BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano niedziela 26 marca 2017 08:11  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..

Czwarta  Niedziela Wielkiego Postu
26 marca 2017 r.

 

1.Dzisiejsza, czwarta już niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku. I tak oto połowa Wielkiego Postu poza nami. Upoważnia ten czas do pytań o zakres i stan naszej wielkopostnej przemiany. Ile było uczynków pokutnych w tym czasie? Ile dobrowolnych wyrzeczeń, zakrytych przed ludzkimi oczami, a znanych tylko Bogu samemu? Czy wzięliśmy chociaż raz udział w wielkopostnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żali? Przypomnijmy, że pasyjne nabożeństwa Gorzkich Żali odprawiamy w niedziele W. Postu po południu o godz.16.00. Gorzkie Żale dla młodzieży i studentów   wieczorem o godz. 21.00 w kaplicy.  Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątek dla dzieci o godz.17.30, a dla dorosłych o godz.9.00 i 18.00. Dodatkowo dla młodzieży i studentów o godz. 20.00.

2.  Za tydzień w V niedzielę Wielkiego Postu organizujemy akcję charytatywną pod hasłem„Kilogram dla potrzebujących”. Z naszych darów złożonych do wystawionych koszy przygotowane będą paczki świąteczne dla parafian najbardziej potrzebujących. Zachęcamy do szerokiego włączenia się w to tak potrzebne dziś dzieło.

3.Spowiedź św. wielkanocna dla wszystkich parafian będzie tradycyjnie   w Wielką Środę po niedzieli palmowej tj. dnia 12 kwietnia.

4. Od jutra rozpoczynają się rekolekcje dla młodzieży z   Gimnazjum nr 5.   Nauki w poniedziałek, wtorek i środę według planu ustalonego z Dyrekcją Szkoły. Przypomnijmy, że zadaniem rekolekcji św. jest odnowa religijna i moralna młodzieży. Główny cel rekolekcji to odnowienie żywego kontaktu młodego człowieka z Bogiem przez  słuchanie Słowa Bożego i Sakramenty św. Serdecznie prosimy rodziców, nauczycieli i wychowawców o modlitewne wsparcie dla tej Bożej sprawy.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Sercu Maryi – najlepszej z matek.

6.Za tydzień w  niedzielę diecezjalna wspólnota Radia Maryja spotka  się w naszym Sanktuarium Kalwarii Bydgoskiej  dla wspólnotowego celebrowania już po raz dwunastu nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Dolinie Śmierci. Spotkanie rozpocznie się od Mszy św. o godz. 13.00 a po Mszy św. wyruszymy na Drogę Krzyżową.   W imieniu Wspólnoty Radia Maryja zapraszamy za tydzień do wspólnej modlitwy. Nadmieńmy także że za tydzień parafialna Wspólnota Radia Maryja wspominać będzie dwudziestą rocznicę swego powstania.

7. Szkoła Podstawowa nr 17 przy ul. Berlinga 17 (budynki Gimnazjum nr 5) zaprasza rodziców i dzieci (od klasy I do VII) na Dni Otwarte Szkoły w sobotę 1.IV.br od godz. 10.00 do 13.00. Rozpoczniemy od spotkania z Panią Dyrektor. Zapraszamy.

8. Diecezja Bydgoska przystępuje do wielkopostnej akcji charytatywnej „Budujemy szkołę w Czadzie”. Pragniemy jako Diecezja poprzez Wielkopostną Jałmużnę zebrać fundusze na wybudowanie szkoły. Przy relikwiach Św. Jana Pawła II stoi skarbonka na ofiary – wielkopostną jałmużnę przeznaczoną na ten cel.

9. Bydgoskie Forum Obrony Życia zaprasza na Seminarium naukowe na temat: Dylematy w sprawie in-vitro dnia 28 marca 2017 o godz. 12.00 do Domu Polskiego w Bydgoszczy ul. Grodzka 1. Wstęp wolny. Przewidywany czas zajęć – ok. 2 godz.

10. W sobotę odwiedziny chorych z Komunią Świętą. Będzie to wizyta przedświąteczna z możliwością skorzystania ze spowiedzi św. wielkanocnej. 

11. Akcja Katolicka zbiera w dzisiejszą niedzielę podpisy w sprawie niepodejmowania finansowania procedury "in vitro"    z budżetu miasta Bydgoszczy. Podpisy można składać w sklepiku parafialnym.

12.Zachęcamy naszych parafian do lektury tygodnika katolickiego „Przewodnik Katolicki” do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kościoła.  W Przewodniku Katolickim bezpłatne dodatki: Modlitewnik 5 minut z Bogiem na kwiecień oraz informator kampanii Kochamy nasze dzieci.

13.Okres Wielkiego Postu to także czas spowiedzi św. wielkanocnej. Kartki do spowiedzi św. wielkanocnej otrzymać można w biurze parafialnym w godzinach urzędowania a także w zakrystii przed i po każdej Mszy św.

14. Ruszyła rekrutacja uczestników do EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ NA TRASIE BYDGOSZCZ – TORUŃ. Bliższe szczegóły na stronie internetowej edk.org.pl Organizatorem tej Drogi Krzyżowej w parafii jest Ks. Wojciech Retman.

15.Stowarzyszenie "Alwernia" działające przy ul.Dworcowej 87 zaprasza osoby, które doświadczyły przemocy w rodzinie czy to fizycznej czy psychicznej czy ekonomicznej czy seksualnej, do udziału w grupie terapeutycznej, poprzedzonej 4-godzinnym warsztatem. Pierwsze spotkanie warsztatowe odbędzie się 31 marca a spotkanie grupowe 6 kwietnia.

GRUPA TERAPEUTYCZNA DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE POPRZEDZONA WARSZTATAMI UMIEJĘTNOŚCI PSYCHOSPOŁECZNYCH

Czas spotkań: Warsztat - 31 marca 2017r. od 16:00 do 20:00 Grupa terapeutyczna - czwartki od 16:00 - 17:30(cyki 22 spotkań) pierwsze spotkanie 6 kwietnia 2017r. Miejsce: Stowarzyszenie „Alwernia", Bydgoszcz, ul. Dworcowa 87. Prowadzący: wykwalifikowani psychoterapeuci Cena: Udział w warsztacie i grupie BEZPŁATNY
Kontakt, zapisy: Tel. 693 - 670 - 565 lub 600 - 941 - 827 (ograniczona ilość miejsc, liczy się kolejność zgłoszeń) Serdecznie zapraszamy!!! Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Bydgoszcz

16.Zapraszamy na POKUTNY MARSZ RÓŻAŃCOWY ZA OJCZYZNĘ, który będzie miał miejsce 1 KWIETNIA Początek przy Parafii Sw. Łukasza o godz. 18.00 a zakończenie w Parafii Sw. Jana, Apostoła i Ewangelisty ok.godz. 19.00

17.Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej, zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów na XIX WEEKENDOWE SPOTKANIE MŁODZIEŻY MĘSKIEJ. Pragniemy w perspektywie Słowa Bożego przyjrzeć się powołaniu i zatrzymać nad refleksją młodego człowieka stojącego przed wyborem drogi, jaką ma podążać w dorosłym życiu. Spotkanie rozpoczniemy w piątek 21 kwietnia 2017r. o godz. 17.00, a zakończymy obiadem w niedzielę 23 kwietnia ok. godz. 13.00 Uprzejmie prosimy Księży i Państwa Katechetów o przekazanie tej informacji młodym ludziom i osobistą zachętę skierowaną zwłaszcza do tych, u których widzicie zainteresowanie sprawami wiary i Kościoła. Bylibyśmy wdzięczni, gdyby przesłane plakaty mogły zawisnąć w każdej parafii i w każdej szkole ponadgimnazjalnej naszej Diecezji. 

18.Zaproszenie do wysłuchania chórów uczestniczących w VIII Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej, który odbędzie się w dniach 31.3-1.4.2017 roku w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy. Patronat nad konkursem objął JE Ks. Biskup Jan Tyrawa, Ordynariusz Bydgoski. Głównymi organizatorami konkursu jest Federacja Caecilianum oraz Parafia pw. Sw. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy. Konkurs jest znakomitą okazją do spotkania z muzyką religijną Wielkiego Postu w wykonaniu ponad 30 bardzo dobrych chórów z całej Polski. Zespoły prezentować będą bardzo interesujące kompozycje od wczesnego średniowiecza do współczesności. Występy chórów odbędą się w kościele pw. Sw. Jadwigi Królowej przy ul. Wojska Polskiego 7 w piątek w godz. 16.30 - 18.00 i 19.30 - 22.00. W sobotę będzie można posłuchać chórów w godz. 10.30 - 13.00 i 14.00 - 17.00. Uroczystym zwieńczeniem konkursu będzie Msza św. o godz. 18.30. Po niej nastąpi ogłoszenie werdyktu jury i koncert laureatów konkursu. Mamy nadzieję, że obcowanie z muzyką sakralną umożliwi głębokie przeżycia duchowe wśród słuchaczy.

19.Zmarli: śp. Śp. Janina Grzybowska, lat 91, zamieszkała przy ul. Nieduszyńskiego 11;

20.Wytrwajmy w naszych wielkopostnych postanowieniach. W dobrym przeżywaniu tego świętego czasu, niech nam dopomaga Boże błogosławieństwo.


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW