Parafia Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 
 

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

01 stycznia 2007


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano poniedziałek 20 października 2014 09:47  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.


XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
19.X.2014 rok

 

1. Przypadająca dziś 29. niedziela w ciągu roku jest zarazem Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Zatem w naszych modlitwach w tym tygodniu w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka. Dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz.18.00 również będzie poświęcone modlitwie właśnie w tej intencji.

2. Dzień dzisiejszy to również 30-ta rocznica męczeńskiej śmierci kapelana Solidarności - bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Jego postać widnieje w naszej bazylice w „Orszaku Świętych” z następującym tekstem modlitewnym: Przebaczyć, gdy inni nie potrafią. Cieszyć się życiem, gdy inni je lekceważą.

3. W środę - w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II - zapraszamy młodzież naszej parafii na spotkanie młodych z całego dekanatu Fordon, a zarazem Inaugurację Dekanalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Początek o g. 18:00 przed kościołem. W programie Msza Św., spotkanie z ks. Dariuszem Białkowskim - Diecezjalnym Koordynatorem Światowych Dni Młodzieży oraz uczestnikami Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro, którzy przybliżą tematykę światowego spotkania młodych. Po Mszy św. uszanowanie relikwii św. Jana Pawła i rozdanie symbolicznych upominków. Zapraszamy wszystkich młodych do aktywnego zaangażowania się w to wielkie dzieło ewangelizacyjne.

Pragniemy poinformować naszych Parafian, że: XXXI Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie w dniach 26-31 lipca 2016 r. Poprzedzą je Dni w Diecezjach, zaplanowane na terenie całej Polski. Dlatego, aby gościć przybyłych ze świata młodych ludzi w te dni, zwracamy się z gorącą prośbą o przyjęcie ich na noclegi w tygodniu poprzedzającym centralne uroczystości. Prosimy o przemyślenie tego tematu i zachęcamy do włączenia się w to dzieło, którym zawsze byliśmy zachwyceni korzystając z gościnności w różnych częściach świata. Tym razem stajemy się gospodarzami. Zgłoszenia chęci przyjęcia przybyłych uczestników na Światowe Dni Młodych, będzie można kierować do biura parafialnego i ks. Proboszcza już w przyszłym roku. Za poczucie odpowiedzialności za tak ważną sprawę, którą ustanowił św. Jan Paweł II, składamy serdeczne Bóg Zapłać. W stosownym czasie ogłosimy termin specjalnego spotkania dla zainteresowanych, na którym omówione będą szczegóły tego przedsięwzięcia.      

4. W tym tygodniu   młodzież klas drugich gimnazjum zapraszamy w piątek na godz. 17.00 do kościoła na pierwsze spotkanie liturgiczne przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania. Także w piątek ale o godz.18.00 młodzież klas trzecich gimnazjum przygotowująca się do bierzmowania spotyka się na modlitwie różańcowej.  Również w piątek o godz. 19.15 zapraszamy do kaplicy młodzież licealną i studentów a także młodzież pracującą na katechezę przed Światowym Dniem Młodzieży.

5.  Zbliżający się listopad to czas modlitwy za zmarłych. Chcemy ich objąć pamięcią modlitewną z imienia i nazwiska. Wymienianki jednorazowe przyjmujemy do końca października i łączymy je z modlitwą różańcową w dniach od 3-15 listopada, natomiast wymienianki roczne przyjmujemy do 21 listopada, a tą modlitwą obejmujemy naszych zmarłych przez cały rok liturgiczny. Wymienianki jednorazowe jak i roczne przyjmujemy w zakrystii i biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Formularze wymienianek są wyłożone na ławkach w kościele. Zachęcamy do tej szczególnej modlitwy tak bardzo p otrzebnej tym, którzy odeszli już do Pana.

6. Nabożeństwa Różańcowe dla dorosłych codziennie o godz.18.00.  Różańcowe nabożeństwa dla dzieci  w poniedziałki środy i piątki  o godz. 17.30. 

7.Od przyszłej niedzieli za tydzień dnia 2 listopada zapraszamy na  Bydgoską Drogę Krzyżową w Dolinie Śmierci. Zapraszamy do licznego udziału w tym tradycyjnym, a także mających swą wymowną historię nabożeństwie. Drogę Krzyżową zakończymy Mszą św. w kościele. Wyruszamy z kościoła o 15.15.

8. Uroczystość odpustowa w Parafii św. Jana Pawła II na Bydgoskich Olimpijczyków   w środę o godz. 18.00. 

9. W czwartek zapraszamy wszystkich do udziału w modlitwie różańcowej prowadzonej przez wspólnotę Towarzystwa Świętego Wojciecha i Mszy św. z ich oprawą liturgiczną.

10. Z radością chcieliśmy poinformować naszych Parafian , że w ostatniej zbiórce makulatury dla ciężko chorej naszej parafianki  Emilki zebrano 5,5 tony makulatury. Serdecznie dziękujemy w imieniu wdzięcznych rodziców.     

11.Prasa: Polecamy „Przewodnik Katolicki” a także  kalendarz kieszonkowy Diecezji Bydgoskiej w cenie 5 złotych.

12. W tym tygodniu począwszy od środy przyjmować będziemy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania intencje Mszy św. na przyszły rok.

13.W naszej parafii rozpoczynają się katechezy neokatechumenalne, które będą głoszone w poniedziałki i piątki o godz. 19.15 w kaplicy. Serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież. Jest to bardzo dobra okazja, by na nowo otworzyć się na przepowiadaną przez Kościół Ewangelię i doświadczyć obecności Boga w historii swojego życia.

14. Zmarli: śp. Teresa Ksobiech, lat 87, ul. Licznerskiego 2,śp. Henryk Grygrowicz, lat 73, ul. Konfederatów Barskich

15. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszym Sanktuarium Królowej Męczenników Kalwarii Bydgoskiej  życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym  kolejnym tygodniu różańcowego miesiąca października.


SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU
85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33; fax: 052 323 48 36; www.mbkm.pl proboszcz@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW