BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano sobota 21 października 2017 21:50  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA
22 października 2017 r.

 

Dziś 22 października 2017 r. Kościół na wszystkich kontynentach – zarówno w krajach bogatych, jak i biednych – obchodzi Światowy Dzień Misyjny. W Polsce znany jest on jako Niedziela Misyjna. W tym roku towarzyszy jej hasło „Idźcie i głoście”. Tego dnia we wszystkich kościołach i kaplicach świata katolicy swoimi modlitwami i ofiarami materialnymi będą wspomagać młode i biedne Kościoły na terytoriach misyjnych. Wszystkie inicjatywy misyjne, podejmowane w tym dniu, według zamysłu i wskazań Stolicy Apostolskiej powinny mieć charakter powszechny. Ten światowy dzień solidarności w modlitwie i pomocy materialnej jest obchodzony już po raz 91. Papieskie Dzieła Misyjne zachęcają wszystkich katolików, aby solidaryzując się z całym Kościołem, zadbały o to, aby w ich parafiach i wspólnotach nie pominięto tego dnia milczeniem. 

1. W każdy 25 dzień miesiąca spotykamy się na wieczornej Mszy św. w Bazylice by opiece Bożej polecać nasze modlitwy przez wstawiennictwo św. Faustyny. Zapraszamy zatem w najbliższą środę 25 października na godz. 18.30.  Po każdej takiej Mszy św. przy relikwiarzu świętej okolicznościowe modlitwy połączone z odczytaniem przyniesionych próśb i podziękowań i uszanowaniem relikwii św. Faustyny. Serdecznie zapraszamy.

2.Dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. Kierujemy to przypomnienie zwłaszcza do tych, którzy może jeszcze nie wzięli do rąk różańca. Uczyńmy to. Módlmy się z różańcem w dłoni przeniknięci wiarą w przemożne orędownictwo Królowej Różańca Świętego, danej naszemu narodowi „ku pomocy i obronie”.  Wszystkim naszym wspólnotom za codzienną modlitwę serdecznie dziękujemy. Przypomnijmy, że nabożeństwa różańcowe dla dorosłych codziennie o godz.18.00.  Różańcowe nabożeństwa dla dzieci   w poniedziałki środy i piątki o godz. 17.30. 

3.Zbliżający się listopad to czas modlitwy za zmarłych. Chcemy ich objąć pamięcią modlitewną z imienia i nazwiska. Wymienianki jednorazowe przyjmujemy do końca października i łączymy je z modlitwą różańcową w dniach od 2-15 listopada, natomiast wymienianki roczne przyjmujemy do 18 listopada, a tą modlitwą obejmujemy naszych zmarłych przez cały rok liturgiczny. Wymienianki jednorazowe jak i roczne przyjmujemy w zakrystii i biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Formularze wymienianek są wyłożone na ławkach w kościele. Zachęcamy do tej szczególnej modlitwy tak bardzo potrzebnej tym, którzy odeszli już do Pana.
 

4. Od środy za tydzień Uroczystość Wszystkich Świętych.  W ten świąteczny dzień każdy z nas ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Przypominamy, że Msza św. i procesja za zmarłych na cmentarzu przy ul. Wiślanej zostanie odprawiona 1 listopada o godz. 12.00, a w Dzień Zaduszny 2 listopada   o godz.13.30. Po Mszy św. procesja z modlitwami za zmarłych. Natomiast na terenie cmentarzy parafialnych w Fordonie w Uroczystość Wszystkich Świętych przy ul. Cechowej procesja o godz. 13.30 a po niej o 14.00 Msza Święta. Na cmentarzu przy ul. Piastowej   Msza św. godz. 12.00 a po niej procesja podobnie na cmentarzu przy ul. Wiślanej. Na cmentarzu Siernieczek przy ul. Kaplicznej Msza i procesja o 13.30.

5.Z uwagi na uroczystości Wszystkich Świętych i Drogę Krzyżową w Dolinie Śmierci prosimy wspólnoty opiekujące się poszczególnymi stacjami Golgoty do uporządkowania ich, a parafian do pomocy przy porządkowaniu otoczenia kościoła, zwłaszcza otoczenia groby ks. Zygmunta. Prace zamierzamy przeprowadzać w tym tygodniu w czwartek i piątek. Rozpoczynamy godz. 9.00.

6. Przez najbliższe dni nasza obecność na cmentarzu, w kościele na Mszach św., nasze zamyślenie o śmierci, przemijaniu i wieczności niech będzie okazją do odnowienia wiary w życie wieczne, w sąd Boży, w odpowiedzialność człowieka przed Bogiem za swoje życie. Uczą nas tego i przypominają nam o tym groby naszych przodków. Obecny czas wypełniamy porządkowaniem naszych grobów. Uszanujmy świętość miejsc pochówku zmarłych zarówno swoją postawą jak i troską o porządek przy grobach bliskich. 

7. W imieniu Duszpasterstwa Kolejarzy i Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich serdecznie zapraszam do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę. XXXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę! Wyjazd specjalnego pociągu pielgrzymkowego odbędzie się w sobotę 04 listopada 2017 roku w godzinach rannych, z dworca Bydgoszcz Główna powrót w niedzielę wieczorem. Cena biletu 45.00zł w obie strony. Szczegółowe informacje, zapisy na wyjazd i nocleg przyjmowane są pod numerem 600 253 131.
 

8. Dziś w niedzielę 22 października przypada wspomnienie Św.  Jana Pawła II a zarazem 39 rocznica inauguracji pontyfikatu Karola Wojtyły.    W sąsiedniej parafii przy ul Bydgoskich Olimpijczyków uroczystości odpustowe rozpoczną się podczas Mszy św. o godz.12.00.

9. Tradycyjnie od ponad 10 lat zapraszamy dnia 29 października na Niedziele Hospicyjną do naszej parafii. Na wszystkich Mszach świętych ks. Maciej Sieszputowski wygłosi do nas Słowo Boże. Będzie miała także miejsce zbiórka ofiar do puszek na cele hospicyjne. W tym roku szczególnie naszą troską obejmujemy osoby cierpiące i w podeszłym wieku.   Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy z nocnym czuwaniem dnia 26  - 27 października. Koszt z noclegiem 130 zł, bez 100 zł. Wyjazd 26 października spod parafii MBKM o 7.30. Zapisy u ks. Wojciecha Retmana.

10.Polecamy lekturę tygodnika Przewodnik Katolicki W najnowszym wydaniu pisma rozmowa o ewangelizacji w Azji, czym jest Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II, Kto trafi do piekła?, oraz wywiad z ks. Jakubem Szałkiem, kapłanem naszej diecezji, który pracuje na misjach w Czadzie.  Zachęcamy do nabycia i lektury.

11.W przyszłym roku będziemy mieli nowy parking przy ul. Bołtucia służący parafianom i gościom przybywającym do Bazyliki, Doliny Śmierci i Wiatraka. Jest jeden warunek. Musimy wygrać głosowanie w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosują osoby powyżej 16 roku życia zamieszkałe w Bydgoszczy przy pomocy Internetu (dokładne informacje na stronie parafii i Wiatraka) albo kart do głosowania, które można odbierać w sklepiku i zakrystii, w których wypełniamy tylko dane osobowe. Karty zwracamy do sklepiku lub zakrystii. Głosować można tylko raz do końca października. Wielu mieszkańców Fordonu zgłosiło się w naszej parafii z prośbą o oddanie głosu na budowę kompleksu basenów na ul. Kromera 11. To Bydgoszczanie zdecydują, czy powstanie basen pływacki na którym nasza społeczność czeka już 25 lat. Głosować można przy wyjściu z kościoła w sklepiku wypełniając specjalna kartę lub przez internet wchodząc na stronę www.bydgoskiekonsultacje.pl.

12.Dzisiaj czwarta wspólnota neokatechumenalna rozpoczyna w naszej parafii katechezy. Zapraszamy dorosłych i młodzież w poniedziałki i czwartki po wieczornej Mszy św. do kaplicy. Początek katechez o 19.15. O specjalne zaproszenie prosimy teraz przedstawicieli czwartej wspólnoty.

13. W poniedziałek 30.10. gościć będziemy w naszej parafii znanego charyzmatyka Marcina Zielińskiego, który na co dzień posługuje modlitwą o uzdrowienie zarówno w Polsce jak i poza granicami. Zaczniemy od Mszy Świętej o godz. 18.30, po niej konferencja i modlitwa o uzdrowienie. Zapraszamy na to duchowe wydarzenie. Przyjdź, aby spotkać i doświadczyć obecności żywego Jezusa. 

14. Pierwszy Bal Niepodległości Ruchu Światło-Życie Diecezji Bydgoskiej odbędzie się 11 listopada w Hotelu Holiday Inn w Bydgoszczy od g. 19.00. Zapisy poprzez aplikację dostępną na stronie Domowego Kościoła Diecezji Bydgoskiej. Jest to bal bezalkoholowy. Cena 150 zł za osobę.

15. Zmarli:
śp. Jacek Nazaruk, lat 59, ostatnio zamieszkały przy ul. Garbary 26;
śp.
Mirosław Niepsuj, lat 65, zamieszkały przy ul. Łochowskiego 2;
śp. Roman Szczukowski, lat 69, zamieszkały przy ul. Kleina 4.

16. Spotkanie po-pielgrzymkowe dla grupy promienistej biało-żółtej, odbędzie się 29.10 ( Niedziela)  o godz. 15:00 w kaplicy.

17. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszym Sanktuarium Królowej Męczenników Kalwarii Bydgoskiej  życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym  kolejnym tygodniu różańcowego miesiąca października.

 


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW