BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano sobota 16 czerwca 2018 23:13  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..

XI Niedziela Zwykła
 

 17.VI.2018 rok

 

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

2.  Mamy czerwiec, miesiąc szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa. W naszej bazylice nabożeństwa do Serca Jezusowego codziennie po wieczornej Mszy św. oraz codziennie o 21.00 przy krzyżu misyjnym prowadzone przez wspólnoty apostolskie działające w parafii.

3. Wczoraj wyszliśmy tradycyjnie już z pieszą pielgrzymką do Topolna. W pielgrzymce wzięło udział ponad 100 osób. Dziękujemy wszystkim za ten pątniczy trud. Niech Matka Uzdrowienia Chorych przyjmie nasze modlitwy. Dziękujemy również ks. Tomaszowi za   zorganizowanie i poprowadzenie tej pięknej inicjatywy duszpasterskiej.

4. W sobotę 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Tego dnia podczas Mszy św. modlić się będziemy za ojców. Prosić będziemy Patronkę naszego Sanktuarium by pomagała wszystkim Ojcom z miłością wykonywać ich obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Także w piątek na godz. 18.00 do modlitwy różańcowej zaprasza Towarzystwo Świętego Wojciecha. Po różańcu Msza św. w oprawie liturgicznej tej wspólnoty. z posługą kapłańską ostatni raz przed przerwą wakacyjną.
 

5. W tym tygodniu w piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.  Dzieci, młodzież rodziców zapraszamy w piątek na wieczorną Mszę św. podczas której dziękować będziemy Bogu za mijający czas roku szkolnego i wypraszać Boże błogosławieństwo na czas wakacji i urlopów. Niech to będzie błogosławiony czas naszego wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu.  W piątek podczas Mszy św. będzie okazja do spowiedzi św.

6. Informujemy naszych Parafian, że w miesiącach wakacyjnych Stały Konfesjonał będzie do dyspozycji penitentów o stałych godzinach z wyjątkiem sobót. W soboty dyżuru w konfesjonale nie będzie.

7. W najbliższą sobotę zapraszamy na Mszę św. Prymicyjną   ks. Neoprezbitera Radosława Markiewicza wyświęconego na kapana w Dallas w Stanach Zjednoczonych 31 maja br.  Ksiądz Radosław należy do działającej w naszej parafii wspólnoty neokatechumenalnej. Msza św. połączona będzie z błogosławieństwem prymicyjnym o godz. 18.30. 

8. „Wyrusz, aby się odblokować'' to hasło tegorocznej XXIII Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, na którą serdecznie zapraszamy w dniach od 21.07 do 1.08.2018r.  Jak co roku Pielgrzymi chcę włączyć intencje wszystkich, którzy nie będę mogli wyruszyć na pątniczy szlak. Do specjalnie przygotowanej skrzyni można składać modlitewne intencje wypisane na kartkach znajdujących się w kopertach.  Koszt udziału wynosi 210 zł obejmuje: ubezpieczenie, posiłki, noclegi w Częstochowie i powrót autokarami. Pierwsze spotkanie odbędzie się dziś w kaplicy o godz. 15:30. zapisy w biurze i po każdej Mszy Świętej.

9. Już dziś informujemy, że w   lipcu i sierpniu zmieniamy niedzielny porządek Mszy św.  I tak w niedzielę i dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Tak będzie w   lipcu i sierpniu. W tych miesiącach Msze św. w niedzielne popołudnia w naszym Sanktuarium o godz. 18.30 i 20.00.
 

10. Informujemy, że rozpoczął się czas przyjmowania kandydatów zamierzających wstąpić do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej. Pierwszym i najważniejszym krokiem, jaki powinien wykonać kandydat, jest osobiste zgłoszenie się (nr kontaktowy: 696-784-228) w celu umówienia na spotkanie z księdzem moderatorem.
 

11. Zachęcamy do lektury tygodnika „Przewodnik Katolicki”.W „bieżącym numerze warto przeczytać: „Ewolucja mentalna” – o problemie Komunii św. dla osób rozwiedzionych żyjących w nowych związkach; „Rachunek z uchodźcy” i „Integracja nie może być na niby” – o problemach związanych z integracją uchodźców w Polsce; „Każdy zasługuje na miłość, szacunek i troskę” – o VII Bydgoskim Marszu dla Życia i Rodziny. Zachęcamy do nabycia i lektury.

12. We wtorek i środę 19 i 20 czerwca w gmachu Kurii Bydgoskiej przy ul. Ks. Malczewskiego 1 w godz. 16,oo-19,oo odbędzie się Kurs Formacyjny dla Fotografów i Operatorów Sprzętu Audiowizualnego. Zgłoszenia do 15 czerwca (tel. 667299997; 523669821 lub email jarzembowski@swietywojciech.pl).

13. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy ogłasza nabór na: Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne; 2-letnie podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne i Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej. Rekrutacja trwa do 10 września. Bliższe informacje w naszej gablocie parafialnej.

14.Informujemy liderów naszych grup i wspólnot, że we wtorek, 26  czerwca odbędzie się spotkanie Sejmiku Parafialnego. Ze względu na ważne omawianie peregrynacji Matki Boskiej obecność obowiązkowa. Program można odbierać w zakrystii.

15.Zmarli: Śp. Irena Roszkiewicz, lat 90, zamieszkała przy ul. Łochowskiego 7.

16.Wszystkim naszym parafianom udającym się w najbliższym czasie na urlopy życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwych wakacji. Wypoczywajmy z Bożym błogosławieństwem.


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW