BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano niedziela 15 kwietnia 2018 11:01  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..

III Niedziela Wielkanocna
 

 15.IV.2018 rok

 

1.Trwa okres wielkanocny. Czas ten od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.

2. We wszystkich kościołach naszego kraju przeżywamy dziś drugie Narodowe Czytanie Pisma Świętego     rozpoczynając dziesiąty Tydzień Biblijny.  Tak swoim hasłem „Weźmijcie Pismo Święte” jak i wybranymi do wspólnotowej lektury tekstami z Listu św. Pawła Apostoła do Rzymian nawiązuje ono do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Patronat honorowy nad Narodowym Czytaniem Pisma Świętego sprawują: Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki oraz Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Mateusz Morawiecki. Uroczysta celebracja pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego – z udziałem najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej – ma miejsce w katedrze na Wawelu i jest w całości transmitowana na żywo w TVP Info o godz.10.00. Mamy żywą nadzieję, że tak jak w ubiegłym roku również Ojciec Święty Franciszek po modlitwie „Regina Coeli” skieruje do Polaków słowa pasterskiej zachęty nie tylko do osobistej, ale i wspólnotowej lektury Pisma świętego.

W rozpoczętym dziś Tygodniu Biblijnym chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. Zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego, a także do wzięcia udziału w różnych wydarzeniach zaplanowanych w naszej okolicy, które pomogą nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu.

3. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. Jutro kolejny 16 dzień miesiąca. O godz. 18.00 w bazylice modlitwy Kościoła Domowego. Msza św. wieczorna ku czci św. Jana Pawła II zakończona uszanowaniem relikwii. Zapraszamy do składania swych intencji i podziękowań za otrzymane łaski.

5. Jutro przypada 90. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. Zachęcamy do modlitwy w jego intencjach, a także w intencjach obecnego papieża Franciszka i Kościoła powszechnego.

6. Trwa okres wielkanocny. Czas ten od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował.   Jest jeszcze czas wielkanocnej spowiedzi świętej który trwa do uroczystości Trójcy Świętej w tym roku do 31 maja.  Nie zwlekajmy, nie odkładajmy jej na czas późniejszy.

7.Ks. Piotr – duszpasterz młodzieży - przekazuje następujące komunikaty: W poniedziałek o godz. 19:00 w kaplicy spotkanie dla Rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W każdy piątek o godz. 18:00 zapraszamy młodzież na spotkania formacyjne młodzieży 4don4LORD i GPS. Najbliższe w domu parafialnym na pierwszym piętrze.  

8. Hospicjum im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy prosi o wsparcie akcji Pola Nadziei. Celem akcji jest zakup sprzętu medycznego. Ks. Dyrektor Hospicjum dziękuje serdecznie ks. Proboszczowi oraz Czcigodnym Parafianom za ofiarność w latach ubiegłych, co umożliwiło zrealizowanie zamierzeń, związanych z coraz lepszym wyposażeniem Hospicjum i pozwoliło na poprawę jakości życia naszych podopiecznych. Zbiórkę przed kościołem przeprowadzą wolontariusze Hospicjum w następną niedzielę  po każdej Mszy św.

9. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii św. Marka organizuje 3 maja pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Zapisywać można się w naszym parafialnym sklepiku. W związku z pojawiającymi się atakami na radio Maryja i Telewizję Trwam w sklepiku można złożyć podpisy w ich obronie.

10. Trwają   Ogólnopolskie obchody 100-lecia otrzymania stygmatów przez św. o. Pio oraz 50-lecia Jego śmierci.   Dlatego    organizujemy 10 dniową pielgrzymkę śladami Ojca Pio do   San Giovanni Rotondo - miejsca, w którym posługiwał   i do w Pietrelciny – gdzie przed 131 laty, jako Franciszek Forgione urodził się.  Pielgrzymka będzie w dniach od 20 do 29 września br. Organizujemy także ciekawa pielgrzymkę do Gruzji, gdzie zwiedzać będziemy wspaniałe wczesnochrześcijańskie ruiny świątyń, monastyry, skalne miasta i inne zabytki gruzińskiej ziemi. Ta pielgrzymka będzie w dniach: od 5 do 12 października. Szczegóły w kruchcie i na stronie internetowej parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej.

11. Już dziś informujemy liderów naszych wspólnot, że we wtorek 24 kwietnia odbędzie się spotkanie Sejmiku Parafialnego.

12. Spotkanie Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w tym   tygodniu:grupa II wtorek 17:30, - grupa I, wyjątkowo przyjdzie w czwartek na godz. 17:30.

13.Informujemy osoby, które zgłosiły się do naszego teatrzyku parafialnego, że pierwsze spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w domu katechetycznym.

14. Katechezy biskupa Jana na temat darów Ducha Świętego.  Program duszpasterski Kościoła Katolickiego w Polsce na lata 2017-2019 zorientowany będzie na Trzeciej Osobie Trójcy Świętej, a jego hasłem będą słowa zaczerpnięte z II Modlitwy Eucharystycznej o Tajemnicy Pojednania: „Duch, który umacnia miłość..." W pierwszym roku tego dwuletniego cyklu, który został zatytułowany „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym" odkrywać będziemy Osobę Ducha Świętego oraz Jego dary, a także znaczenie i skutki Sakramentu bierzmowania. W związku z tym od grudnia do czerwca (raz w miesiącu) J.E. Ks. Biskup Jan Tyrawa głosić będzie katechezy na temat 7 darów Ducha Świętego. Pierwsze spotkanie na temat „Daru Pobożnościi" odbędzie się 8 maja (wtorek) o godz. 18.30 w Katedrze Bydgoskiej.

15. Serdecznie zapraszam wszystkie wspólnoty apostolskie naszej diecezji (szczególnie młodzieżowe) na DIECEZJALNE OBCHODU UROCZYSTOŚCI ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO w roku duszpasterskim Jemu poświęconym, które stają się również bezpośrednią okazją do wspólnej modlitwy przed peregrynacją kopii cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. "Pełna łaski" to wydarzenie artystyczno-modlitewne, które odbędzie się 19 maja (sobota) o godz. 19:30 w Artego Arenie w Bydgoszczy z udziałem między innymi zespołu "niemaGOtu" oraz ks. Dominika Chmielewskiego SDB. Po koncercie nastąpi przejście wszystkich do Bazyliki Wincentego a'Paulo na Mszę św. o godz. 23:00 i adorację Najświętszego Sakramentu przez całą noc. Więcej informacji na ten temat zostanie podanych na spotkaniu kapłańskim, a plakat trafi do wszystkich parafii za dwa tygodnie. Ze swojej strony proszę o młodzieżową mobilizację i przybycie na to wydarzenie. Warto pomyśleć o młodych, którzy w tym czasie przyjęli lub są bezpośrednio przed sakramentem bierzmowania. Ks. Piotr Wachowski

16. W poniedziałek, 16 kwietnia o godz. 19.00 w kościele św. Mikołaja w Bydgoszczy odbędzie się koncert „AVE MARIA(od baroku do współczesności)”, w wykonaniu bydgoskich oraz zaproszonych muzyków i solistów, który będzie rejestrowany przez Telewizję TRWAM. Koncert poprowadzi aktor Jerzy Zelnik. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

17. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką.   Polecamy tę nadzwyczaj ciekawą lekturę.

18.  Zmarli: Śp. Śp. Jerzy Jasiński, lat 70, zamieszkały przy ul. Łochowskiego 7; Śp. Patrycja Szyperska, lat 42, zamieszkała przy ul. Witeckiego 1;

19.  Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia. Wszystkie informacje duszpasterskie na stronach internetowych parafii i w kruchtach kościoła.


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW