BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano sobota 16 lutego 2019 21:48  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..
VI Niedziela Zwykła


17.II.2019rok


 

1.Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje dni, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2. W tym tygodniu, w piątek, 22 lutego, przypada święto Katedry świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji panującego nam obecnie Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

3. W sobotę wspólnota Towarzystwa Świętego Wojciecha zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej na godz. 18.00, a po niej Msza św. z oprawą liturgiczną tej wspólnoty.

4.  APEL DO WIERNYCH DIECEZJI BYDGOSKIEJ W SPRAWIE IZBY PAMIĘCI MĘCZENNIKÓW Z OBECNYCH TERENÓW DIECEZJI BYDGOSKIEJ

W czerwcu bieżącego roku mija 20 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Bydgoszczy. Podczas homilii papież powiedział: Bydgoszcz została naznaczona szczególnym znamieniem prześladowania dla sprawiedliwości [...]  Przyszedł teraz czas przypomnienia tych wszystkich ofiar i oddania im czci należnej. [...] I dlatego trzeba to zbadać [...], trzeba to spisać. Te słowa są   papieskim testamentem, który Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej chce wypełnić tworząc IZBĘ PAMIĘCI MĘCZENNIKÓW Z OBECNYCH TERENÓW DIECEZJI BYDGOSKIEJ. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do duchowieństwa i wszystkich wiernych diecezji o pomoc w zgromadzeniu pamiątek związanych z męczennikami, kapłanami i świeckimi, którzy złożyli ofiarę życia i krwi, czy to w czasie II wojny światowej, czy też później. W swoich zbiorach Izba Pamięci posiada już dokumenty po bł. bp. Michale Kozalu, listy obozowe bł. Franciszka Dachtery oraz przedmioty związane z bł. ks. Antonim Świadkiem. Osoby, które chciałyby przekazać do Izby Pamięci takie pamiątki-relikwie jak dokumenty, listy, zdjęcia, odznaczenia, spisane relacje świadków, wszystko, co może być świadectwem o męczennikach często wciąż „bezimiennych", prosimy o kontakt z Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Bydgoskiej. Ks. Marcin Puziak Rektor W S D Diecezji Bydgoskiej.

5.Kapelan Szpitala im. dra  Biziela zaprasza na Eucharystię, która sprawowana będzie w intencji Chorych, w niedzielę 3 marca 2019 r. o godz. 10.00 w kaplicy szpitala im. dra J. Biziela. Po Mszy św. nabożeństwo połączone z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II

6.  Już dziś informujemy liderów naszych wspólnot, że 5 marca, we wtorek, odbędzie się spotkanie Sejmiku Parafialnego.

7.Od najbliższej środy za tydzień dnia 27 lutego przypada V rocznica mianowania naszej świątyni przez Ojca Świętego Franciszka – Bazyliką Mniejszą. Główne uroczystości związane z dziękczynieniem za tę papieską nominację zaplanowaliśmy na wieczorną Eucharystię, którą poprowadzi Wikariusz Generalny naszej diecezji ks. prałat dr Bronisław Kaczmarek. Za tydzień podamy szczegóły dotyczące tej rocznicy.

8. Zapraszamy na wieczór ewangelizacyjny z modlitwą o uzdrowienie, który poprowadzi Maria Vadia, świecka ewangelizatorka z USA. Odbędzie się on w najbliższy czwartek 21.02. Zaczynamy od Mszy świętej o 18.30. 

9. Ks. Bp Jan Tyrawa zaprasza na wykład ks. dr. Sylwestra Warzyńskiego „Pytanie o człowieka. O współczesnym humanizmie i jego źródłach”. Spotkanie odbędzie się w środę 20 lutego o g.19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego.

10. Aktualny numer „Przewodnika Katolickiego” poleca m. in. następujące artykuły: Wizyta Franciszka w Emiratach Arabskich czy stały diakonat na trwałe zaistnieje w Polskim Kościele, jak zawrócić nastolatka ze złej drogi oraz rozmowa z prof. Jerzym Bralczykiem o przyjemności rozmawiania, smaku słów i angielskich zwyczajach w polszczyźnie. Za tydzień dodatek do Przewodnika: modlitewnik 5-minut z Bogiem na marzec.

11.Zmarli: W ostatni piątek zmarł ojciec Zdzisław Pałubicki, znany polski jezuita i misjonarz, krzewiciel Miłosierdzia Bożego. W maju skończyłby 84 lata. W 2014 roku głosił w naszej parafii słynne Misje św. poświęcone Miłosierdziu Bożemu. Czcicieli Miłosierdzia Bożego prosimy o modlitwę za spokój Jego duszy. Zmarli też nasi parafianie: Śp. Czesława Żylonis, lat 87, zamieszkała przy ul. Łochowskiego 3; Śp. Maria Lewandowska, lat 70, zamieszkała przy ul. Sucharskiego 2; Śp. Stela Łowińska, lat 94, zamieszkała przy ul. Witeckiego 3.

12.Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW