BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano sobota 23 maja 2015 21:30  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..
 

ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

24 maja
2015r.
 

ODEZWA KSIĘDZA BISKUPA ORDYNARIUSZA

PRZED IV  BYDGOSKIM  MARSZEM  DLA  ŻYCIA I RODZINY

 

Drodzy Siostry i Bracia! Drodzy Diecezjanie!

 

W niedzielę 31 maja przejdzie ulicami Bydgoszczy już IV MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. To szczególne wydarzenie rozpoczniemy Mszą świętą sprawowaną w Bydgoskiej Katedrze u stóp Matki Bożej Pięknej Miłości o godz. 12.30. Podczas tej uroczystej Eucharystii modlić się będziemy we wszystkich intencjach dotyczących obrony życia i wartości rodzinnych. Wtedy także, każdy kto wyrazi taką chęć będzie mógł podjąć się dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone.  

Nasz bydgoski Marsz to szczególny rodzaj świadectwa, tak bardzo potrzebnego w czasach, gdy w wieloraki sposób życie ludzkie, małżeństwo, rodzina są atakowane, czy wręcz niszczone. To manifestacja za życiem, za wartościami rodzinnymi. To także wyraz naszej walki o prawo do życia dla osób najsłabszych i najbardziej bezbronnych. W roku, w którym Kościół - poprzez październikowy Synod - staje wobec trudnych spraw dotykających chrześcijańskich rodzin, to także forma wyrazu naszego przewiązania i umiłowania nauki Kościoła w tych kwestiach. Im bardziej współczesny świat próbuje przedefiniować, czy przewartościować to, co jest istotne i fundamentalne dla małżeństwa i rodziny, tym bardziej potrzeba naszego głosu, że stajemy w obronie prawdy.   

Umiłowani Diecezjanie!

Zachęcam do liczonego uczestnictwa w tym wydarzeniu. Przyjdźcie ze swoimi rodzinami, ze swoimi dziećmi. Niech radość, optymizm, nadzieja, które charakteryzują nasze coroczne spotkania udzielą się wszystkim, którzy próbują nas przekonać, że tradycyjna rodzina nie jest drogą do prawdziwego szczęścia.

Zapraszam na Mszę św. do naszej Katedry, a następnie na wspólne wędrowanie do Bazyliki św. Wincentego á Paulo, gdzie rodzinnym piknikiem zakończy się IV Marsz Dla Życia i Rodziny. Niech ten dzień łączy nas w braterskiej miłości i dodaje siły do dawania chrześcijańskiego świadectwa wszystkim, których spotykamy na drogach naszego życia.

Już dziś oddaję Wszystkich moich Diecezjan, Wszystkich, którzy organizują to przedsięwzięcie - świeckich i duchownych, pod opiekę Naszej Matki, Matki Pięknej Miłości i z serca Wszystkim błogosławię

                                                                                   
Bp Jan Tyrawa
                                                               
Biskup Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej


Zesłanie Ducha Świętego

24.V.2015 rok

1. Dziś parafia nasza przeżywa doroczną uroczystość I Komunii św. Dzieci klas trzecich pierwszy raz uczestniczyć będą w sposób pełny we Mszy św. Początek uroczystości podczas Mszy św. o godz. 10.00.   Dziś po południu   nabożeństwo majowe  wyjątkowo o godz. 15.00  specjalnie dla dzieci pierwszokomunijnych. Majowe przy figurze bez zmian. Msza św. z udzieleniem sakramentu Chrztu dziś o 15.00 w kaplicy. Od jutra przyjęte dziś dzieci uczestniczyć będą w tzw. „Białym Tygodniu” przychodząc każdego dnia w odświętnym stroju na Mszę św. o godz.18.30. Dziękujemy rodzicom dzieci przyjętych dziś do pierwszej Komunii św., parafianom, oraz wszystkim osobom, które   dekorowały kościół, uczestniczyły w pracach przy porządkowaniu świątyni i obejścia kościoła a także służbie liturgicznej za ogromny wkład pracy i serca. Takie zaangażowanie w trosce o piękno Domu Bożego jest znakiem wiary i miłości tych osób dla Chrystusa i Kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

2. Dziś 50 dni po Zmartwychwstaniu Pańskim Kościół wspomina w liturgii świętej Zesłanie Ducha Świętego - Zielone Świątki.  Jutro drugi dzień świąteczny i jednocześnie święto Najświętszej Maryi Panny Matki  Kościoła. Msze św. jak w każdą niedzielę. Obowiązku uczestniczenia we Mszy św. jutro nie ma.  Chociaż dla wielu z nas będzie to normalny dzień pracy to jednak tradycyjnie uszanujmy świąteczny charakter drugiego dnia Zielonych Świąt. Dziękując Matce Najświętszej za Jej obecność wraz z uczniami w Wieczerniku, chcemy również dziękować za Jej obecność w życiu Kościoła i naszego narodu poprzez stulecia.

3. We wtorek o godz. 19.30 w kościele ostatnia katecheza liturgiczna dla młodzieży przed Bierzmowaniem, na którą zaproszeni są również świadkowie tego sakramentu. W czwartek o godz. 17.30 spowiedź święta dla młodzieży Bierzmowanej i ich rodzin. W piątek o godz. 18.30 Ks. Biskup Jan Tyrawa udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
 

4. Od wczoraj trwa w Bydgoszczy Trzeci Tydzień Ewangelizacji. W programie Tygodnia między innymi:

Msza Święta i Koncert z udziałem Zespołu Mocni w Duchu z Łodzi w Parafii Ducha Świętego przy ul. Glinki 40 w czwartek o 18.00; Pielgrzymka 4 Ewangelistów wyruszy z  kościoła św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Fordonie w piątek o 17.00. Przejdzie procesyjnie do Parafii Św. Łukasza, następnie do Parafii Św. Marka i dotrzemy do Parafii Św. Mateusza około godz. 19.30, by tam przeżyć spotkanie ewangelizacyjne; Procesja mężczyzn za Najświętszym Sakramentem pod hasłem „Nie muszę mówić nic” odbędzie się w sobotę o godz. 20.00 z Kościoła Garnizonowego do Katedry; IV Bydgoski Marsz Dla Życia i Rodziny rozpocznie się Mszą św. za tydzień w niedzielę o godz. 12.30 w Bydgoskiej Katedrze, podczas której będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Nastąpi przejście ze Starego Rynku o 14.00 do Bazyliki. Pozostałe wydarzenia i szczegóły na stronie internetowej naszej Parafii i na plakatach.
 

5. W najbliższą sobotę, 30 maja, syn naszej parafii, ks. Diakon Krzysztof Wrzos, kleryk Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Oblatów w Obrze otrzyma z rąk Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego świecenia kapłańskie. Uroczystość święceń odbędzie się w klasztorze Obrzańskim w sobotę o godz. 10.00. Prymicyjną Mszę św. nowo wyświecony kapłan odprawi w naszej Bazylice 7 czerwca o godz. 13.00.

6. Festyn Rodzinny w Myślęcinku
 przygotowany przez Caritas Diecezji Bydgoskiej odbędzie się na Polanie Różopole 30.05.2015 w godz. 13.00-17.00.
 

7. We wtorek  Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o potrzebne łaski, aby mogły dobrze wypełniać swoją misję i powołanie. Dla tych matek, które już Pan powołał do siebie, prośmy o Boże Miłosierdzie.   We wtorek przypada 42 rocznica święceń kapłańskich Ks. Biskupa Jan Tyrawy, naszego ordynariusza. Posługę  księdza biskupa polecajmy opiece Bożej.

8.  Przed nami ostatni  tydzień maja. W naszym Sanktuarium nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.30. Codziennie majowe  o godz. 21.00 przy figurze Matki Boskiej Fatimskiej. Nabożeństwa majowe dla dzieci odprawiane są w poniedziałki, środy i w piątki  o godz. 17.30 w kaplicy. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

9. Przypomnijmy, że od początku czerwca zmieniamy niedzielny porządek Mszy św. I tak w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Tak będzie w czerwcu, lipcu i sierpniu. W tych miesiącach Msze św. w niedzielne popołudnia w naszym Sanktuarium o godz. 18.30 i 20.00.

10. W sobotę 13 czerwca po raz trzeci wyruszy z naszej bazyliki jednodniowa piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Topolnie. Pielgrzymkę poprowadzi nasz długoletni wikariusz ksiądz Marek  z księdzem Tomaszem.     Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym i zakrystii do dnia 10 czerwca. Przy zapisie podajemy nr PESEL. Koszt uczestnictwa wynosi 25 zł i obejmuje ubezpieczenie, wodę, posiłek i autokary powrotne. Serdecznie zapraszamy do spotkania z Bogiem na pielgrzymim szlaku.

11. W Przychodni Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Bydgoszczy przy ul. Karłowicza 26 III piętro, pokój 302 od jutra do 31 maja br. trwać będzie akcja bezpłatnego badania wzroku. Zapraszamy. Informujemy również o możliwości wykonania okularów w cenach promocyjnych. Tel.: 52 34 19 444.

12. Za tydzień finał kampanii "Kilometry Dobra" z Wiatrakiem. W ramach pojedynku "
 

14. Zmarli: śp. Anna Jakubowska, lat 68, zamieszkała przy ul. Licznerskiego 2, śp. Jan Przetakiewicz, lat 82, zamieszkały przy ul. Kleina 2, śp. Józef Kowalski, lat 81, zamieszkały przy ul. Monte Cassino 6.


15. Na dzień dzisiejszy
oraz cały nadchodzący tydzień niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!

BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW