BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 
 

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

01 stycznia 2007


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano niedziela 31 sierpnia 2014 09:53  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.


Wierzę w Syna B
ożego

XXII Niedziela Zwykła

31.VIII.2014 rok
 

1. W przyszłą niedzielę 7 września podczas Mszy św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 Słowo Boże wygłosi ks. dr Przemysław Kwiatkowski – misjonarz - który przed rokiem prowadził Misje św. przed XXX rocznicą powstania parafii. To wielkie dzieło misyjne przyniosło w duchowych owocach nawrócenie wielu osób a także owocowało w przygotowaniu Parafian do  przyjęcia papieskiej nominacji świątyni do godności Bazyliki Mniejszej. W modlitwach za tydzień będziemy Bogu za te łaski dziękować.

2. Witając po wakacjach wszystkich drogich Parafian, Sympatyków i Gości – dorosłych, dzieci i młodzież serdecznie zapraszamy do systematycznego i licznego udziału w Mszach św. w każdą niedzielę.

3. Jutro   Msza Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci i  młodzieży  o godz.8.00.

Poświęcenie  tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z  klas pierwszych za tydzień w niedzielę  podczas Mszy św. o godz.1130 . Spotkanie rodziców dzieci klas trzecich z kapłanami prowadzącymi przygotowanie do I Komunii św. w niedzielę 7 września po Mszy św. o godz. 11.30 w kaplicy.

4. Spotkanie organizacyjne dla rodziców młodzieży klas trzecich gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania będzie w środę 10 września po Mszy św. o godz. 18.30 w kaplicy. Dla młodzieży do bierzmowania pierwsze spotkanie odbędzie się w kościele w czwartek o godz. 17.00.

5. Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Męczenników- Golgota Bydgoska Kalwaria XX wieku zaprasza na doroczną uroczystość odpustową ku czci swej Patronki dnia 15 września bieżącego roku.  Zapraszamy na ten Wielki Sanktuaryjny Odpust  mieszkańców całego miasta i naszej bydgoskiej diecezji.

W tym roku uroczystości odpustowe połączone będą z uroczystym ogłoszeniem Bulli Papieskiej nominującej nasze Sanktuarium do godności Bazyliki Mniejszej. Dokona tego Prymas Polski ks. abp  Wojciech Polak w poniedziałek 15 września podczas Mszy św. o godz. 18.30.

 Program odpustu poprzedzony   uroczystymi modlitwami jest następujący:

W  sobotę  13 września br.  o godz. 18.30   Msza święta z procesją fatimską wokół tutejszego sanktuarium – celebruje ksiądz  Grzegorz Roman – proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Bydgoszczy.

W niedzielę 14  września br. o godz. 16.30  Czwarta Bydgoska Droga  Krzyżowa w Dolinie Śmierci organizowana przez katolickie stowarzyszenia, organizacje i  wspólnoty diecezji bydgoskiej.

Godz. 18.30 Msza św. połączona z adoracją Krzyża Świętego -  celebruje  ksiądz Jarosław Antkowiak – proboszcz  parafii pw. Wojciecha  w Bydgoszczy.

Uroczystości Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego w naszym Sanktuarium rozpoczną się dnia 15 września br. w poniedziałek  
o godz. 18.30. Uroczystą Pontyfikalną Mszę św. sprawował będzie Prymas Polski ks. abp Wojciech Polak  w koncelebrze z ks. biskupem Janem Tyrawą  ordynariuszem diecezji bydgoskiej i ks. infułatem Stanisławem Gruntem z Pelplina, dziekanem Fordonu z przed 30 laty. Na ten Wieki Sanktuaryjny Odpust jeszcze raz Serdecznie zapraszamy całą Diecezję Bydgoską. 

6. Od jutra za tydzień 8 wrzesnia przypada święto Narodzenia NMP. To jednocześnie dzień Odpustu w Katedrze Bydgoskiej, gdzie znajduje się cudowny obraz Matki Pięknej Miłości. Zachęcamy do licznego udziału w  uroczystościach katedralnych. Program wywieszony jest w gablotach. Ks. biskup zaprasza 8 września    na uroczystą sumę odpustową o godz. 18.00.

7. We wtorek  2 września o godz. 19.00 na plebanii  spotkanie katechetów uczących w szkołach na terenie parafii.

8. Liderzy wszystkich wspólnot parafialnych proszeni są o pobranie z zakrystii materiałów z Sejmiku Parafialnego. 

9. Przypominamy, że od przyszłej niedzieli  wznawiamy jesienno - zimowy plan Mszy św. niedzielnych wprowadzając Mszę św. o 17.00. Zatem w niedzielę późnym popołudniem Msze św. w naszym Sanktuarium o godz. 17.00, 18.30 i 20.00. Zapraszamy.

10. Przypomnijmy na początku nowego roku szkolnego, że zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca ofiary zebrane w naszej świątyni przeznaczamy w całości na finansowanie obiadów dla dzieci i młodzieży naszej parafii a konkretnie uczniów ze  Szkoły Podstawowej nr 66, Gimnazjum nr 5 i Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 5. Statystyki mówią, że dzieci do 14 roku życia stanowią ponad 30% zbiorowości żyjącej poniżej minimum egzystencji. Dotyczy to także naszej wielkomiejskiej parafii. 

 11. W związku z nowym rokiem szkolnym zapraszamy chłopców   do grupy  nowych ministrantów a starszych chłopców do grona lektorów czytających w świątyniach Słowo Boże.  Chętnych zapraszamy we wtorek 2 września o godz. 17.30 do zakrystii! Przy okazji prosimy o zwrot strojów tych, którzy już nie pełnią służby przy ołtarzu!

12. Od września wznawia swoją działalność nasza parafialna schola dziecięca. Wszystkich chętnych do śpiewania, a także osoby grające na instrumentach zapraszamy do naszej scholki. Pierwsza  próba 4 września (czwartek) o godz. 17.30 w zakrystii.

13. W środę łącznie z Mszą św. o 18.30 modlitwy Żywego Różańca i spotkanie grupy.  W czwartek  spotkanie Stowarzyszenia Wspierania Powołań podczas wieczornej Mszy św.

14. W tym tygodniu przypada  I piątek miesiąca.  Okazja do spowiedzi św. będzie   w piątek  od godz. 7.00 do 9.00 i po południu od 16.00 do 18.30. Po spowiedzi św. dzieci otrzymają nowe książeczki do spowiedzi św. pierwszopiątkowej na cały nowy rok szkolny. W związku z  piątkiem miesiąca w sobotę odwiedzimy osoby chore i podeszłego wieku z posługą kapłańską.

15. W sobotę 7.00 Msza św. a po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP oraz Różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie o godz. 8.30. Także w sobotę Msza św.w kaplicy o godz. 11.00 dla osób w żałobie.

16. Dnia 6 września  /sobota/ organizowany jest wyjazd do Torunia na święto dziękczynienia za Radio Maryja i telewizję Trwam z bardzo bogatym programem dla dorosłych i dzieci. Szczegóły i zapisy w sklepiku. 

17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej  tygodnika  Przewodnik Katolicki.

19.Przedstawiamy dziś naszym Parafianom nowego kapłana, ks. Tomasza Budnika, który obejmuje obowiązki wikariusza w naszym Sanktuarium w miejsce ks. Arkadiusza Muzolfa. Księdza Tomasza i jego posługę w naszej parafii polecamy opiece naszej Patronki Matce Najświętszej.

20. Uniwersytet Adama Mickiewicza ogłasza dodatkowy II nabór na magisterskie studia teologiczne – specjalność kapłańska, oraz zaoczne magisterskie studia teologiczne – specjalność katechetyczno-pastoralna, prowadzone w Bydgoszczy w roku akademickim 2014/2015. Chętni proszeni są o kontakt w godzinach od 9.00 do 16.00 w Wyższym Seminarium Duchownym przy ul. Grodzkiej 18 w Bydgoszczy. Bliższe informacje dostępne są na stronie internetowej www.teologia.diecezja.bydgoszcz.pl

21. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni  życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW