BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano sobota 24 czerwca 2017 22:03  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA
25 czerwca 2017 r.

 

1.W minionym tygodniu zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim za liczny udział w modlitwach. Dziękujemy wspólnotom za przygotowanie ołtarzy w czwartek, wszystkim za oprawę procesji: pocztom sztandarowym, paniom noszącym figurkę Matki Bożej, panom posługującym przy baldachimie, dziewczynkom sypiącym kwiaty, służbie liturgicznej, naszym zakrystianom, panu organiście i wszystkim którzy ofiarowali swój czas dla Jezusa w Najświętszej Eucharystii.
 

2. Zbliża się do końca czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa.   W naszej bazylice nabożeństwa do Serca Jezusowego codziennie po wieczornej Mszy św., oraz codziennie o 21.00 przy krzyżu misyjnym prowadzone przez wspólnoty apostolskie działające w parafii. Dziękujemy wszystkim wspólnotom apostolskim za prowadzenie nabożeństw o godz. 21.00.
 

3. Przypomnijmy, że od jutra a także w lipcu i sierpniu zmieniamy porządek Mszy św.  I tak w dni powszednie i w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Tak będzie w miesiącach wakacyjnych w lipcu i sierpniu.
 

4. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy - pomagania innym. 
 

5.W czwartek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła. Msze św. w czwartek jak w dzień powszedni. Będzie także dodatkowa Msza św. dnia o godz. 10.00  Choć nie ma w tym dniu obowiązku uczestniczenia we Mszy św. to jednak gorąco zachęcamy parafian i gości do udziału w niej, aby uprosić obfite łaski dla Ojca Świętego i Kościoła powszechnego.  Składane tego dnia w kościołach ofiary przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Jak wiemy od 27.II.2014 roku świątynia nasza podniesiona została do godności - Bazyliki Mniejszej – papieskiego kościoła, któremu przysługują nadane przywileje. Jednym z nich jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (spowiedź, komunia św., modlitwa za Ojca św.).  Niech udział w świątecznej Eucharystii będzie okazją do wypraszania łask i darów potrzebnych następcy świętego Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieżowi Franciszkowi i okazja dla naszego uświęcenia.


6. Wielu parafian z wielkim zainteresowaniem
śledzi postęp prac warszawskich artystów przy fryzie na frontonie naszej Bazyliki. Pojawiają się nowe postaci uczestników Drogi Krzyżowej i Świętych w procesji, która prowadzi do Krzyża, znaku naszego zbawienia. Dziękujemy naszym Parafianom za indywidualne ofiary na kontynuowanie prac. 

7.Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły wakacje a dla wielu dorosłych czas urlopów. Zatroszczmy się, aby przeżyć je w zdrowiu, ciesząc się pięknem świata trwając w zjednoczeniu z Panem Bogiem.

8,Jesteśmy KoronąMaryi'' to hasło tegorocznej XXII Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę grup biało-żółtej promienistej, na którą serdecznie zapraszamy w dnia chod 21.07 do 1.08 2017r.  Jak co roku Pielgrzymi chcę włączyć intencje wszystkich, którzy nie będę mogli wyruszyć na pątniczy szlak. Do specjalnie przygotowanej skrzyni  można składać modlitewne intencje wypisane na kartkach znajdujących się w kopertach.  Koszt udziału wynosi 200 zł obejmuje: ubezpieczenie, posiłki, noclegi w Częstochowie i powrót autokarami.

Dziś po każdej Mszy Świętej pielgrzymi będą zbierać ofiary, które pozwolą zrealizować koszty związane z przebyciem drogi do Tronu Maki Boskiej w Częstochowie. Składamy serdecznie Bóg zapłać.  

9. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 8-9 lipca dwudniową pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy oraz informacje w sklepiku parafialnym.

10.W sobotę o godz. 7.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i Radia Maryja, a po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu do godz. 8.30.
 

11. Informujemy naszych Parafian, ze w miesiącach wakacyjnych Stały Konfesjonał będzie do dyspozycji penitentów o stałych godzinach z wyjątkiem sobót. W soboty dyżuru w konfesjonale nie będzie.

12.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.   Najnowszym numer tygodnika „Przewodnik Katolicki” wraz z dodatkiem „Modlitwa na każdy dzień”.

13. Zmarli: śp. Józefa Kwieciel, lat 81, zamieszkała przy ul. Sucharskiego 4 (pogrzeb odbędzie się w Solcu Kuj.)
 

14.Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW