BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano sobota 03 grudnia 2016 22:43  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

4 grudnia 2016 r.  

 

1. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Nie zapominajmy o naszych braciach, którzy przez długie lata komunizmu byli pozbawieni opieki duchowej, a obecnie borykają się z wieloma problemami. Nasze ofiary, które złożymy do puszek przy wyjściu z kościoła, są przeznaczane na pomoc tamtejszemu Kościołowi.

2. W czwartek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w dni powszednie. Będzie dodatkowa Msza św. w czwartek o godz. 10.00. Tego dnia (czwartek) w naszej kaplicy - od godziny 12.00 do 13.00 - „Godzina Łaski” (przed wystawionym Najśw. Sakramentem), na którą gorąco zapraszamy. W ramach tego nabożeństwa będą zarówno modlitwy prowadzone przez kapłana, jak i adoracja w ciszy, umożliwiająca indywidualną modlitwę własną.

3.Aby umocnić w nas ducha Bożego i pełniej przeżywać czas Adwentu gromadzimy się w Polsce przy Maryi na tzw. „roratach”. Msza św. roratnia dla dorosłych w tym roku sprawowana jest codziennie oprócz niedziel o godz. 7.00. Natomiast roraty dla dzieci i młodzieży będą codziennie od poniedziałku do piątku włącznie o godz.17.00. Dzieci przynoszą ze sobą na roraty lampiony. Wszystkich parafian do tej modlitwy serdecznie zapraszamy.

4.Za tydzień w niedzielę przeprowadzamy tradycyjną już zbiórkę artykułów spożywczych w ramach akcji adwentowej „Kilogram dla potrzebujących”.  Prosimy o składanie do koszy przy wejściu do kościoła artykułów spożywczych o dłuższej możliwości przechowania, jak: mąka, cukier, kasza, ryż, olej, przyprawy, słodycze itp. Z darów tych przygotujemy paczki dla najbardziej potrzebujących parafian.  W ubiegłym roku z naszych darów rozdano 140 paczek, oby w tym roku było podobnie. Za piękną inicjatywę pomocy już dziś dziękujemy w imieniu najbiedniejszych parafian. Po Mszy św. prosimy panów o przeniesienie darów do domu duszpasterskiego.  

6.Przeżywany przez nas Adwent ma być czasem wewnętrznej, duchowej mobilizacji. Jaką praktyką ascetyczną naznaczamy tegoroczny Adwent, jakie dobre postanowienia powzięliśmy? Tradycyjnie w Adwencie spotykamy się z Chrystusem przebaczającym w spowiedzi św. W tym roku spowiedź adwentową dla wszystkich parafian zaplanowaliśmy na 23 grudnia w piątek przed świętami. Plan spowiedzi św. adwentowej w dekanacie Bydgoszcz – Fordon, w jego wszystkich parafiach jest wywieszony w kruchtach kościoła.

7. Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnych rozprowadzanych pod hasłem „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Niech w żadnej rodzinie, na żadnym stole wigilijnym nie zabraknie światła tej świecy. Świece do nabycia w sklepiku, zakrystii i biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Mała świeca w cenie 5, a duża w cenie 15 złotych. W zakrystii i biurze parafialnym można również otrzymać poświęcony opłatek wigilijny. Nie nabywajmy nie poświęconych opłatków wigilijnych rozprowadzanych poza parafią.

8. W najbliższą niedzielę z racji drugiej niedzieli miesiąca ofiary złożone na tace w naszej świątyni przeznaczone będą na fundusz związany z tynkowaniem kościoła i na prace przy ozdabianiu frontonu świątyni. Ze względu na czas jesienno-zimowy prace te zostały zawieszone do przyszłego roku. Na wiosnę prace zostaną wznowione.

9.Wspólnota neokatechumenalna zaprasza do wspólnej modlitwy adwentowej. Jutrznia – laudesy – poranna modlitwa Kościoła codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 w Domu Duszpasterskim na parterze.

10. Dziś przypada 25. rocznica powstania Radia Maryja. Z tej okazji 8 grudnia o godz. 18.00 rozpoczną się uroczystości w Bazylice św. Wincentego a Paulo: o godzinie 18.00 - Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Jana Tyrawy. Uroczystość ta będzie transmitowana przez Radio Maryja i Telewizję Trwam. Rozpocznie się  koncertem o godz. 17.00

11. Ks. Tomasz informuje że: w czwartek 8 grudnia na Mszy Świętej o godzinie 17:00, zostaną poświęcone medaliki, krzyżyki, dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. A dzień później 9 grudnia ( piątek) od godz 16:30. odbędzie się kiermasz Bożonarodzeniowy w szkole Podstawowej nr 66 przy ulicy Berlinga. Serdecznie zapraszamy Rodziców i dzieci.

12.Ks. Piotr informuje, że: W tym tygodniu kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. We wtorek o godz. 16:00 grupa 1; o godz. 17:00 grupa 2. W środę o godz. 16:00 grupa 3; o godz. 17:00 grupa 4. Spotkanie w sali Duszpasterstwa Akademickiego. W piątek o godz. 18:00 kolejne spotkanie młodzieżowego wolontariatu 4don4LORD. Zapraszamy młodzież, szczególnie przygotowującą się do bierzmowania, w zaangażowanie się w jego działalność.  

13. Ks. Dawid ogłasza że: Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na modlitwę o uzdrowienie, w poniedziałek 05.12. Rozpoczynamy od Mszy Świętej o godz 18.30. a po niej modlitwa wstawiennicza przed Najświętszym Sakramentem. Będziemy podczas niej prosić Boga o potrzebne łaski, szczególnie o zdrowie dla siebie i dla naszych rodzin. 

14.Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego.” Informujemy naszych Parafian, że przed świętami ukaże się nowe wydanie pisma parafialnego „Na oścież” zawierające plan tegorocznej kolędy. Wydany będzie także nasz parafialny Kalendarz Sanktuarium na rok 2017.

15. W Niedzielę 15 stycznia o godz. 18.00 w Hali Widowiskowo - Sportowej „ŁUCZNICZKA” w Bydgoszczy będzie miał miejsce wyjątkowy koncert „Betlejem w Bydgoszczy”. Podczas koncertu zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w nowych i oryginalnych aranżacjach w wykonaniu znanych gwiazd estrady.  Niech ten koncert ze wspólnym śpiewem kolęd, łamaniem się opłatkiem pozwolą wielu naszym Diecezjanom przeżyć prawdziwą radość z narodzin Zbawiciela. Zgłoszenia na udział w koncercie przyjmujemy w zakrystii. Bilety w cenie 40, 60 i 80 zł będą do nabycia w biurze parafialnym.

16. Zmarli:  Śp. Jan Zdunowski , lat 78, zamieszkały przy ul. Berlinga 4.

17.Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej zaprasza w poniedziałek, 5 grudnia na godz. 18:00 do kaplicy Zespołu Szkół Katolickich Pomnika Jana Pawła II w Bydgoszczy przy ul. Nowodworskiej 17 na Mszę św. oraz spotkanie formacyjne.

18.Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży oraz Dom Zakonny Towarzystwa Salezjańskiego pw. św. Marka zaprasza na nową odsłonę akcji charytatywnej „Kochamy Cię Święty Mikołaju” – pt. „Boski Jarmark ze Św. Mikołajem”. Akcja odbędzie się w dniach 10 – 11 grudnia w siedzibie Stowarzyszenia. Będzie to okazja do wspólnego kolędowania, spróbowania potraw bożonarodzeniowych oraz zakupienia niepowtarzalnych prezentów dla swoich bliskich.

19.W najbliższy wtorek, 6 grudnia przypada wspomnienie Św. Mikołaja Biskupa, który jest współpatronem naszej Katedry. Tego dnia Ks. Biskup pragnie w Katedrze spotkać się szczególnie z dziećmi. Zapraszamy więc dzieci, ale też i dorosłych na godz. 16.00 do Katedry. Dzieci z Zespołu Szkół Katolickich wystąpią z przedstawieniem o Św. Mikołaju, a o 17.00 Ksiądz Biskup sprawować będzie Mszę św. w intencji dzieci. Po Mszy św. niespodzianka. 

20.Wszystkim osobom uczestniczącym w dzisiejszą niedzielę we Mszy św. życzymy obfitych łask Bożych w nowym, drugim tygodniu Adwentowego oczekiwania na przyjście Pana. 


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW