BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano sobota 19 sierpnia 2017 19:27  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA
20 sierpnia 2017 r.

 

1. We wtorek nasze myśli i modlitwy kierować będziemy do Matki Bożej. Zawsze 22- go sierpnia, wspominamy w liturgii  Maryję – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Ją za swoją Królową. Także i nasz Naród, odczytując znaki czasu powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił  Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętamy, że Maryja jest Królową, gdyż wydała na świat Syna-Króla i naszego Pana.
 

2.W środę zapraszamy do wspólnej modlitwy Różańcowej o godz. 18.00 którą poprowadzą bracia z Towarzystwa Świętego Wojciecha. Po różańcu Msza św., której oprawę liturgiczną   przygotują socjusze Towarzystwa świetowojciechowego.
 

Także w środę 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011 w Warszawie. W naszym Narodzie możemy się doliczyć całych zastępów rodaków prześladowanych przez systemy polityczne minionych dziesięcioleci. Wielu z nich złożyło najwyższą ofiarę swojego życia. Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.
 

3. W piątek jak każdego 25 dnia miesiąca wieczorna Msza św. sprawowana jest w Bazylice w połączeniu z modlitwami przez wstawiennictwo Świętej Faustyny. Po każdej takiej Mszy św. przy relikwiarzu świętej okolicznościowe modlitwy połączone z odczytaniem przyniesionych próśb i podziękowań i uszanowaniem relikwii św. Faustyny.  Zatem w piątek o  18.30  do udziału w modlitwach przez przyczynę św. Faustyny serdecznie zapraszamy.
 

4. W najbliższą sobotę 26 sierpnia w liturgii Kościoła uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W licznych pielgrzymkach, a także w sposób duchowy łączyć się będziemy we wspólnej modlitwie na Jasnej Górze w Częstochowie. Różaniec w intencji naszej Ojczyzny o 8.00 i 18.00, a o godz.21.00 zapraszamy już dziś do kościoła na nabożeństwo maryjne przy obrazie Pani Częstochowskiej prowadzone przez młodzież pielgrzymkową by podziękować Jej za bezpiecznie spędzone urlopy i wakacje oraz  prosić o dalszą nad nami opiekę.
 

4. We wrześniu rozpoczyna się nowy rok szkolny. Rozpocznijmy ten czas od spotkania z Bogiem w spowiedzi i Komunii św.   Msza Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci będzie w niedzielę   

3 wrześnie o godz. 11.30 a dla młodzieży także w niedzielę 3 września o godz. 10.00.

Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z klas pierwszych w   niedzielę 3 września podczas Mszy św. o godz.1130. W przyszłą niedzielę podamy terminy spotkania rodziców dzieci, które przygotowywać będziemy do Sakramentu Pokuty i Eucharystii.
 

5. Caritas Diecezji Bydgoskiej podejmuje kolejny raz akcję „Z uśmiechem do szkoły”.  Zachęcamy do zakupu cegiełek o nominałach: 1 zł, 2 zł i 5 zł. Cegiełki są do nabycia w sklepiku.
 

6.  W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielę we Mszy świętej, a także o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.
 

7. Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i modlitwy w intencji wszystkich dotkniętych problemem alkoholizmu oraz za ich rodziny.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W Przewodniku Katolickim: historia poznańskiej piątki, wychowanków salezjańskiego oratorium, których Jan Paweł II włączył do grona błogosławionych. Najstarszy z nich Czesław Jóźwiak związany był z naszym miastem; 1500 kilometrów, 36 godzin – tyle zajęła dziewczynie na wózku pielgrzymka stopem do Rzymu; Wyspy polskich sierot. W ubiegłym roku 252 dzieci polskiego pochodzenia trafiło do brytyjskich rodzin zastępczych. W tym podobny los spotkał 115 małych Polaków. Historia o tym jak bezdomni ludzie i porzucone psy uczą się zaczynać wszystko od nowa oraz historia ks. Klemensa Średzińskiego, wyklętego związanego z Bydgoszczą. Zachęcamy do nabycia i lektury.

9.Caritas Diecezji Bydgoskiej uruchamia zbiórkę środków na rzecz poszkodowanych w wyniku zniszczeń, jakie spowodowały burze i nawałnice, które przeszły nad Polską. Aby pomóc poszkodowanym można dokonać wpłaty na konto Caritas Diecezji Bydgoskiej: PLN 70 1600 1185 0004 0807 2566 7001 – z dopiskiem NAWAŁNICA lub (za pośrednictwem Caritas Polska) wysłać sms z hasłem WICHURA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT). Osoby poszkodowane z terenu diecezji bydgoskiej mogą zgłaszać swoje potrzeby do Caritas Diecezji Bydgoskiej za pośrednictwem swoich księży proboszczów. Caritas Diecezji Bydgoskiej, pozostając w kontakcie z Caritas Polska, starała się będzie w miarę możliwości spieszyć z pomocą.

10.Zmarli: śp. Bogusława Chmielewska, lat  82, zamieszkała przy ul. Trybowskiego 7, śp. Eugeniusz Domagała, lat 57, zamieszkały przy ul. Bartłomieja z Bydgoszczy 10.
 

11.Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym  nowym tygodniu.  Parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patronki naszego Sanktuarium.


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW