BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano poniedziałek 24 czerwca 2019 16:25  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..
XII Niedziela Zwykła

23.VI.2019 rok
 

1. Pragniemy przekazać wyrazy podziękowania mieszkańcom naszej parafii za ostatnie świadectwo wiary wyrażone tak licznym udziałem w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy wspólnotom i bezimiennym pomocnikom, którzy przygotowywali ołtarze, policji, panu leśniczemu za ofiarowane nam brzozy, osobom z pocztów sztandarowych, panom niosącym baldachim, dziewczynkom sypiącym kwiatki, orkiestrze dętej, służbie liturgicznej oraz wszystkim, którzy wzięli udział w oprawie liturgicznej i porządkowej zarówno Mszy św. jak i procesji. Dziękujemy również za dekorację naszych mieszkań i domów. Za okazany wysiłek i trud dla chwały Bożej składamy serdeczne Bóg zapłać.
 

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Dziś po sumie a w tygodniu po wieczornej Mszy św. procesja wokół kościoła.   W czwartek uroczyste zakończenie oktawy Bożego Ciała. Wieczorem o godz. 18.30 Msza św. z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła zakończona poświęcenie wianków i ziół oraz błogosławieństwo małych dzieci. Wspólnoty prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy na zakończenie oktawy w dniu 3 czerwca.  Gorąco zachęcamy do licznego udziału, zwłaszcza dzieci szkolne i dziewczynki sypiące kwiatki.

3. W najbliższy piątek, uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Zapraszamy czcicieli Serca Jezusowego i osoby, które przeżywają z Bogiem każdy I piątek miesiąca. Po Mszy o 18.30 wyruszymy z procesją do przygotowanego ołtarza ku czci Serca Jezusowego. Przy ołtarzu na „Bożej roli” Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najśw. Sercu Pana Jezusa.  Piątek   to również dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy.  W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. 

4. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.  Po Mszy o 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego serca NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu do 8.30. 
 

5.  Dzisiaj 23 czerwca przypada Dzień Ojca.    Podczas Mszy św. modlimy się za ojców. Prosimy Patronkę naszego Sanktuarium by pomagała wszystkim Ojcom z miłością wykonywać ich obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 

6. Dziś na godz. 18.00 do modlitwy różańcowej zaprasza Towarzystwo Świętego Wojciecha. Po różańcu Msza św. w oprawie liturgicznej tej wspólnoty.
 

7. W sobotę uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła. Msze św. w sobotę jak w dzień powszedni.    Dodatkowa główna Msza św. z uroczystości o godz.10.00. Choć nie ma w tym dniu obowiązku uczestniczenia we Mszy św. to jednak gorąco zachęcamy parafian i gości do udziału w niej, aby uprosić obfite łaski dla Ojca Świętego i Kościoła powszechnego.  Składane tego dnia w kościołach ofiary przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Jak wiemy od 27.II.2014 roku świątynia nasza podniesiona została do godności - Bazyliki Mniejszej – papieskiego kościoła, któremu przysługują nadane przywileje. Jednym z nich jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami ( spowiedź, komunia św., modlitwa za Ojca św.).  Niech udział w świątecznej Eucharystii będzie okazją do wypraszania łask i darów potrzebnych następcy świętego Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieżowi Franciszkowi i okazja dla naszego uświęcenia.
 

8. Przypomnijmy, że w lipcu i sierpniu zmieniamy porządek Mszy św.  I tak w dni powszednie i w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Tak będzie w miesiącach wakacyjnych w lipcu i sierpniu.   

9. Po raz XXIV wyruszy z naszej Bazyliki piesza Pielgrzymka Promienista Biało-Żółta do Tronu Jasnogórskiej Pani w Częstochowie. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wymarszu i przeżycia rekolekcji w drodze, aby jeszcze mocniej napełnić się Duchem Świętym i przeżyć bliskość w obecności Maki Bożej. Wyruszamy w dniach 21 – 31 lipca. Koszt 210zł i obejmuje: wyżywienie, transport bagażu, ubezpieczenie, nocleg w Częstochowie i powrót autokarem. Dla osób, które nie mogą wyruszyć na pątniczy szlak, pielgrzymi jak co roku przygotowali specjale koperty do wypisania intencji, które omadlając w ciągu drogi zaniosą do Maryi.   

10.Zachęcamy do lektury najnowszego „Przewodnika Katolickiego”.  W najnowszym numerze tygodnika:    o ewangelicznym obrazie ojcostwa, rozmowa z o. Tomaszem Nowakiem o tym, jak wiele wspólnego mają ojcowie biblijni ze współczesnymi, kto zrozumie rodziców adopcyjnych oraz „Jako nastolatek był skreślony przez wszystkich. Dzisiaj jest mężem, ojcem i z zamiłowania statystą filmowym. Zagrał m.in. w serialach Wikingowie i Gra o tron. Mając 14 lat miał już dwie próby samobójcze za sobą.
 

11.Informujemy naszych Parafian, że w miesiącach wakacyjnych Stały Konfesjonał będzie do dyspozycji penitentów o stałych godzinach z wyjątkiem sobót. W soboty dyżuru w konfesjonale nie będzie.

12.Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie zapominajmy, że każdy z nas ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha!

13. W poniedziałek 1 lipca 2019 roku wyruszy doroczna, 40–ta pielgrzymka piesza z Fordonu do Chełmna, na odpust MB Bolesnej. Zapisy w poniedziałek przed wyjściem z kościoła Św. Mikołaja. O godz. 6.00 błogosławieństwo pielgrzymów i wyjście. W niedzielę, 30 czerwca o godz. 12.30 w kościele Św. Mikołaja będzie odprawiona Msza św. w intencji pielgrzymów, którzy chodzili i chodzą w tej pielgrzymce a także o Życie wieczne dla zamarłych pielgrzymów. Mszę św. odprawi ks. Dziekan naszego dekanatu

14. Dziś we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej śpiewamy suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…”. Jest to ekspiacja za świętokradztwa i profanacje. Chcemy w ten sposób przeprosić, przebłagać Pana Boga, za grzechy profanacji Najświętszego Sakramentu, profanacji Mszy Świętej, parodii procesji Bożego Ciała – te wydarzenia miały miejsce w ostatnim czasie na ulicach naszych miast. Śpiewając suplikacje, przepraszamy również za grzechy pochodzące z wnętrza Kościoła.

15.Zmarli: śp.Andrzej Gapski, lat 68, zam.ul.Fieldorfa Nila 15, śp. Elżbieta Rogucka, lat 65, zam.ul. Fieldorfa Nila 15.

16. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.  Parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patronki naszego Sanktuarium.


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW