BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano niedziela 30 sierpnia 2015 09:20  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..
XXII Niedziela Zwykła
30.VIII.2015rok
 

1. Witając po wakacjach wszystkich drogich Parafian, Sympatyków i Gości – dorosłych, dzieci i młodzież serdecznie zapraszamy do systematycznego i licznego udziału w Mszach św. w każdą niedzielę.

2. We wtorek   Msza Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci i  młodzieży  o godz.8.00.

Poświęcenie  tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z  klas pierwszych za tydzień w niedzielę  podczas Mszy św. o godz.1130. Spotkanie rodziców dzieci klas trzecich z kapłanami prowadzącymi przygotowanie do I Komunii św. w niedzielę 6 września po Mszy św. o godz. 11.30 w kaplicy.

3.Spotkanie organizacyjne dla rodziców młodzieży klas trzecich gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania będzie w środę 9 września po Mszy św. o godz. 18.30 w kaplicy. Dla młodzieży do bierzmowania pierwsze spotkanie odbędzie się w kościele w czwartek o godz. 17.00.

4. Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Męczenników- Golgota Bydgoska Kalwaria XX wieku zaprasza na doroczną uroczystość odpustową ku czci swej Patronki dnia 15 września bieżącego roku.  Zapraszamy na ten Wielki Sanktuaryjny Odpust mieszkańców całego miasta i naszej bydgoskiej diecezji.

 Program odpustu poprzedzony   uroczystymi modlitwami jest następujący:

W  niedzielę  13 września br.  o godz. 18.30   Msza święta z procesją fatimską wokół tutejszego sanktuarium – celebruje ksiądz   Jan Dzierla – proboszcz parafii pw. Św. Andrzeja w Czeszewie

W poniedziałek 14  września br. o godz. 16.30piąta Bydgoska Droga  Krzyżowa w Dolinie Śmierci organizowana przez katolickie stowarzyszenia, organizacje i  wspólnoty diecezji bydgoskiej.

Godz. 18.30 Msza św. połączona z adoracją Krzyża Świętego -  celebruje  ksiądz prałatMichał Andrzejewski – proboszcz  parafii pw. Św. Rodziny  w Bydgoszczy.

Uroczystości Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego w naszym Sanktuarium rozpoczną się dnia 15 września br.we wtorek
o godz. 18.30. Uroczystą Mszę św. sprawował będzie ks. kanonik Maciej Gutmajer, proboszcz parafii pw. Opatrzności Bożej w Bydgoszczy.  Na ten Wieki Sanktuaryjny Odpust  zapraszamy całą Diecezję Bydgoską. 

5. Od wtorku za tydzień 8 września przypada święto Narodzenia NMP. To jednocześnie dzień Odpustu w Katedrze Bydgoskiej, gdzie znajduje się cudowny obraz Matki Pięknej Miłości. Zachęcamy do licznego udziału w  uroczystościach katedralnych. Program wywieszony jest w gablotach. Ks. biskup zaprasza 8 września na uroczystą sumę odpustową o godz. 18.00.

6. We wtorek 1 września o godz. 19.00 na plebanii  spotkanie katechetów uczących w szkołach na terenie parafii.

7. Liderzy wszystkich wspólnot parafialnych proszeni są o pobranie z zakrystii materiałów z Sejmiku Parafialnego. 

8. Przypominamy, że od przyszłej niedzieli  wznawiamy jesienno - zimowy plan Mszy św. niedzielnych wprowadzając Mszę św. o 17.00. Zatem w niedzielę późnym popołudniem Msze św. w naszym Sanktuarium o godz. 17.00, 18.30 i 20.00. Zapraszamy.

9. Przypomnijmy na początku nowego roku szkolnego,że zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca ofiary zebrane w naszej świątyni przeznaczamy w całości na finansowanie obiadów dla dzieci i młodzieży naszej parafii a konkretnie uczniów ze  Szkoły Podstawowej nr 66, Gimnazjum nr 5 i Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 5.

10. W związku z nowym rokiem szkolnym zapraszamy chłopcówdo grupy  nowych ministrantów a starszych chłopców do grona lektorów czytających w świątyniach Słowo Boże.  Chętnych zapraszamy wewtorek1 września o godz. 17.30 do zakrystii! Przy okazji prosimy o zwrot strojów tych, którzy już nie pełnią służby przy ołtarzu!

11. Od września wznawia swoją działalność nasza parafialna schola dziecięca. Wszystkich chętnych do śpiewania, a także osoby grające na instrumentach zapraszamy do naszej scholki. Pierwsza  próba 3 września (czwartek) o godz. 17.30 w zakrystii.

12. W środę łącznie z Mszą św. o 18.30 modlitwy Żywego Różańca i spotkanie grupy.  W czwartek  spotkanie Stowarzyszenia Wspierania Powołań podczas wieczornej Mszy św. Po Eucharystii spotkanie z misjonarzem z Kazachstanu

13. W tym tygodniu przypada  I piątek miesiąca.  Okazja do spowiedzi św. będzie   w piątek  od godz. 7.00 do 9.00 i po południu od 16.00 do 18.30. Po spowiedzi św. dzieci otrzymają nowe książeczki do spowiedzi św. pierwszopiątkowej na cały nowy rok szkolny. W związku z pierwszym piątkiem miesiąca w sobotę odwiedzimy osoby chore i podeszłego wieku z posługą kapłańską.

14.W sobotę 7.00 Msza św. a po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP oraz Różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie o godz. 8.30.

15.Dnia 5 września  /sobota/ organizowany jest wyjazd do Torunia na święto dziękczynienia za Radio Maryja i telewizję Trwam z bardzo bogatym programem dla dorosłych i dzieci. Szczegóły i zapisy w sklepiku. 

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiejtygodnika  Przewodnik Katolicki.

19.Przedstawiamy dziś po wakacjach naszym Parafianom nowego kapłana, ks. Dawida Perlika, który obejmuje obowiązki wikariusza w naszym Sanktuarium w miejsce ks. Wojciecha retmana. Księdza Dawida i jego posługę w naszej parafii polecamy opiece naszej Patronki Matce Najświętszej.

20. Zmarli: śp. Wiktoria Ozdoba, lat 100, zam. ul. Łochowskiego 4, sp. Bożena Urbańska, lat 61, zam. ul Łochowskiego 7, śp. Helena Fojut, lat 73, zamieszkała przy ul. Berlinga 6.

21. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni  życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW