BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano niedziela 24 lipca 2016 00:25  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..

XVII Niedziela Zwykła
24 lipiec 2016 r.  

 

1.Z wielką radością i w duchu modlitewnego skupienia towarzyszyć będziemy w tym tygodniu Ojcu Świętemu Franciszkowi który przybędzie do Polski na Światowe Dni Młodzieży. Program pobytu Ojca Świętego w Ojczyźnie wygląda następująco: Samolot z Ojcem Świętym Franciszkiem wyląduje na lotnisku w Balicach w środę 27 lipca, ok. godz. 16. Tego dnia papież spotka się na Wawelu z prezydentem Andrzejem Dudą, a później z polskimi biskupami. Wieczorem stanie w tzw. oknie papieskim - ten punkt wizyty będzie się powtarzał w inne dni.

W czwartek 28 lipca
rano Franciszek pojedzie do klasztoru na Jasnej Górze. Tu odbędzie się ogólnonarodowa Msza św. z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Mszę św. koncelebrować będą biskupi i księża, w obecności prezydenta i najwyższych władz. Wieczorem papież wróci do Krakowa, otrzyma symboliczne klucze do miasta i przejedzie tramwajem na Błonia. Będzie mu towarzyszyła niepełnosprawna młodzież. Wspólnie dojadą na ceremonię rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży na Błoniach.

W piątek 29 lipca
głównym punktem będzie wizyta Ojca Świętego Franciszka w byłym niemieckim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau. Po południu tego dnia papież uda się do szpitala dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu i spotka z chorymi dziećmi i ich rodzicami.

Sobota 30 lipca to dzień wizyty w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Tego dnia będzie też spowiadał młodzież, odprawi Mszę św. w Sanktuarium Jana Pawła II wraz z polskim duchowieństwem. Wieczorem przejedzie na Campus Misericordiae w Brzegach, gdzie odbędzie się czuwanie modlitewne w ramach ŚDM. Ostatniego dnia pobytu w Polsce najważniejszym punktem dnia jest Msza św. tzw. posłania, skierowana do uczestników ŚDM. A po południu, jeszcze przed wylotem do Włoch, spotkanie w wolontariuszami ŚDM. Z naszej wspólnoty parafialnej na spotkanie z Ojcem Świętym wyjedzie jutro specjalnym pociągiem trzech kapłanów: Ks. Krzysztof Buchholz, Ks. Piotr i Ks. Dawid z ponad stuosobową grupą młodzieży. Otaczajmy tych młodych ludzi naszą modlitwą. Oni biorą ze sobą również nasze intencje. W naszej parafii podczas pobytu Ojca św. w Ojczyźnie program nabożeństw i celebracji liturgicznych zostaje bez zmian. Szczególnie mocno w tych dniach w modlitwach pamiętajmy o Jego Świątobliwości Ojcu Św. i o młodzieży z całego świata. W dniach pobytu Ojca Św. w naszej ojczyźnie pamiętajmy o wywieszeniu flag i przygotowaniu dekoracji. Niech to światowe Święto młodego Kościoła stanie się zapowiedzią wiosny Kościoła w ogóle. Oby pobyt Ojca Św. Franciszka na naszej polskiej ziemi umocnił w nas wiarę, wzajemne poszanowanie i życzliwość. Zechciejmy w tym tygodniu zarezerwować sobie czas na śledzenie wydarzeń związanych ze ŚDM i wspierajmy je przed Panem naszą modlitwą.

2.Trwa pełnia lata. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy wyjechali na wakacje w różne zakątki kraju i świata. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu. Otoczmy też naszą modlitwą rolników, pamiętając, że każda kromka chleba, to pot i wiele godzin ludzkiej pracy.

3. Dzisiaj kończy się XVI Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. Za wstawiennictwem Św. Krzysztofa – Patrona Kierowców i podróżujących pod hasłem „Nieśmy miłosierdzie na krańce świata”. Modlimy się o bezpieczne podróże i opiekę Bożą dla wszystkich kierujących pojazdami i poruszających się po naszych drogach. Kierujemy do wszystkich gorący apel o odpowiedzialne korzystanie z pojazdów mechanicznych, o bezpieczną, trzeźwą i roztropną jazdę. Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów.

4.Jutro wieczorna Msza św. o godz.18.30 sprawowane będzie w Bazylice w związku z modlitwami do św. Faustyny a zakończy się uszanowaniem relikwii świętej.

5. We wtorek wspomnienie świętych Joachima i Anny - rodziców Matki Bożej. Są oni patronami rodziców chrześcijańskich. W dzisiejszych trudnych czasach pomijania i pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za rodziców żyjących i powołanych już do wieczności.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie u nas do "Przewodnika Katolickiego", który możemy nabyć u ministrantów przy wyjściu z kościoła, a sklepiku, bądź w zakrystii. W najnowszym wydaniu Przewodnika ciekawe artykuły: Papież Franciszek z bliska, papieskie pielgrzymki do Krakowa, Wołyń '43 droga do pojednania oraz czy będzie dofinansowanie naprotechnologii.

7. Caritas Diecezji Bydgoskiej organizuje, wzorem lat ubiegłych, akcję pomocy dla dzieci z rodzin potrzebujących pod hasłem: „Z uśmiechem do szkoły”. Po Mszach św. w sklepiku będą rozprowadzane cegiełki o nominałach 1, 2 i 5 zł. Pozyskane środki będą przeznaczone na zakup wyprawek szkolnych.

8. Jutro w poniedziałek o godz. 16.00 zapraszamy na koncert „Historia dźwięków XX wieku” w wykonaniu solistki Emilii Czekały i zespołu (gitara, perkusja), który odbędzie się w Sali konferencyjnej Centrum Onkologii na I piętrze. Szczegóły na plakatach.

9. Informujemy naszych Parafian, że w miesiącach wakacyjnych Stały Konfesjonał jest do dyspozycji penitentów o stałych godzinach z wyjątkiem sobót. W soboty dyżuru w konfesjonale nie będzie.

10. Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy Św. W tygodniu i w niedziele oraz święta nie ma Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielne i świąteczne popołudnia Msze św. w naszej Bazylice o godz. 18.30 i godz. 20.00.

11.Parafia nasza z biurem podróży EUROTIM organizuje pielgrzymkę do Lichenia. Wyjazd dnia 10 sierpnia o godz. 6.30 z parkingu przed kaplicą. Koszt 45 zł. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

12. W trwającym Jubileuszowym Roku Miłosierdzia Diecezja Bydgoska organizuje pielgrzymkę do Rzymu. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 15-19 września. Dzięki uruchomieniu nowego połączenia lotniczego bezpośrednio do Rzymu pielgrzymi wylatują z Bydgoszczy i do Bydgoszczy wracają. Koszt pielgrzymki to 2190 zł i 80 euro. Szczegółowe informacje na plakatach oraz w biurze parafialnym. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w Kurii Diecezjalnej w Wydziale Duszpasterskim oraz w Biurze Turystyczno-pielgrzymkowym „Frater”.

13.Zmarli: śp.Zofia Lewandowska, lat 67, zamieszkała przy ul. Sucharskiego 4, śp. Józef Modrzejewski, lat 77, zamieszkały przy ul. Koszarowej 24 a, śp. Agata Piekarska, zmarłe dziecko, zamieszkała przy ul. Trybowskiego 5.

14.Wszystkim naszym parafianom udającym się w najbliższym czasie na urlopy życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwych wakacji. Wypoczywajmy z Bożym błogosławieństwem. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.
 


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW