BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano niedziela 21 sierpnia 2016 10:32  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..

XXI Niedziela Zwykła
21 sierpień 2016 r.  

 

1. Jutro nasze myśli i modlitwy kierować będziemy do Matki Bożej. Zawsze 22- go sierpnia, wspominamy w liturgii  Maryję – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Ją za swoją Królową. Także i nasz Naród, odczytując znaki czasu powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił  Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętamy, że Maryja jest Królową, gdyż wydała na świat Syna-Króla i naszego Pana.

2.We wtorek zapraszamy do wspólnej modlitwy Różańcowej o godz. 18.00 którą poprowadzą bracia z Towarzystwa Świętego Wojciecha. Po różańcu Msza św.,  której oprawę liturgiczną   przygotują socjusze Towarzystwa świetowojciechowego.

Także we wtorek 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011 w Warszawie. W naszym Narodzie możemy się doliczyć całych zastępów rodaków prześladowanych przez systemy polityczne minionych dziesięcioleci. Wielu z nich złożyło najwyższą ofiarę swojego życia. Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.

3. W tym w czwartek jak każdego  25 dnia miesiąca wieczorna Msza św. sprawowana jest w Bazylice w połączeniu z modlitwami przez wstawiennictwo Świętej Faustyny. Po każdej takiej Mszy św. przy relikwiarzu świętej okolicznościowe modlitwy połączone z odczytaniem przyniesionych próśb i podziękowań i uszanowaniem relikwii św. Faustyny.  Zatem w  czwartek o  18.30  do udziału w modlitwach przez przyczynę św. Faustyny serdecznie zapraszamy.

4. W najbliższy piątek 26 sierpnia w liturgii Kościoła uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W licznych pielgrzymkach, a także w sposób duchowy łączyć się będziemy we wspólnej modlitwie na Jasnej Górze w Częstochowie. Różaniec w intencji naszej Ojczyzny o 8.00 i 18.00, a o godz.21.00 zapraszamy już dziś do kościoła na nabożeństwo maryjne przy obrazie Pani Częstochowskiej prowadzone przez młodzież pielgrzymkową by podziękować Jej za bezpiecznie spędzone urlopy i wakacje oraz  prosić o dalszą nad nami opiekę.

4. We wrześniu rozpoczyna się nowy rok szkolny. Rozpocznijmy ten czas od spotkania z Bogiem w spowiedzi i Komunii św.   Msza Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci i  młodzieży będzie w pierwszy piątek miesiąca czyli  2 września o godz.18.30.

Poświęcenie  tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z  klas pierwszych w   niedzielę 4 września podczas Mszy św. o godz.1130. W przyszłą niedzielę podamy terminy spotkania rodziców dzieci, które przygotowywać będziemy do Sakramentu Pokuty i Eucharystii.

5. Już dziś informujemy liderów grup i wspólnot, że  we wtorek, 30 sierpnia, po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Sejmiku Parafialnego. Z uwagi na omawianie ważnych spraw związanych z odpustem obecność obowiązkowa.

6.Caritas Diecezji Bydgoskiej podejmuje kolejny raz akcję „Z uśmiechem do szkoły”.  Zachęcamy do zakupu cegiełek o nominałach: 1 zł, 2 zł i 5 zł. Cegiełki są do nabycia w sklepiku.

7.  W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielę we Mszy świętej, a także o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.

8. Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i modlitwy w intencji wszystkich dotkniętych problemem alkoholizmu oraz za ich rodziny.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką.   Zachęcamy do nabycia i lektury.

10.Zmarli:śp. Andrzej Urbański, lat 62, zamieszkały przy ul. Łochowskiego 7.

11.Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni  życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym  nowym tygodniu.  Parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patronki naszego Sanktuarium.


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW