BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano poniedziałek 12 sierpnia 2019 00:16  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..
XIX Niedziela Zwykła

11.VIII.2019 rok
 

 

1.We wtorek 13 dzień sierpnia. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. i kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie z Różańcem i procesją dookoła kościoła. W tym miesiącu szczególnie w modlitwie różańcowej prośmy Maryję o trzeźwość w naszych domach i rodzinach i dobre przygotowanie do Misji św.

2.  We wtorek o godz. 18,00 Apostolstwo Dobrej Śmierci poprowadzi modlitwę różańcową, a po niej zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków.

3. W środę 14 sierpnia zapraszamy na Pielgrzymkę Maksymiliańską z kościoła NSPJ na Placu Piastowskim do parafii św. Maksymiliana Kolbe na Osowej Górze. Zbiórka pielgrzymów o g.15.45. 

4.   W   czwartek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jedno z najstarszych i największych świąt maryjnych. Msze św. w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę (przypomniany, że w wakacje nie ma Mszy św. o godz. 17.00). Tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Św. Uroczystość ta jest dniem, w którym czcimy Maryję jako opiekunkę ludzkiej pracy na roli i jej owoców. Poświęcenie wianków z ziół i kwiatów po każdej Mszy św. Można przynieść także owoce i plony z własnych działek.  Dzień 15 sierpnia to także Dzień Wojska Polskiego. Podczas sumy okolicznościowe modlitwy w intencji Polskich Żołnierzy. W ten dzień też tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, by wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku.   Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.    Wieczorem o godz. 21.00 zapraszamy na nabożeństwo maryjne które poprowadzi jak co roku Jasnogórska Grupa Pielgrzymkowa „Promienista”. Nabożeństwo odbędzie się w kościele.
 

5. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.

6. Przypomnijmy, że sierpień jest dla katolików w Polsce czasem szczególnego zdawania egzaminu z dojrzałości chrześcijańskiej. W tym miesiącu, wraz z całym Kościołem w Polsce, podejmujemy zobowiązanie całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych. Niech ten ofiarny czyn będzie wyrazem naszego włączenia się w walkę Kościoła o trzeźwość i rozwój naszego narodu.

7. W piątek, jak zawsze 16 dnia miesiąca Msza św. o 18.30 w kościele a po niej modlitwy przy relikwiach za wstawiennictwem św. Jana Pała II zakończone uszanowaniem relikwii. Czuwanie z Maryją prowadzone przez Oazę Rodzin przed Mszy św. wieczorną.

8. Polecamy lekturę prasy. Dzisiaj w Przewodniku: Do katedry bydgoskiej po pracach konserwatorskich powrócił obraz Matki Bożej Pięknej Miłości. Warto zapoznać się pracami, które sprawiły, że wizerunek Madonny będzie odebrany jako obraz o żywszych niż przed konserwacją barwach, ze złoconym tłem, które odzyskało właściwą sobie szlachetność. Pielgrzymki „na apostoła”. Nie biorą ze sobą pieniędzy, zapasu jedzenia, a czasem nawet telefonów komórkowych. Pielgrzymując po Polsce lub Europie, przeżywając własną szkołę zawierzenia. Ekskomunika - na kogo i dlaczego nakładane są dziś kary kościelne? Oraz jak wierni z diecezji bydgoskiej zbudowali szkołę w Czadzie! Polecamy lekturę katolickiej prasy.

9. W tym tygodniu patronują nam: w środę 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz, w czwartek 15 VIII – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy Jej wniebowzięcia, w sobotę 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.
 

10. Informujemy naszych Parafian, że w miesiącach wakacyjnych Stały Konfesjonał jest do dyspozycji penitentów o stałych godzinach z wyjątkiem sobót. W soboty dyżuru w konfesjonale nie będzie. Przypominamy także o wakacyjnym porządku Mszy Św.  W tygodniu i w niedziele oraz święta nie ma Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielne i świąteczne popołudnia Msze św. w naszej Bazylice o godz. 18.30 i godz. 20.00.
 

11. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy obfitych łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW