polski
i opiekuna polskiej emigracji, założyciela Towarzystwa Chrystusowego (chrystusowcy) – zgromadzenia zakonnego powołanego właśnie do duszpasterstwa wśród Polonii na całym świecie. Módlmy się o rychłą jego beatyfikację.

8.Dziś jak każdego 16 dnia miesiąca zapraszamy wszystkich parafian na  wieczorną Mszę św. w połączeniu z modlitwami przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II.  Po  Mszy św. przy relikwiarzu świętego okolicznościowe modlitwy połączone z odczytaniem przyniesionych próśb i podziękowań i uszanowaniem relikwii św. Jana Pawła II. Dzisiaj powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II.

9. Pierwsze przygotowanie liturgiczne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, odbędzie się przyszłą sobotę  22 października w kościele: – grupa I dzieci z klasy A,B,C,D,E  o godz. 9:00  – grupa II dzieci z klasy F,G,H,I, oraz z innych szkół godz. 10:00.

10.W przyszłą niedzielę przypadać będzie Światowa Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny w Kościele. Taca przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.

11. Prasa: Polecamy „Przewodnik Katolicki”. W najnowszym numerze czytamy: - wywiad z Marią Bienkiewicz zajmującą się ratowaniem dzieci nienarodzonych, wspierającą ich matki i lekarzy doświadczających skutków aborcji o ucieczce przede bólem i miłosierdziu dla grzesznika, - czego oczekują młodzi katolicy po ŚDM, - o ekologii, etyce w biznesie i wolnej niedzieli, - jak sobie poradzić z odwlekaniem codziennych zadań.
 

12. Informujemy naszych Parafian, że w dniach od 19 do 21 października odbędzie się VIII Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę pod hasłem: „Bądźcie dobrzy jak chleb”. Osoby zainteresowane wspomnianą pielgrzymką mogą zgłaszać się w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Organizatorem pielgrzymki w naszym dekanacie jest ks. Wojciech Retman. Wyjazd dnia 18 października o godz. 23.50 z parkingu przed kaplicą naszego kościoła.
 

13. Przygotowana została nowa Księga Intencji Mszalnych na rok 2016/2017. Zatem w kancelarii parafialnej przyjmujemy już  nowe intencje Mszy św. na rok 2017. Intencje zamawiać można tylko w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 

14. Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszcz serdecznie zaprasza wszystkich parafian na VII Międzynarodową Konferencję z cyklu „Jeden świat - wiele kultur”, która odbędzie się 27-28 października w siedzibie uczelni przy ul. Toruńskiej 55-57 w Bydgoszczy. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć na stronie internetowej KPSW (www.kpsw.edu.pl) oraz na plakatach wywieszonych na terenie kościoła.
 

15. To już 20 lat jak Dom Sue Ryder pomaga chorym w Bydgoszczy i okolicach i kilka lat jak w parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoskim Fordonie w październiku odbywa się tzw. Niedziela Hospicyjna. Mówimy o Hospicjum by pokazać że tam jest życie i nadzieja. Zaprosiliśmy kapłana związanego z ruchem hospicyjnym, który wygłosi Słowo Boże na Mszach świętych w przyszłą niedzielę 23 października. W tym roku homilię będzie głosił ks. Ryszard Pruczkowski, proboszcz parafii Bożego Ciała w Bydgoszczy, wieloletni wolontariusz w Hospicjum im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy. Będzie miała także miejsce zbiórka ofiar do puszek na cele hospicyjne, szczególnie na dzieci z Hospicjum Domowego dla Dzieci z Domu Sue Ryder. Zapraszamy już dzisiaj wszystkich, którzy chcieli by bliżej zapoznać się z tematyką służby drugiemu w cierpieniu.

16.Zmarli:Śp.  Irena Suchowiecka, lat 76, zamieszkała przy ul. Thommee 3, Śp.  Krystyna Zawistowska , lat 90, zamieszkała przy ul. Bołtucia 6, Śp.  Krzysztof Brall, lat 51, zamieszkały przy ul. Thommee 1, Śp.  Barbara Karwecka, lat 69, zamieszkała przy ul. Gierczak 13,Śp. Stanisław Mazany, lat 73, zamieszkały przy ul. Wiszniewskiego  1.
 

17.Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszym Sanktuarium Królowej Męczenników Kalwarii Bydgoskiej  życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym  kolejnym tygodniu różańcowego miesiąca października.

 


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW