BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano wtorek 12 grudnia 2017 12:05  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..DRUGA NIEDZIELA ADWENTU
10 grudnia 2017 r.

 

Dziś w niedzielę ofiary złożone w naszej diecezji na prośbę Ks. Biskupa Ordynariusza zostaną przekazane na pomoc dla parafian w Ciężkowie na terenie parafii Słupy, gdzie w nocy 29 listopada spłonął dach kościoła pw. św. Stanisława.

 

1. W całej Polsce dziś a w naszej diecezji za tydzień, w trzecią niedzielę Adwentu, obchodzić będziemy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Nie zapominajmy o naszych braciach, którzy przez długie lata komunizmu byli pozbawieni opieki duchowej, a obecnie borykają się z wieloma problemami. 

2.  Aby umocnić w nas ducha Bożego i pełniej przeżywać czas Adwentu gromadzimy się w Polsce przy Maryi na tzw. „roratach”. Msza św. roratnia dla dorosłych w tym roku sprawowana jest codziennie oprócz niedziel o godz. 7.00. Natomiast roraty dla dzieci i młodzieży będą codziennie od poniedziałku do piątku włącznie o godz.17.00. Dzieci przynoszą ze sobą na roraty lampiony. Wszystkich parafian do tej modlitwy serdecznie zapraszamy.

3. Zbliża się Dzień Imienin Pasterza naszej Diecezji, Ks. Biskupa Jana TyrawyW czwartek 14 grudnia 2017 r. o godz. 18.00, w Katedrze Bydgoskiej, Ks. Biskup będzie sprawował Mszę Św. z udziałem Prezbiterium Bydgoskiego Kościoła, zaproszonych gości i przedstawicieli naszych parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Uroczystości, do wspólnej modlitwy w intencji Ks. Biskupa, dla którego wypraszamy potrzebne łaski za pośrednictwem Św. Patrona Jana od Krzyża.

4. Dziś w niedzielę przeprowadzamy tradycyjną adwentową zbiórkęartykułów spożywczych w ramach akcji charytatywnej „Kilogram dla potrzebujących”.  Prosimy o składanie do koszy przy wejściu do kościoła artykułów spożywczych o dłuższej możliwości przechowania jak: mąka, cukier, kasza, ryż, olej, przyprawy, słodycze itp.  Z darów tych przygotujemy paczki dla najbardziej potrzebujących parafian.  W ubiegłym roku z naszych darów rozdano 140 paczek, oby w tym roku było podobnie. Za piękną inicjatywę pomocy już dziś dziękujemy w imieniu najbiedniejszych parafian. Po Mszy św. prosimy panów o przeniesienie darów do domu duszpasterskiego.

5. W tym tygodniu  w środę Wspólnota Akcji Katolickiej i Radia Maryja zapraszają  o godz. 17.00 na Mszę św. za Ojczyznę, a przed nią spotkanie formacyjne o godz.15.30 

6.Przeżywany przez nas Adwent ma być czasem wewnętrznej, duchowej mobilizacji. Jaką praktyką ascetyczną naznaczamy tegoroczny Adwent, jakie dobre postanowienia powzięliśmy? 

7. Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnych rozprowadzanych pod hasłem „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Niech w żadnej rodzinie, na żadnym stole wigilijnym nie zabraknie światła tej świecy. Świece do nabycia w sklepiku, zakrystii i biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Mała świeca w cenie 5, a duża w cenie 15 złotych. W zakrystii i biurze parafialnym można również otrzymać poświęcony opłatek wigilijny. Nie nabywajmy nie poświęconych opłatków wigilijnych rozprowadzanych poza parafią.

8.  We wtorek o godz. 18.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci poprowadzi różaniec, a następnie zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna z okazji 9. rocznicy istnienia Wspólnoty.

9.  W środę 13 grudnia o godz. 11.00 w kościele św. Mikołaja w 36 rocznicę wprowadzenia w Polsce Stanu Wojennego, z inicjatywy Służby Więziennej będzie odprawiona Msza św. w intencji ofiar Stanu Wojennego oraz internowanych w Zakładzie Karnym w Fordonie. Po Mszy św. przy tablicy upamiętniającej ofiary Stanu Wojennego, na ścianie Zakładu Karnego złożenie wiązanek kwiatów.

10. Program duszpasterski Kościoła Katolickiego w Polsce na lata 2017-2019 zorientowany będzie na Trzeciej Osobie Trójcy Świętej, a jego hasłem będą słowa zaczerpnięte z II Modlitwy Eucharystycznej o Tajemnicy Pojednania: „Duch, który umacnia miłość..." W pierwszym roku tego dwuletniego cyklu, który został zatytułowany Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym" odkrywać będziemy Osobę Ducha Świętego oraz Jego dary, a także znaczenie i skutki Sakramentu bierzmowania. W związku z tym od grudnia do czerwca (raz w miesiącu) J.E. Ks. Biskup Jan Tyrawa głosić będzie katechezy na temat 7 darów Ducha Świętego. Pierwsze spotkanie na temat „Daru Mądrości" odbędzie się 12 grudnia (wtorek) o godz. 18.30 w Katedrze Bydgoskiej.

11. Stowarzyszenie "Alwernia" działające przy ul. Dworcowej 87 serdecznie zaprasza osoby po 60-tym roku życia na bezpłatny wykład pt: "Wpływ powstania styczniowego na odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918r.", który odbędzie się 16 grudnia 2017r. w godz. od 9.00dol3.00.

12. Spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętejodbędzie się 16 grudnia ( sobota) w Kościele: godz. 9:00 grupa II godz. 10:15 grupa I. Obecność obowiązkowa!

13. W sobotę 16 dnia miesiąca wieczorna Msza św. sprawowana jest w naszej Bazylice w połączeniu z modlitwami przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II.  Po Mszy św. przy relikwiarzu świętego okolicznościowe modlitwy i odczytani przyniesionych próśb i podziękowań i uszanowaniem relikwii św. Jana Pawła II. 

14. Od piątku za tydzień 22 grudnia dzień adwentowego nawrócenia, dzień adwentowej spowiedzi św. dla całej parafii. Zaprosiliśmy do posługi spowiedniczej wszystkich kapłanów dekanatu. Spowiedź św. będzie w godzinach od 9.00 do 11.00 i po południu od godz. 16.00 do 18.30. Do Komunii św. będzie można przystąpić co 20 minut. Przypominamy jednocześnie naszym Parafianom, że w święta nie słuchamy spowiedzi. 

15.Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego.”

16. Już dziś informujemy, że w najbliższą niedzielę (17. grudnia) ukażą się dwa wydawnictwa parafialne.

Przygotowano XVI wydanie kalendarza Parafii i Sanktuarium Kalwarii Bydgoskiej Golgoty XX Wieku na rok 2018. Na 16 stronach zawarto dwunastostronicowe kalendarium ilustrowane fotografiami z wydarzeń parafialnych oraz trzystronicowe informatorium o planowanych wydarzeniach i inicjatywach duszpasterskich. W kalendarzu znajdują się również informacje o działaniach grup i wspólnot apostolskich działających w parafii.

Po dłuższej przerwie ukaże się kolejne kolorowe wydanie naszego pisma parafialnego "Na Oścież", które - oprócz wielu interesujących tekstów - zawiera relacje o finale prac na frontonie kościoła i dalszych planach związanych z tynkowaniem, powstaniu nowej parafii pw. Świętej Faustyny, a także – tradycyjnie z plan kolędy parafialnej 2017-2018. Informujemy naszych Parafian, że przed świętami ukaże się nowe wydanie pisma parafialnego „Na oścież” zawierające plan tegorocznej kolędy. Wydany będzie także nasz parafialny Kalendarz Sanktuarium na rok 2018.

17.  Betlejem w Bydgoszczy. W niedzielę, 7 stycznia, o godz. 18 w Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” w Bydgoszczy będzie miał miejsce wyjątkowy koncert „Betlejem w Bydgoszczy”. To jedno z 12 wydarzeń ewangelizacyjnych, które odbywać się będą w kilkunastu miastach Polski. Podczas tego koncertu zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w nowych i oryginalnych aranżacjach. Przedsięwzięcie odbywa się z premierowym udziałem gwiazd polskiej estrady m.in.: Natalii Kukulskiej, Kasi Moś, Igora Herbuta, Mietka Szcześniaka, Darii Zawiałow, Beaty Bednarz, Mate.O, Agnieszki Musiał, Dany Winnyckiej i Adama Krylika. Wokalistom towarzyszyć będzie orkiestra AUKSO – jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie, która od ponad 20 lat jest wizytówką Polski na świecie oraz 10-osobowy międzynarodowy band muzyczny. Koncert poprowadzi Marek Zając. Bilety w cenie 40, 60 i 80 zł będą do nabycia w biurze parafialnym.

18. Uwaga! Z racji, iż IV Niedziela Adwentu przypadająca w tym roku 24 grudnia i jest jednoczenie wigilią Bożego Narodzenia już teraz informujemy, że tego dnia nie będzie Mszy świętych. o godz. 17.00, 18.30 i 20.00. Msze św. przed południem będą odprawione według porządku niedzielnego tj. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30 i 13.00.

19.Wszystkim osobom uczestniczącym w dzisiejszą niedzielę we Mszy św. życzymy obfitych łask Bożych w nowym, drugim tygodniu Adwentowego oczekiwania na przyjście Pana.


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW