BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 
 

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

01 stycznia 2007


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano niedziela 27 lipca 2014 12:39  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.


Wierzę w Syna B
ożego

XVII Niedziela Zwykła

27.VII.2014 rok
 

1. Trwa pełnia lata. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy wyjechali na wakacje w różne zakątki kraju i świata. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu. Otoczmy też naszą modlitwą rolników, pamiętając, że każda kromka chleba, to pot i wiele godzin ludzkiej pracy.

2.  W  piątek  rozpoczyna się sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak
i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję!? Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe. 

3. W piątek  ok. godz. 17.30 dotrą do naszej parafii pielgrzymi z Gdańska.  Już teraz dziękujemy za życzliwe przyjęcie do swoich domów pieszych pielgrzymów z Gdańska. Jest to piękne świadectwo chrześcijańskiej postawy i duchowej łączności również z tymi, którzy z naszej wspólnoty pielgrzymują na Jasną Górę.  Zachęcamy naszych Parafian do wzięcia na nocleg pielgrzymów. Zapisy w kancelarii lub zakrystii. Brakuje jeszcze sporo noclegów.

4. W piątek, który jest także pierwszym piątkiem miesiąca, przypada 70 rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć. Msza św. w intencji poległych w Powstaniu Warszawskim w naszym kościele w piątek o godzinie 18.30. Okazja do spowiedzi św. rano od godz.7.00 do 9.00 w kaplicy i po południu od godz. 17.00 do 18.30 w kościele. Adoracja Najświętszego sakramentu do 18.30 zakończona Mszą św.  Przypomnijmy, ze Chorych z Komunią św. w ich domach odwiedzimy we wrześniu. 

5. W sobotę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

6. W sobotę o godz. 7.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i Radia Maryja, a po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu do godz. 8.30.    

7.  Caritas Diecezji Bydgoskiej organizuje, wzorem lat ubiegłych, akcję pomocy dla dzieci z rodzin potrzebujących pod hasłem: „Z uśmiechem do szkoły”. Po Mszach św. w sklepiku będą rozprowadzane cegiełki o nominałach 1, 2 i 5 zł. Pozyskane środki będą przeznaczone na zakup wyprawek szkolnych.

8. Dziś kończy się  XV Tydzień Św. Krzysztofa, patrona kierowców.  W tym czasie polecamy w modlitwie wszystkich kierowców i podróżujących po polskich drogach. Kierowcy zaś odpowiadając na apel MIVA Polska biorą udział w Akcji św. Krzysztof – 1grosz za 1 kilometr na środki transportu dla misjonarzy. To dzięki tej Akcji wspieramy potrzebujących misjonarzy w zdobywaniu pojazdów potrzebnych na misjach. Ofiary na ten cel zbieramy do puszek przy wyjściu z kościoła. 

9. Zachęcamy także do lektury  tygodnika „Przewodnik Katolicki”  z informacjami dotyczącymi diecezji bydgoskiej.   W „Przewodniku” warto przeczytać: „Polska – Stolica Apostolska. 25 lat od wznowienia stosunków dyplomatycznych”; „Bohaterowie nieujarzmionego miasta”; „Widziałam zbyt wiele” i „Kolejny konflikt w Ziemi Świętej”. Zachęcamy do nabycia przy wyjściu z kościoła w sklepiku i zakrystii.  

10. Przypominamy też, że jeszcze w sierpniu nie ma Mszy św. w niedziele i dni powszednie o godz. 17.00. 

11.Zapraszamy na zakończenie Mini-Pielgrzymka po parafiach Fordonu dziś około ok. godz. 20.30. przy kościele św. Mateusza. Dziękujemy zaangażowanym w jej przygotowanie i przeprowadzenie.  Bóg zapłać

12.Powoli zbliżają się do Jasnej Góry nasi pielgrzymi, którzy wyruszyli z Bydgoszczy na Jasną Gore 21 lipca br. Pielgrzymów z grupy akademickiej „Przezroczystej” i z grupy promienistej „Biało-żółtej” polecamy opiece Bożej.

13. W tym tygodniu powoli dobiegać będą do zakończenia prace przy polichromiach tzw. Orszaku Świętych naszej Bazyliki. Nie będzie to jednak zakończenie prac artystów z Warszawy. Rozpoczniemy niebawem prace przy mającym powstać  Herbie papieskim który umiejscowiony będzie na fasadzie bazyliki od strony ul Bołtucia. Szczegóły wkrótce.

14.  Zmarli: śp. Elżbieta Piórkowska, l.58, zam. ul. Albrychta 1, śp.   Lidia Król, lat 66, zam. ul. Bołtucia 4, śp. Stanisław Rymaszewski, lat 61, zam. ul. Tychoniewicza 1.   

15. Wszystkim naszym parafianom udającym się w najbliższym czasie na urlopy życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwych wakacji. Wypoczywajmy z Bożym błogosławieństwem. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni  życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych  w rozpoczętym  nowym tygodniu.  


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW