BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano niedziela 24 kwietnia 2016 22:13  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..

V Niedziela Wielkanocna
24 kwietnia 2016 r.  

 

Drodzy Siostry i Bracia, aby żyć zgodnie z nauką Jezusa prosimy każdego z Was w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia: Bądź miłosierny na drodze! - Bądź chrześcijaninem także za kierownicą! Niech znikną z naszych dróg wszelkie przejawy agresji, lekkomyślność i lekceważenie zasad bezpieczeństwa; okazujmy cierpliwość wobec innych, opanujmy pokusę nadmiernej prędkości; przebaczajmy przewinienia innych użytkowników dróg! Modląc się, postanówmy sobie: od dziś będę godny imienia Chrystusowego ucznia także na drodze, w czym proszę o pomoc Aniołów stróżów i świętych. Niech modlitwa uwrażliwia nas wszystkich, byśmy zawsze na drodze przestrzegali przepisów ruchu i kierowali się rozsądkiem, miłością i odpowiedzialnością.

 
1. Wczoraj i dziś w Gnieźnie centralne uroczystości ku czci św. Wojciecha – Głównego Patrona Polski. Duchowo łączymy się z pątnikami wypraszając dla Ojczyzny potrzebne łaski. Warto wiedzieć, że z postacią św. Wojciecha i z dzielnicą miasta Fordonem, a ściślej mówiąc z resztkami grodziska Wyszogród związana jest legenda mówiąca, że stąd właśnie, biskup praski Wojciech wyruszył rzeką Wisłą na ewangelizację do Prus. Na tym wzgórzu 23 kwietnia 1997 roku w 1000 lecie jego męczeńskiej śmierci ustawiono widoczny z daleka krzyż.
 
2. Dziś w niedzielę w odpowiedzi na apel Papieża Franciszka przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy.
 
3. Trwa okres wielkanocny. Czas ten od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Jest jeszcze czas wielkanocnej spowiedzi świętej który trwa do uroczystości Trójcy Świętej w tym roku do 22 maja. Nie zwlekajmy, nie odkładajmy jej na czas późniejszy.
 
4. W tym tygodniu zapraszamy wszystkich parafian na nowe nabożeństwo liturgiczne w naszej Bazylice. 25 dnia każdego miesiąca wieczorna Msza św. sprawowana jest w Bazylice w połączeniu z modlitwami przez wstawiennictwo Świętej Faustyny. Po każdej takiej Mszy św. przy relikwiarzu świętej okolicznościowe modlitwy połączone z odczytaniem przyniesionych próśb i podziękowań i uszanowaniem relikwii św. Faustyny. Zatem jutro w poniedziałek o 18.30 do udziału w modlitwach przez przyczynę św. Faustyny serdecznie zapraszamy.
 
5. Jutro w sąsiedniej parafii Ojców Salezjanów we wspomnienie liturgiczne Świętego Marka Ewangelisty przypada uroczystość odpustu parafialnego. Główna Msza św. odpustowa o godz. 18:00, a będzie jej przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. dr Maciej SARBINOWSKI – wykładowca WSD w Lądzie. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.
 
6. W środę 27 kwietnia przypada 2 rocznica kanonizacji Ojca Św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę Św. dziękczynną o godz. 18.30. Podczas Mszy Św. okolicznościowe modlitwy i Litania do świętego Jana Pawła II.
 
7. Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się maj, miesiąc w sposób szczególny poświęcony czci Matki Bożej. W naszej parafii nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy także na nabożeństwa majowe o godz. 21.00 przy figurze Matki Boskiej Fatimskiej, prowadzone przez apostolskie wspólnoty działające w parafii. Nabożeństwa majowe dla dzieci odprawiane będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.30 w kaplicy. Serdecznie zapraszamy.
 
8. Spotkanie Sejmiku parafialnego z najbliższego wtorku przenosimy na najbliższy piątek o godz. 19.15.Liderzy grup i wspólnot proszeni są o odbiór materiałów z Sejmiku w zakrystii.
 
9. Pragniemy poinformować naszych parafian że Międzynarodowa organizacja katolicka Pomoc Kościołowi w Potrzebie pragnie zorganizować na terenie parafii zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Przy organizacji zbiórki organizacja współpracuje z firmą Green Office Ecologic Sp. Z o.o., która posiada wszystkie niezbędne i wymagane prawem zezwolenia. Zbiórka przeprowadzona będzie 5 maja br. Sprzęt elektroniczny i elektryczny składować będziemy na wyznaczonym placyku za kaplicą o godz. 11.30.
 
10. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd do Torunia na konsekrację świątyni-Kościoła Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji . Zapisy oraz szczegóły w sklepiku parafialnym.
 
11. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów a także w sklepiku i zakrystii nabyć można „Przewodnik Katolicki”.
Zapraszamy do interesującej lektury.
 
12. ”Prawdopodobnie najważniejszy weekend Twojego życia” – to zaproszenie skierowane do młodych całego Fordonu. W parafii p.w. św. Jana trwają zapisy osób, które chciałyby ostatni weekend lipca spędzić w Krakowie na ŚDM. Całkowity koszt wyjazdu wynosi 480 zł, a zapisy prowadzone są do 8 maja Szczegóły znajdziemy na plakacie i w parafii św. Jana w Fordonie.
 
13. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów na XVI Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej w dniach 1-3 maja. Myślą przewodnią będzie fragment Dzienniczka św s. Faustyny Kowalskiej: „Nie w piękności farby ani pędzla jest wielkość tego obrazu, ale w łasce mojej". Szczegóły na PLAKACIE.
 
14 .Zmarli: śp. Genowefa Plucińska, lat 90, zamieszkała przy ul. Tychoniewicza 4, śp. Jadwiga Drapiewska, lat 68, zamieszkała przy ul. Konfederatów Barskich 3.
 
15. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia. Wszystkie informacje duszpasterskie na stronach internetowych parafii i w kruchtach kościoła.

BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW