BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano niedziela 21 kwietnia 2019 19:10  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..
PONIEDZIAŁEK   WIELKANOCNY

22.IV.2019 rok


1. Dzisiaj obchodzimy drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy – Wielkanocny Poniedziałek
. Msze św. według niedzielnego porządku. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy ma tak uroczysty charakter, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba. Postarajmy się jednak, aby formy tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza w ten lany poniedziałek, były godne i roztropne.

2. W najbliższą niedzielę, tydzień po Wielkanocy na prośbę i polecenie Świętego Jana Pawła II  czcimy Miłosierdzie Boże.  Obraz Jezusa zatytułowany „Jezu ufam Tobie” ma w naszej parafii wielu czcicieli. Ojciec Święty Jan Paweł II w roku dwutysięcznym kanonizował Siostrę Faustynę i cały świat   polecił na trzecie tysiąclecie opiece Miłosierdzia Bożego. Przy okazji przypomnijmy, że w naszej Bazylice w każdy czwartek   o godz. 830 odprawiamy Mszę św. dla czcicieli Miłosierdzia Bożego. Każdego dnia o godz. 15.00 odmawiamy w kaplicy Koronkę ku czci Miłosierdzia Bożego. Dołączmy do czcicieli Miłosierdzia Bożego.  
 

3. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu. Odwiedźmy Dolinę Śmierci z modlitewną refleksją powiązaną z sąsiedztwem tamtejszej Drogi Krzyżowej.

4. Młodzież Bierzmowana w najbliższy czwartek i piątek o godz. 19:00 zgromadzi się w kościele na katechezach liturgicznych przygotowujących do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. W piątek prosimy, by młodzieży towarzyszyli ich świadkowie. Sakramentu w tym roku udzieli naszej młodzieży Ks. Arbp  Jan Pawłowski dnia 30 kwietnia w X rocznicę sakry biskupiej, którą przyjął w naszej Bazylice.  

5.  Dzisiaj naszymi ofiarami wspieramy katolickie uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce. Bóg zapłać za złożone ofiary.

6. W związku z przeżywaniem w tym tygodniu Oktawy Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w najbliższy piątek, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych.

8. Kuria Diecezjalna zaprasza na rekolekcje ludzi pracy w dniach 29.04-1.05 które odbędą się w parafii Św. Józefa przy ul. Bełzy 11 w Bydgoszczy. Szczegóły na afiszu.

9. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza uczniów szkół średnich i studentów na Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej w 26-28.04. Szczegóły na afiszu.

10.   W świątecznym numerze „Przewodnika Katolickiego” z dołączonym Modlitewnikiem na każdy dzień maja przeczytamy m.in. artykuły:- Kościół ludzi nadziei, - Inne spojrzenie na zmartwychwstanie, - oraz o utraconej sztuce odpoczynku.

11.  Jutro wracamy do naszych codziennych obowiązków i pracy.  Niech wiara w zwycięstwo razem z Chrystusem nad grzechem, szatanem i śmiercią oraz nadzieja udziału w chwale z Nim czynią lepszym każdy dzień, napełniają serca miłością ku Bogu i ku ludziom. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas potrzebnymi łaskami i siłą w codziennym życiu, a także w służbie Panu Bogu, Ojczyźnie oraz polskiej rodzinie.

12. W czwartek przypada uroczystość św. Marka, Ewangelisty – odpust w sąsiedniej parafii Księży Salezjanów. Głównej Mszy św. odpustowej o godz. 18:00 będzie przewodniczył ks. Marek KONKOL – długoletni duszpasterz sąsiedniej parafii, dziś pracujący w Rumii. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego świętowania. 

13.Nie dla wszystkich mijające święta były czasem radości ze Zmartwychwstania. Był też smutek ze śmierci osób najbliższych. Zmarli nasi Parafianie: Śp. Helena Wojdyła, lat 89, zamieszkała przy ul. Kleina 5; Śp. Grażyna Nawrocka, lat 57, zamieszkała przy ul. Bołtucia 2; Śp. Jan Jankowiak, lat 96, zamieszkały przy ul. Łochowskiego 3; Śp. Czesława Biernat, lat 89, zamieszkała przy ul. Łochowskiego 7.
 

14.W imieniu wszystkich kapłanów pracujących w naszej Bazylice serdecznie dziękujemy za bardzo liczne życzenia świąteczne, które nam przekazano w ostatnich dniach i które w różnej formie docierały do każdego z nas kapłanów. Za te rozliczne wyrazy pamięci w modlitwie i życzenia świąteczne najserdeczniej dziękujemy.
 

15. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PO POŻARZE KATEDRY NOTRE-DAME W PARYŻU

Ludzie na całym świecie z przerażeniem obserwowali zatrważający obraz płonącej katedry Notre-Dame w Paryżu. Przez wiele godzin ważyły się losy serca Paryża, serca Francji i serca Europy. Poważnie zniszczona, ale ocalona paryska katedra, zjednoczyła w bólu i smutku miliony ludzi na całym świecie. Dziś jednoczy także nas, Polaków, w inicjatywa wsparcia odbudowy katedry Notre-Dame, rozumianej nie tylko jako symbol bezcennego dziedzictwa kulturowego Europy, ale również jako symbol chrześcijańskich wartości. Zwracam się więc najpierw do wszystkich Polaków z apelem o pomoc materialną w odbudowie katedry, którą przekażemy za pośrednictwem akcji sms-owej oraz przez dobrowolne wpłaty na konto Caritas Polska. Zwracam się również do wszystkich ochrzczonych, zwłaszcza do tych, którzy w ostatnich latach zapomnieli o swoim chrześcijańskim powołaniu, aby na nowo odkryli Chrystusa i stali się Jego odważnymi świadkami. W paschalnym czasie przechodzenia z Chrystusem ze smutku do radości, z rozpaczy do nadziei, ze śmierci do życia, z serca błogosławię.                                                        

STANISŁAW GĄDECKI

Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

  www.mbkm.pl; parafia@mbkm.pl


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW