BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 
 

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

01 stycznia 2007


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano sobota 28 lutego 2015 18:45  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.III.2015 ROK

Serdecznie witamy w naszej parafialnej wspólnocie ks. Janusza Tomczaka proboszcza parafii pw. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Bydgoszczy który poprowadzi wraz z grupa ewangelizacyjną tegoroczne rekolekcje dla dorosłych parafian i dla studentów.

1. Dziś pierwszy dzień parafialnych rekolekcji wielkopostnych.  Nauki rekolekcyjne podczas każdej dzisiejszej Mszy św. a także  w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 10.00  i 18.30.  Trzeba abyśmy pamiętali, że poprzez rekolekcje wielkopostne jesteśmy wszyscy zaproszeni do duchowego przygotowania się na święta Zmartwychwstania Pańskiego. Prosimy o zaproszenie na  rekolekcje swoich bliskich, przyjaciół i znajomych. 

2. Dzisiaj w Kościele przeżywamy tzw. niedzielę „Ad Gentes” – naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Ofiary zebrane po Mszach św. do puszek przeznaczamy na cele misyjne. Otrzymaliśmy od Sióstr zakonnych Karmelitanek z Karagandy w Kazachstanie  piękne – wykonane przez Siostry – okolicznościowe kartki o tematyce religijnej. Można je otrzymać w sklepiku i zakrystii składając na cele misyjne  dobrowolna ofiarę.

3. Niech cząstką przeżywanego przez nas czasu Wielkiego Postu będzie nabożne uczestnictwo w Drodze Krzyżowej w piątek   dla dzieci o godz.17.30 a dla dorosłych w piątek o godz.9.00 i 18.00. Dla młodzieży i studentów o godz. 20.00. Niedzielne popołudnia Wielkiego Postu zarezerwujmy dla uczestnictwa w pasyjnym rozważaniu Męki Pańskiej podczas Gorzkich Żali. Zapraszamy  we wszystkie niedziele Wielkiego Postu na godz. 16.00.
 

4.   Okres Wielkiego Postu to także czas spowiedzi św. wielkanocnej - dobrze przygotowanej i przeprowadzonej. Kartki do spowiedzi św. otrzymać można w biurze  w godzinach urzędowania i w zakrystii przed i po Mszy św. 

5. W środę łącznie z Mszą św. o 18,30 modlitwy i spotkanie Żywego Różańca, a w czwartek modlitwy i spotkanie Stowarzyszenia Wspierania Powołań. Gościem spotkania będzie misjonarz z Kazachstanu.

6. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek jak zwykle całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy. Po Mszy św. o 18.30 nabożeństwo no Najświętszego serca Pana Jezusa. Również w piątek w kościele okazja do spowiedzi od 16.00 do 18.30.   W sobotę po Mszy o 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego serca NMP z wystawieniem Najświętszego sakramentu do 8.30. W sobotę także duszpasterskie odwiedziny chorych. Ks. Tomasz odwiedzi chorych z posługa Sakramentalna, przed Świętami Wielkiej Nocy 28 marca od godz. 8:00.   

7. We wtorek po wieczornej Mszy św. i nauce rekolekcyjnej spotkanie Sejmiku Parafialnego. Program dla liderów do odebrania w zakrystii.

8. Ukazało się nowe wydanie pisma parafialnego "Na Oścież". Zawiera: głos  ks. proboszcza po kolędzie parafialnej, doroczne dane statystyczne z  biura parafialnego, interesującą rozmowę z młodą rodziną, która brała  udział w tworzeniu Żywego Żłóbka, o przygotowaniach do Światowych Dni  Młodych, o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, informacje dotyczące  celebracji wielkopostnych, wydarzeń parafialnych i stałe działy.  Zapraszamy do interesującej lektury.  

9. Ruszyła rekrutacja uczestników do EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ NA TRASIE BYDGOSZCZ – TORUŃ. Bliższe szczegóły na stronie internetowej parafii. Organizatorem tej Drogi Krzyżowej w parafii jest Ks. Wojciech Retman.

10. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza do  modlitwy brewiarzowej na laudesy od poniedziałku do piątku w kaplicy o godz. 5.30 rano.
 

11. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkiego Postu i za razem Dzień Kobiet. Polećmy w swojej modlitwie Panu Bogu nasze Matki, siostry, żony, narzeczone i koleżanki i postarajmy się, żeby tego dnia każda z nich miała powód do radości. W tym dniu, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, ofiary składane w naszym kościele tradycyjnie przeznaczone zostaną na kontynuację prac przy nowych polichromiach kościoła.
 

12. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego.  W najnowszym numerze m.in. artykuły: „Dziewczyny Wyklęte”; „Najważniejsze jest dobro wspólne”; „Antyputinowski Lewiatan”.

13. Zmarli:
śp. Julianna Glonek, lat 77, ul. łochowskiego 3,
śp. Przemysław Bazyliński, lat 32, ul. Gieryna 1,
śp. Krzysztof Karapulka, lat 65, ul. Wańkowicza 1,
śp. Barbara Gazda, lat 82,ul. Sosnowskiego 4.
 

14. Wszystkim naszym parafianom życzymy, by dzisiejsza II Niedziela Wielkiego Postu i obecny tydzień były okresem   umacniania wiary i ufności Chrystusowi, „który za nas cierpiał rany i śmierć podjął krzyżową”. Niech rozpoczęte dziś rekolekcje  wielkopostne będą dla dorosłych parafian  świętym czasem naszego nawrócenia i powrotów do źródeł wiary.

Ruszyła rekrutacja uczestników do EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ NA TRASIE BYDGOSZCZ – TORUŃ

Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie!

Długość i noc. Myślę, że tak jak w przypadku maratonu przebycie na własnych nogach tak długiej wyprawy, zmienia człowieka. Legendarny biegacz Emil Zatopek mówił: Chcesz zacząć biegać, przebiegnij kilometr. Chcesz zmienić swoje życie, przebiegnij maraton. Parafrazując: Chcesz się pomodlić, odmów drogę krzyżową. Chcesz zmienić swoje życie, przejdź EDK.

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA to pokonanie wybranej trasy w nocy, medytowanie i zmaganie się
z własnymi słabościami. W trakcie długiej, ponad 40-kilometrowej wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory.

Podejmij wyzwanie i dołącz do EDK!  

Zgłoś się przez stronę www.edk.org.pl

Zapisy także po mszach świętych i biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

Organizacja EDK w naszej parafii jest ks. Wojciech Retman. Tel.52 32 34 846


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW