BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 
 

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

01 stycznia 2007


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano niedziela 26 kwietnia 2015 00:48  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..
 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

26 kwietnia
2015r.
 

1. Dzisiejsza niedziela jest w Kościele Niedzielą Dobrego Pasterza. Dzień Modlitw jest inicjatywą Pawła VI, który postanowił, że czwarta niedziela okresu wielkanocnego będzie przeznaczona na modlitwę o powołania do stanu kapłańskiego i życia zakonnego. Módlmy się o liczne i gorliwe nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

2. „Z odnowionym sercem w drogę” - to motto tegorocznej niedzieli modlitw za kierowców, którą dziś obchodzimy w Polsce. Niedziela Modlitw za Kierowców to apel o większą roztropność, przestrzeganie przepisów i otoczenie modlitwą kierowców, aby było jak najmniej ludzi ginących na drogach, tak często nieprzygotowanych na odejście z tego świata. To także okazja do rachunku sumienia kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz do refleksji nad tym, co możemy zrobić, by poruszanie się po naszych drogach było bardziej bezpieczne. Dzisiaj wspierajmy wszystkich kierowców naszymi modlitwami prosząc za wstawiennictwem ich patrona św. Krzysztofa o rozsądek, kulturę na drogach, a zwłaszcza o trzeźwość w czasie jazdy. Obejmijmy też opieką modlitewną wszystkie ofiary wypadków drogowych.

3. Jutro 27 kwietnia przypada 1 rocznica kanonizacji Ojca Św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę Św. dziękczynną o godz. 18.30. Po Mszy Św. przed Najświętszym Sakramentem Litania do świętego Jana Pawła II.

4. Adoracja Najsw. Sakramentu w ołtarzu „DONUM CARITAS ET PAX – DAR MIŁOŚCI I POKOJU”. Trwać będzie w naszej Bazylice do 3 maja br. Zapraszamy codziennie od 9.00 do 21..00. Przyjdźmy, choćby na chwilę spotkać się z Jezusem. Przechodząc obok kościoła wstąpmy choć na parę minut, by podzielić się z Jezusem i Jego Matką naszymi radościami i smutkami.

5. W piątek rozpoczynamy maj. W tym dniu wspominać będziemy świętego Józefa Rzemieślnika, patrona pracujących. Kiedy wiele osób i rodzin boryka się z problemem bezrobocia, a co za tym idzie – często dramatyczną sytuacją materialną, nie można pominąć okazji, aby za pośrednictwem św. Józefa Rzemieślnika prosić żarliwie o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym.

6. Maj to miesiąc w sposób szczególny poświęcony czci Matki Bożej. Wraz z budzącą się do życia przyrodą chcemy czcić Bożą Rodzicielkę. W naszych świątyniach, przydrożnych krzyżach i kapliczkach gromadzimy się, aby śpiewać „Chwalcie łąki umajone”. Niech i nas nie zabraknie na tych pięknych, maryjnych nabożeństwach majowych. W naszej parafii nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy także na nabożeństwa majowe o godz. 21.00 przy figurze Matki Boskiej Fatimskiej, prowadzone przez apostolskie wspólnoty działające w parafii. Nabożeństwa majowe dla dzieci odprawiane będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.30 w kaplicy. Serdecznie zapraszamy.

7. W tym tygodniu w czwartek łącznie z Mszą św. o 18.30 modlitwy Stowarzyszenia Wspierania Powołań i spotkanie wspólnoty. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od 7.00 do 9.00 i od 17.00 do 18.30. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Najsw. Serca Pana Jezusa z udziałem Kościoła Domowego i spotkanie wspólnoty. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Seca NMPanny.

8. Na mocy dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, w bieżącym roku, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski zostaje przeniesiona na sobotę 2 maja. Z prośbą o przeniesienie uroczystości na ten dzień zwróciła się do Stolicy Apostolskiej Konferencja Episkopatu Polski. Obchody uroczystości rozpoczynają się I nieszporami dnia poprzedniego, a zatem tegoroczne obchody uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski zaczną się w piątek, 1 maja. Mając na względzie tę wyjątkową sytuację i kierując się dobrem duszpasterskim wiernych, biskupi diecezjalni obecni na 368 Zebraniu Plenarnym KEP podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu, tj. w piątek 1 maja.

9. W tutejszej Bazylice Msze św. 1 maja jak w dni powszednie. Dnia 2 maja w Święto kościelne Królowej Polski Msze św. jak w każdą niedzielę. Nasi księża odwiedzą w tym tygodniu swoich chorych w najbliższy piątek – 1 maja w godzinach przedpołudniowych.

10. Przypominamy, że trwa jeszcze okres spowiedzi św. wielkanocnej. Spełnijmy ten podstawowy obowiązek przykazania kościelnego. Karteczkę do spowiedzi św. odbieramy w zakrystii albo kancelarii parafialnej i oddajemy przy konfesjonale.

11. W niedzielę 3 maja o godzinie 19.00 w kościele Świętej Trójcy, w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej „GaudeMater” odbędzie się wyjątkowy koncert Poznańskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Michałowskiego, dedykowany pamięci św. Jana Pawła II.

12. W terminie od 1 do 3 maja już po raz 12 organizowana jest rowerowa pielgrzymka śladami ks. Zygmunta Trybowskiego. Rowerowi pielgrzymi pragną w ten sposób uczcić Jego pamięć i nawiedzić miejsca, w których służył jako wikariusz i proboszcz. Serdecznie zapraszamy aktywnych parafian na rowerowy szlak. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej Wiatraka.

13. Hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy prosi o wsparcie akcji Pola Nadziei. Celem akcji jest zakup samochodu na dojazdy do chorych w ramach opieki domowej. Zbiórkę przed kościołem przeprowadzają wolontariusze Hospicjum po każdej Mszy Św.

14. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej zaprasza młodzież męską szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów w dniach 1-3 maja na weekendowe spotkanie powołaniowe. Szczegóły w zakrystii.

15. Uprzejmie informujemy naszych Parafian, że po raz kolejny organizujemy zbiórkę makulatury dla naszej 3 letniej parafianki Emilki, która ma przejść operacje serca w niemieckiej klinice. Kontener zostanie podstawiony przy kościele przed kaplicą od strony parkingu w dniach od 8 do 11 maja. Do kontenera można wkładać: gazety, ulotki, broszury, czasopisma. PROSIMY O NIE WRZUCANIE KARTONÓW. Serdecznie polecamy tę akcję charytatywną wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom.

16. Spotkanie Sejmiku parafialnego w najbliższy wtorek o godz. 19.15.Liderzy grup i wspólnot proszeni są o odbiór materiałów z Sejmiku w zakrystii.

17. Pragniemy poinformować naszych parafian, ze 14 czerwca br. Sanktuarium W górce Klasztornej świętować będzie jubileusz 50-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Góreckiej połączony z nadaniem tytułu Bazyliki Mniejszej. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. abp. Wojciech Polak Prymas Polski. Początek o godz. 12.00.

18. Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy zwraca się za naszym pośrednictwem do mieszkańców Fordonu o wyjątkową ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Stale pojawiają się oszustwa metodą „na wnuczka”. Bezwzględni oszuści wyłudzają od starszych bydgoszczan bardzo znaczne sumy pieniędzy. Bliższe szczegóły na ten temat w gablotkach kruchty kościoła.

19. Już dziś pragniemy poinformować naszych parafian że Międzynarodowa organizacja katolicka Pomoc Kościołowi w Potrzebie pragnie zorganizować na terenie parafii zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Przy organizacji zbiórki organizacja współpracuje z firmą Green Office Ecologic Sp. Z o.o., która posiada wszystkie niezbędne i wymagane prawem zezwolenia. Zbiórka przeprowadzona będzie 12 maja br. Bliższe szczegóły podamy za tydzień.

20. Rodziny, które byłyby chętne ugościć młodzież biorącą udział w Światowych Dniach Młodzieży proszone są o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

21. Czteroletnie Studium Organistowskie Diecezji Bydgoskiej przyjmuje zapisy kandydatów na nowy rok szkolny 2015/2016. Egzaminy wstępne odbędą się w sobotę 20 czerwca 2015 r. o godz. 10.00 w salce na plebanii przy kościele św. Stanisława Bpa i M. w Bydgoszczy (Siernieczek), ul. Kapliczna 1. Bliższych informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje ks. Janusz Tusk, tel. kom.: 663-776-787.

22. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia

BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW