BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano niedziela 31 maja 2020 09:49  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

31.V.2020 rok
 

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi. Dzisiejsza uroczystość to w tradycji naszej tzw. Zielone Święta.

2.  Jutro drugi dzień Zielonych Świąt i jednocześnie święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.  Chociaż dla wielu z nas będzie to normalny dzień pracy to jednak tradycyjnie uszanujmy świąteczny charakter drugiego dnia Zielonych Świąt. Dziękując Matce Najświętszej za Jej obecność wraz z uczniami w Wieczerniku, chcemy również dziękować za Jej obecność w życiu Kościoła i naszego narodu poprzez stulecia. Jutro Msze św. jak w dzień powszedni. Dodatkowo suma – Msza św. dnia o godz. 10.00 w kościele.

3. Przypominamy, że został zniesiony limit wiernych mogących uczestniczyć w Mszach Świętych i nabożeństwach. Obowiązuje jednak nadal zasada dystansu społecznego i noszenie maseczek ochronnych. 

4.Ksiądz Biskup ordynariusz Jan Tyrawa odwołał udzieloną wcześniej dyspensę od uczestnictwa
w niedzielnych Mszach Świętych. Jednocześnie zostaje utrzymana dyspensa dla osób podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem.

5. Dziś kończy się Maryjny miesiąc maj. Bardzo dziękujemy za wspólną modlitwę w czasie nabożeństw majowych w świątyni. Jutro czerwiec, miesiąc szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa. W naszej bazylice nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. W tym roku Nabożeństw przy krzyżu o godz. 21.00 nie prowadzimy. 

6. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o godz. 18.30 zapraszamy przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. 

7. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

8. W tym tygodniu w pierwszą środę, czwartek, piątek i sobotę miesiąca tradycyjne nabożeństwa i okolicznościowe spotkania grup apostolskich o zwykłej porze. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 7.00 do 9.00 i od 17.00 do 18.30. Spowiedź święta dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania od godz. 17.00. Domowy Kościół zaprasza wszystkich członków i sympatyków na wspólnotową Mszę świętą w najbliższy pierwszy piątek miesiąca, tj. 5 czerwca na godzinę 18:30. Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie przy kawie i ciastku dla wszystkich członków Domowego Kościoła oraz dla osób, które chciałyby dołączyć, poznać lub porozmawiać. Serdecznie zapraszamy. W sobotę kapłani odwiedzą chorych i osoby podeszłego wieku z posługą kapłańską.

9. W sobotę, 6 czerwca, przypada rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

10.Za tydzień w niedzielę na godz. 20:00 Martyria zaprasza do wspólnej modlitwy tegorocznych Maturzystów, którzy już za chwilę rozpoczną egzamin dojrzałości. Po Eucharystii każdy z obecnych zostanie na czas egzaminów "zaadoptowany" przez specjalnego Anioła, który w modlitwie towarzyszył będzie zdającemu.   

11.W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.

12. Przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała. W tym roku zgodnie z przepisami państwowymi może w niej wziąć udział zaledwie 150 osób. Dlatego nasza parafia i większość parafii w Fordonie poprowadzi procesje  wokół własnych kościołów. Prosimy tradycyjnie grupy apostolskie o przygotowanie wokół świątyni czterech ołtarzy. Pierwszego przez Wspólnotę neokatechumenalną, drugiego przez Odnowę W Duchu Św., trzeciego przez Kościół Domowy a czwartego przez Apostolstwo Różańca św. Procesja będzie miała miejsce inaczej niż co roku – po Mszy Świętej o 8.30 przejdziemy wokół kościoła do czterech ołtarzy usytuowanych na tzw. Bożej Roli. Dziewczynki prosimy już dziś o przygotowanie się do sypania kwiatków. Próba po następnej niedzieli.

13.Przy wyjściu z kościoła u ministrantów a także w sklepiku i zakrystii nabyć można „Przewodnik Katolicki”.   z dołączonym dodatkiem Modlitewnikiem na każdy dzień czerwca oraz litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. przeczytamy m.in. artykuły.:„Wieczernik dzieje się dziś” – o wciąż przychodzącym Duchu Świętym,- „Owoce tego czasu mogą nas pozytywnie zaskoczyć” – o tym, jak pandemia wpływa na wiarę Polaków w wywiadzie z abp. Grzegorzem Rysiem,- oraz o depresji poporodowej.

14. Pragniemy przypomnieć że  nasza parafia   włączyła się do programu Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy relikwiarzu św. Faustyny po lewej stronie nawy głównej. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. 

15. Ks. Tomasz Klafetka serdecznie zaprasza do nabycia płyty "SIEDEM", którą przygotował wraz z zespołem Effatha.   Utwory zamieszczone na płycie mają charakter ewangelizacyjny i mogą być dobrą okazją do pogłębienia swojej relacji z Panem Jezusem. Płyta jest dostępna w naszym parafialnym sklepiku w cenie 20 zł. Można ją nabyć również drogą on-line przez stronę Caritas Diecezji Bydgoskiej. Zamówienie internetowe daje możliwość wsparcia akcji pomocowych związanych z pandemią koronawirusa. 

16.Zmarli: śp. Wioleta Antoniak l. 36 zam. Kleina 1, śp.  Maria Jekel l. 64 zam. Łochowskiego 7.

17. Na dzień dzisiejszy oraz cały nadchodzący tydzień niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!

Decyzje dotyczące Pierwszej Komunii św.

Dzieci które przystąpią do I Komunii św. dnia 27 czerwca br. będą miały lekcje liturgiczną w kościele we wtorek i czwartek w tym tygodniu o godz.16.30. Pierwsza spowiedź św. tych dzieci będzie 9 czerwca br.w kościele o godz. 16.30. Natomiast dzieci przystępujące do I Komunii św. dniu 28 czerwca br. będą miały lekcje liturgiczne w kościele we wtorek i czwartek w tym tygodniu o godz. 17.30. Pierwsza spowiedź św. tych dzieci będzie 10 czerwca br. w kościele o godz. 16.30. Po uroczystości Bożego Ciała (11.VI.br.) wyznaczymy datę spotkania dla rodziców przyjmujących swe dzieci do I Komunii św. we wrześniu br. Rozumiemy, że rodzice którzy do dnia dzisiejszego nie zgłoszą żadnego terminu tegorocznego na  I Komunie św. przenoszą tzw. przyjęcie pierwszokomunijne na przyszły rok kalendarzowy.(zgłaszamy dzieci pod adresem e-mailowym: parafia@mbkm.pl albo pod nr. telefonu 512 931 930)



OGŁOSZENIA FUNDACJI "WIATRAK"

Trwają telefoniczne zapisy na półkolonie dla dzieci w wieku 6-12 lat. Dostępne są dwa 
turnusy: lipcowy oraz sierpniowy. Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji na stronie internetowej Fundacji. 

      Transmisja internetowa on-line: https://mbkm.aztv.pl/mbkm.php

       Transmisja internetowa mobilna: https://mbkm.aztv.pl/mbkm2.php

Strona internetowa parafii: mbkm.pl; e-mail: parafia@mbkm.pl

 

85-796 Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5;  tel.512 931 930;   www.mbkm.pl   proboszcz@mbkm.pl


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW