BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano sobota 25 czerwca 2016 21:55  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..

XIII Niedziela Zwykła
26 czerwca 2016 r.  

 

1.W środę uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła. Msze św. w środę jak w dzień powszedni. Będzie także dodatkowa Msza św. dnia o godz. 10.00  Choć nie ma w tym dniu obowiązku uczestniczenia we Mszy św. to jednak gorąco zachęcamy parafian i gości do udziału w niej, aby uprosić obfite łaski dla Ojca Świętego i Kościoła powszechnego.  Składane tego dnia w kościołach ofiary przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Jak wiemy od 27.II.2014 roku świątynia nasza podniesiona została do godności - Bazyliki Mniejszej – papieskiego kościoła, któremu przysługują nadane przywileje. Jednym z nich jest możliwość uzyskania  odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami ( spowiedź, komunia św., modlitwa za Ojca św.).  Niech  udział w świątecznej Eucharystii będzie okazją do wypraszania łask i darów potrzebnych następcy świętego Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieżowi Franciszkowi i okazja dla naszego uświęcenia. 

2.Kończy  się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziękujemy wszystkim wspólnotom apostolskim za prowadzenie nabożeństw o godz. 21.00.

3.Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy Św.  W tygodniu i w niedziele oraz święta w czasie wakacji nie ma Mszy Św. o godz. 17.00. 

4.Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły wakacje a dla wielu dorosłych czas urlopów. Zatroszczmy się, aby przeżyć je w zdrowiu, ciesząc się pięknem świata trwając w zjednoczeniu z Panem Bogiem. 

5.W środę łącznie z wieczorną Mszą św. modlitwy i spotkanie Żywego Różańca.

6.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od godz. 17.00. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

7.W czwartek podczas wieczornej Mszy św. modlitwy  Stowarzyszenia Wspierania Powołań. Serdecznie zapraszamy. Ze względu na czas wakacyjny chorych w lipcu i sierpniu nie odwiedzimy.

8.W sobotę o godz. 7.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i Radia Maryja, a po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu do godz. 8.30. 

9. Trwają przygotowania do  XXI Pieszej Pielgrzymki Promienistej na Jasną Górę. Wędrować będziemy w tym roku ze względu na Światowe Dni Młodzieży w dniach od 3 lipca do 14 lipca.  Zapisy prowadzimy w biurze parafialnym w godzinach urzędowania, w zakrystii po Mszach Św. i na spotkaniach przed pielgrzymkowych do dnia 30 czerwca włącznie.   Wszelkich informacji na temat rekolekcji w drodze udziela podczas spotkań przewodnik grupy ks. Tomasz.  Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

10.W tym roku pielgrzymi z grupy promienistej biało-żółtej wychodzą po raz kolejny z propozycją intencji modlitwy dla naszych parafian. Otrzymamy dzisiaj  przy wyjściu z kościoła kopertę z formularzem na którym wypiszemy intencje modlitwy. Formularze prosimy wrzucać w kopercie do specjalnie przygotowanej skrzyni pielgrzyma w kościele oraz kaplicy. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji przeznaczymy na pomoc dla tych, których sytuacja rodzinna nie pozawala na wspólne pielgrzymowanie.

11. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej, afiliowany do Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie ogłasza nabór na magisterskie zaoczne studia teologiczne - specjalność katechetyka, prowadzone w Bydgoszczy w roku akademickim 2016/2017. Rekrutacja na studia zaoczne trwa do 15 września, a rozmowy rekrutacyjne zostaną przeprowadzone dnia 16 września br. Bliższe informacje dotyczące warunków rekrutacji i studiów zostały zamieszczone w gablocie parafialnej oraz dostępne są na stronie internetowej www.teologia.diecezja.bydgoszcz.pl

12.Zachęcamy do kupna i lektury Przewodnika Katolickiego.

13.Z dniem 27 czerwca  Ks. Biskup Jan Tyrawa odwołuje ze stanowiska wikariusza naszej parafii Księdza Wojciecha Janusiewicza  i mianuje Go wikariuszem w parafii pod wezwaniem św. Mateusza w Bydgoszczy. Ks. Wojciechowi za dwa   lata    pracy w naszej Parafii w imieniu własnym i księży konfratrów, a także w imieniu Parafian składamy serdeczne Bóg zapłać. Jednocześnie  życzymy Ks. Wojciechowi obfitych łask Bożych w dalszej posłudze kapłańskiej, a zarazem informujemy, że w miejsce ks. Wojciecha z dniem 27 czerwca  powołany został do pracy w naszej Parafii ks. Krzysztof Kozłowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy. Jak napisał Ksiądz Biskup w dekrecie:„Pierwszym obowiązkiem księdza Krzysztofa będzie  zorganizowanie odrębnego ośrodka  duszpasterskiego, który obejmowałby wiernych zamieszkujących ulice Osiedla Eskulapa”.

14.Informujemy naszych Parafian, ze w miesiącach wakacyjnych Stały Konfesjonał będzie do dyspozycji penitentów o stałych godzinach z wyjątkiem sobót. W soboty dyżuru w konfesjonale nie będzie.

15. W tym roku wcześniej bo 10 lipca w naszej wspólnocie parafialnej gościć będziemy pieszych pielgrzymów z Gdańska. Dlatego jak co roku zwracamy się do osób i rodzin z prośbą by chcieli  włączyć się w ten pielgrzymi trud, przyjmując na nocleg pątników. Rezerwacja noclegów pielgrzymów z Gdańska w zakrystii po każdej Mszy św. i w biurze.

16. Już dziś zapraszamy na coroczną „Mini pielgrzymkę po parafiach fordońskich”. Pielgrzymi z parafii  św. Jana Pawła II przybędą do nas wieczorem 06. lipca, a następnego dnia  07. lipca - po wieczornej Mszy wyruszymy do parafii św. Łukasza.

17. Zmarli: śp. Eugeniusz Kukliński, lat 84, zamieszkały przy ul. Konfederatów Barskich 3, śp. Waldemar Kmieciak, lat 55, zamieszkały przy ul. Wańkowicza 4.

18.Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie, życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy o obowiązku niedzielnej Mszy św. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, niech ono nas prowadzi.


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW