BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano niedziela 21 maja 2017 16:01  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY
21 maja 2017 r.

 

1.Dziś parafia nasza przeżywa doroczną uroczystość I Komunii św. Pierwsza grupa dziś a za tydzień druga grupa dzieci klas trzecich pierwszy raz uczestniczyć będą w sposób pełny we Mszy św. Początek uroczystości podczas Mszy św. o godz. 10.00.   Dziś po południu   nabożeństwo majowe  wyjątkowo o godz. 15.00  specjalnie dla dzieci pierwszokomunijnych. Majowe przy figurze bez zmian. Msza św. z udzieleniem sakramentu Chrztu dziś o 15.00 w kaplicy. Od jutra przyjęte dziś dzieci uczestniczyć będą w tzw. „Białym Tygodniu” przychodząc każdego dnia w odświętnym stroju na Mszę św. o godz.18.30. Dziękujemy rodzicom dzieci przyjętych dziś do pierwszej Komunii św., parafianom, oraz wszystkim osobom, które   dekorowały kościół, uczestniczyły w pracach przy porządkowaniu świątyni i obejścia kościoła a także służbie liturgicznej za ogromny wkład pracy i serca. Takie zaangażowanie w trosce o piękno Domu Bożego jest znakiem wiary i miłości tych osób dla Chrystusa i Kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.
 

2. We wtorek kolejny 23 dzień miesiąca. O godz. 18.00 Towarzystwo Świętego Wojciecha zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej, oraz na Mszę św. z oprawą liturgiczną tej grupy. Po Mszy św. spotkanie wspólnoty.

3.We wtorek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele wydarzeń, kiedy doświadczyliśmy Jej wyraźnej opieki.

4. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanowił, że dzień 24 maja będzie poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

5.W tym tygodniu w czwartek w 25 dzień miesiąca wieczorna Msza św. sprawowana jest w Bazylice w połączeniu z modlitwami przez wstawiennictwo Świętej Faustyny. Po każdej takiej Mszy św. przy relikwiarzu świętej okolicznościowe modlitwy połączone z odczytaniem przyniesionych próśb i podziękowań i uszanowaniem relikwii św. Faustyny. 

6.W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18.30, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

7. Dnia 17 czerwca w sobotę po raz piąty wyruszy z naszej bazyliki jednodniowa piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Topolnie. Pielgrzymkę poprowadzi nasz wikariusz ksiądz Tomasz.  Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym i zakrystii do dnia 15 czerwca. Przy zapisie podajemy nr PESEL. Koszt uczestnictwa wynosi 30 zł i obejmuje ubezpieczenie, wodę, zupę i autokary powrotne. Serdecznie zapraszamy do spotkania z Bogiem na pielgrzymim szlaku.

8. Dzieci klas czwartych szkoły podstawowej rocznicę I Komunii św. będą obchodziły za dwa tygodnie  dnia  4 czerwca  w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00.  Spotkanie przygotowujące odbędzie się dla dzieci rocznicowych od jutra za tydzień  w poniedziałek 26 maja o godz. 17:30 w kościele. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodziców odbędzie się w sobotę3 czerwca o godz. 18:00.

9. Parafia św. Łukasza we Fordonie zaprasza jutro w poniedziałek 22 maja o g. 16.45 na modlitwę przy relikwiach św. Rity z Cascii. Modlitwie przewodniczyć będzie Prymas Polski.

10.W sobotę 27 maja o g.10.00 ksiądz biskup  Jan Tyrawa udzieli święceń kapłańskich 6 diakonom, pośród których znajduje się jeden diakon z naszego dekanatu.   Bardzo prosimy o modlitwę w ich intencji nowych kapłanów.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Przewodniku: Fatima oczami papieża Franciszka, abp Henryk Hoser: Kult Medjugorie nie musi być związany z objawieniami, nie ma w nim teraz nic złego, po książce Bracia z Bronxu nadszedł czas na film pokazujący pracę Franciszkanów Odnowy na najniebezpieczniejszych ulicach świata. Film Szare Anioły pokazuje Chrystusa wyciągającego rękę do leżących na dnie. Warto go zobaczyć! O nietypowym ogrodzie św. Rity i wspólnocie Róż św. Rity. oraz niezwykła historia miłosna: Miłość na jednym wózku, depresja, brak modlitwy, bunt przełamany spotkaniem z niepełnosprawnymi, spowiedź i ona, którą Bóg dał za żonę. Za tydzień w Przewodniku: modlitewnik 5 minut z Bogiem na każdy dzień czerwca.

12.Zmarli: śp. zmarła tragicznie Fanta Barbara Toure- Pasiciel, lat 34 zam. ul. Pod Skarpą 94. Pogrzeb zmarłej w środę o godz. 14.30 w parafii św. Jana w Fordonie.

13. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

 Pielgrzymka do Fatimy - Santiago de Compostela, 8 dni, 14-21.06.2017,

 


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW