BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano niedziela 01 grudnia 2019 06:55  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..
I Niedziela Adwentu

01.12.2019 rok
 

  

1.Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego.   Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. 

2. „Roraty” czyli adwentowa Msza Święta wotywna o Matce Bożej w naszej parafii codziennie od poniedziałku do soboty dla dorosłych o godz. 7.00 w kaplicy a dla dzieci od poniedziałku do piątku codziennie o godz. 17.00 w kościele.

3. Jutro Msza św. o 18.30 połączona z modlitwami o uzdrowienie duszy i ciała, w środę modlitwy Żywego Różańca, a w czwartek łącznie z Mszą o 18.30 modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych. W tym tygodniu także pierwszy piątek miesiąca ku czci Najśw. Seca Jezusowego. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 7.30 do 9.00 i po południu od godz. 17.00 do 18.30.  W sobotę po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i adoracja Najświętszego Sakramentu do 8.30. Także w sobotę kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. Przy tej okazji pragniemy przypomnieć, że będzie to spowiedź św. adwentowa.   Dodatkowo chorych można zgłaszać w biurze parafialnym.

4.Przeżywany przez nas Adwent ma być czasem wewnętrznej, duchowej mobilizacji. Jaką praktyką ascetyczną naznaczamy tegoroczny Adwent, jakie dobre postanowienia powzięliśmy?  Wielu ludzi czekając na Boga czeka najpierw na człowieka. Może właśnie na ciebie. Tradycyjnie w Adwencie spotykamy się z Chrystusem przebaczającym w spowiedzi św. W tym roku spowiedź adwentową dla parafian zaplanowaliśmy na 23 grudnia w poniedziałek tuż przed świętami. 

5. Jedną z konkretnych form pomocy adwentowej dla bliźnich może być wykupienie wigilijnej świecy, którą w tym roku tak jak w latach poprzednich postawimy obok opłatków albo przy pustym nakryciu na wigilijnym stole, jako symbol jedności z dziećmi cierpiącymi.  Świece można nabyć dziś w zakrystii i sklepiku a wśród tygodnia w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Cena małej świecy 6zł., dużej 15zł.

6.Opłatki wigilijne poświęcone przed tygodniem otrzymać można w zakrystii po Mszach św. i biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

7. W piątek wspomnienie św. Mikołaja biskupa, który obdarzał potrzebujących podarkami. W naszej parafii św. Mikołaj przyjdzie do dzieci z niespodziankami po Roratach o 17.00.

8. Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii odbędzie się za tydzień w drugą niedzielę Adwentu podczas Mszy św. o godz. 11.30

9. W przyszłą niedzielę 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.  Tego dnia (niedziela) w kaplicy - od godziny 12.00 do 13.00 - „Godzina Łaski” (przed wystawionym Najśw. Sakramentem), na którą gorąco zapraszamy.   Przypomnijmy, nabożeństwo to odbędzie się w kaplicy.  

10.Za tydzień 8 grudnia w II niedzielę adwentu przeprowadzimy tradycyjną już zbiórkę artykułów spożywczych w ramach akcji adwentowej „Kilogram dla potrzebujących”.  Prosimy o składanie do koszy przy wejściu do kościoła artykułów spożywczych o dłuższej możliwości przechowania. Z darów tych przygotujemy paczki dla najbardziej potrzebujących parafian i dla dzieci   ze Świetlicy Sióstr Miłosierdzia w Fordonie a także na polskie dzieci na Ukrainie w parafii w Przemyślanach prowadzonej przez Księży Salezjanów.      Niech w   rozpoczynającym się dziś nowym roku kościelnym nie zabraknie naszej ofiarności, by każdy mógł godnie przygotować wieczerzę wigilijną. Artykuły składamy do pojemników przy wejściach do kościoła. Akcja charytatywna „kilogram dla potrzebujących” za   tydzień 8 grudnia.

11.   Domowy Kościół zaprasza wszystkich członków i sympatyków na wspólnotową Mszę świętą w najbliższy pierwszy piątek miesiąca, tj. 6 grudnia na godzinę 18:30. Po mszy odbędzie się krótkie spotkanie przy kawie i ciastku dla wszystkich członków Domowego Kościoła oraz dla osób, które chciałyby dołączyć, poznać lub porozmawiać. Serdecznie zapraszamy.

12.Ks. Piotr informuje że: zapraszamy na Roraty Akademickie zakończone śniadaniem w każdy poniedziałek o godz. 7:00. Duszpasterstwo Młodzieży i Studentów zaprasza na rekolekcje adwentowe dla młodych pt. "Oto Baranek Boży", które w każdy poniedziałek Adwentu o godz. 19:00 odbywać się będą w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Grodzkiej 18. Prowadzić je będą duszpasterze młodzieży i akademiccy naszego miasta.    Za tydzień w niedzielę po Mszy świętej o godz. 10:00 w kaplicy kolejne spotkanie formacyjne dla Rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. 

13. Ks. Tomasz Klafetka informuje, że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę samolotową do Hiszpanii i Francji, a wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w następną Niedzielę 8 grudnia o godz. 15:00 w domu parafialnym. 

14. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, członkowie i wolontariusze Zakonu św. Łazarza, po Mszach Świętych będą rozprowadzać kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (hospicjum perinatalnego), które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Koszt cegiełki wynosi 50 złotych. Zachęcamy do wsparcia.  

15.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Przewodnika Katolickiego. Aktualny numer   zawiera m.in. następujące artykuły:

16.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Przewodnika Katolickiego. Aktualny numer   zawiera m.in. następujące artykuły: adwentowy cykl opowiadań o. Wojciecha Surówki: o poszukiwaniu Boga. Jak Polacy pomogli obalić mur berliński. Pstryczek od Pana Boga - wywiad z ks. Marcinem Gajowniczkiem duszpasterzem zakładu Karnego w Czarnem. Sklepy z używaną odzieżą - polowanie na wagę złota. W dodatku bydgoskim: o Maksymilianie nowym ceremoniarzu naszej parafii, a także wywiad z Kevinem Kołodziejem, lektorem z naszej parafii, o Niepokalanym Poczęciu NMP, obrzędy wieczerzy wigilijnej; artykuł ks. Marka Dziewieckiego „Boże Narodzenie i dzieci”; oraz tekst o. Ignacego Rejcha „Grudzień w polskiej poezji”. Polecamy lekturę katolickiej prasy.

17. Zmarli: śp. Elżbieta Mikołajewska l. 89 ul. Bołtucia 10, śp. Piotr Reiski l. 74 ul. Witeckiego 1, śp. Jan Bocian l. 95 ul. Łochowskiego 4, śp. Jan Borowiec l.75 ul. Fieldorfa ,,Nila” 6

18. Wszystkim osobom uczestniczącym w dzisiejszą niedzielę we Mszy św. życzymy obfitych łask Bożych w nowym pierwszym tygodniu Adwentowego oczekiwania na przyjście Pana.


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW