BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 
 

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

01 stycznia 2007


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano sobota 13 września 2014 21:17  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.


Wierzę w Syna B
ożego

XXI Niedziela Zwykła

14.IX.2014 rok
 

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę odnalezienia relikwii Krzyża przez cesarzową Helenę, matkę cesarza Konstantyna.    Krzyż jest znakiem cierpienia, śmierci ale
i ostatecznego zwycięstwa Chrystusa. Dziś także rozpoczynamy Tydzień Wychowania i modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

2. Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Męczenników - Golgota Bydgoska Kalwaria XX wieku zaprasza na doroczną uroczystość odpustową ku czci swej Patronki.  W tym roku uroczystości odpustowe połączone będą z uroczystym ogłoszeniem Bulli Papieskiej podnoszącej nasze Sanktuarium do godności Bazyliki Mniejszej. Dokona tego Prymas Polski ks. abp  Wojciech Polak jutro w poniedziałek 15 września podczas Mszy św. o godz. 18.30.

Program odpustu poprzedzony   uroczystymi modlitwami jest następujący: 

Niedziela 14  września br. o godz. 16.30  Czwarta Bydgoska Droga  Krzyżowa w Dolinie Śmierci organizowana przez katolickie stowarzyszenia, organizacje i  wspólnoty diecezji bydgoskiej. W tym roku Drogę Krzyżową przygotowali i poprowadzą przedstawiciele Towarzystwa Świętego Wojciecha. Godz. 18.30 Msza św. połączona z adoracją Krzyża Świętego -  celebruje  ksiądz Jarosław Antkowiak – proboszcz  parafii pw. Wojciecha  w Bydgoszczy. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkich Parafian na koncert w wykonaniu artystów z Opery Warszawskiej jako podziękowanie za udział i pomoc w pracach przygotowujących świątynię do rangi bazyliki. Wystąpi Dorota Lachowicz – mezzosopran, solistka Warszawskiej Opery Kameralnej z Kwartetem Smyczkowym – Opera Quartet – w koncercie Salve Regina poświęconym czci Matki Najśw. z okazji ustanowienia Bazyliki Mniejszej w Bydgoszczy Fordonie.

Uroczystości Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego w naszym Sanktuarium rozpoczną się jutro w poniedziałek o godz. 18.30. Uroczystą Pontyfikalną Mszę św. sprawował będzie Prymas Polski ks. abp Wojciech Polak  w koncelebrze z ks. biskupem Janem Tyrawą  ordynariuszem diecezji bydgoskiej i ks. infułatem Stanisławem Gruntem z Pelplina, dziekanem Fordonu z przed 30 laty. Podczas ceremonii poświęcenie herbu bazyliki i tablicy pamiątkowej oraz odczytanie Bulli papieskiej. Zapraszamy do licznego udziału w tym uroczystym dla nas dniu i wydarzeniu. Być może  będzie to jedna jedyna  taka uroczystość w naszym życie ze względu na niezwykle nieliczne nominacje papieskie w tym względzie. Na te podniosłe wydarzenia i wielki Sanktuaryjny Odpust jeszcze raz Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.

3. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza 16 września we wtorek  o godz. 20.00 do kaplicy na Czuwanie z Maryją czyli modlitwę różańcową w intencji Ojca Świętego zakończoną Apelem Jasnogórskim.

4. Już dziś kierujemy do małżonków naszej parafii wyjątkowe zaproszenie.  W niedzielę  dnia 5 października br. o godz. 13.00 będzie celebrowana uroczysta Msza św. w intencji małżeństw obchodzących w tym roku pierwszą, 5, 10, 15, 25 i kolejne okrągłe rocznice zawarcia związku małżeńskiego. Małżeństwa, które pragną uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości proszone są
o zgłaszanie się do kapłanów naszej parafii po Mszach św. w zakrystii albo w kancelarii parafialnej. Można też zgłaszać nazwiska Jubilatów telefonicznie w godzinach urzędowania kancelarii. Przygotowujemy dla małżonków okolicznościowe pamiątki
i błogosławieństwa.

5. W najbliższą środę 17 września w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

6. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Zatem podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia  przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki  będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła. 

7.Trwa rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy i prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w Imię Boże. Zachęcamy też do odważnego rozglądania się, by poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, np. w kołach, organizacjach katolickich, parafialnej Caritas, Liturgicznej Służbie Ołtarza jako ministranci, lektorzy, członkowie zespołów śpiewających. Zapraszamy wszystkich chętnych.

10. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa umieli pozostawić wszystko
i pójść za Nim. Podczas Eucharystii będziemy Bogu dziękować za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.
W sąsiedniej parafii Św. Mateusza uroczysta Msza św. odpustowa sprawowana będzie w przyszłą niedzielę  o godz. 11.30.

11. Szósta Diecezjalna Pielgrzymka do Częstochowy w dniach 23-24.10.2014. Pielgrzymkę poprowadzi ksiądz Wojciech. Koszt pielgrzymki organizowanej przez Diecezję Bydgoską 100 zł z nocnym czuwaniem przed obrazem Jasnogórskiej Pani lub 130 z noclegiem. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

12. Aktualny numer „Przewodnika Katolickiego” zawiera m.in. następujące artykuły: „Upomnieć się o prześladowanych chrześcijan”- Między religijny solidarnościowy marsz przeciwko prześladowaniu chrześcijan w Iraku zorganizowany
w Warszawie; „Przeciw rodzinie”- Te przepisy niewiele mają wspólnego z rzeczywistym przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet i rodziny; „Powinniśmy być czujni”- Trzeba zaakceptować fakt, że nikt z nas nie przejdzie przez życie, nie odczuwając smutku, przygnębienia, czy rozpaczy, wywołanej przez jakąś sytuację krytyczną.  Polecamy lekturę katolickiej prasy.

13.  Kurs formacyjny dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego organizowany przez Kurię Diecezjalną
w Bydgoszczy odbędzie się w dniach 6 (czwartek) i 7 (piątek) listopada br. Wykłady odbywać się będą w gmachu kurii przy ul. Ks. Malczewskiego 1 od godz. 16.00 do godz. 19.00. Zgłoszenia (email:
jarzembowski@swietywojciech.pl , tel. 667 29 99 97) będą przyjmowane do końca października.

14. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, niech ono prowadzi nas w nowym tygodniu.


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW