BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano sobota 18 lutego 2017 20:00  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..

VII Niedziela Zwykła
19 luty 2017 r.

 

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem. 

2. W tym tygodniu, w środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu, ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom. 

3.W czwartek 23 marca Towarzystwo św. Wojciecha, czyli Bracia Straży Grobu Św. Wojciecha zapraszają na Mszę Św. o godz. 18.30, podczas której będą się modlić w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego.

4.W sobotę na Mszy św. o godz. 18:30 Młodzieżowy Wolontariat 4don4LORD dziękował będzie Panu Bogu za 3-lecie swego istnienia. Po Mszy św. w Domu Jubileuszowym odbędzie z tej racji Bal Karnawałowy dla młodzieży. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy, a młodzież chcącą wziąć udział w balu o zapisy na naszym profilu Facebook'owym lub bezpośrednio u ks. Piotra. 
 

5.Od jutra za tydzień w poniedziałek 27 lutego, przypada III rocznica podpisania przez Ojca Świętego Franciszka dekretu o podniesieniu do godności Bazyliki Mniejszej naszej świątyni. Wszystkie Msze św. w poniedziałek 27 lutego sprawowane będą według porządku z dnia powszedniego w Bazylice. Główna Msza św. dziękczynna będzie o godz. 10.00.   Ksiądz Biskup Ordynariusz wydał dokument w którym czytamy: W związku z dekretem Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów  wydanym w dniu 27 lutego 2014 r. podnoszącym kościół pw Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy do godności Bazyliki Mniejszej, niniejszym -  w myśl  postanowień dekretu DomusEcclesiae. De tituloBasilicaMinoris - ustanawiam warunki jak i dni, w których wierni mogą zyskać odpust zupełny.  

Zatem wierni, którzy pobożnie nawiedzą tę świątynię i będą w niej uczestniczyć w świętej liturgii lub przynajmniej odmówią modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca św.) mogą uzyskać odpust zupełny:w dzień wspominający nadanie tytułu i godności bazyliki ( 27 lutego). Zapraszamy zatem za tydzień w poniedziałek do wspólnej modlitwy podczas Mszy św.
 

6.W tym tygodniu w sobotę w 25 dzień miesiąca wieczorna Msza św. sprawowana jest w Bazylice w połączeniu z modlitwami przez wstawiennictwo Świętej Faustyny. Po każdej takiej Mszy św. przy relikwiarzu świętej okolicznościowe modlitwy połączone z odczytaniem przyniesionych próśb i podziękowań i uszanowaniem relikwii św. Faustyny. 

7. Akcja Katolicka zaprasza do składania podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską w obronie tradycyjnego małżeństwa i rodziny. Można to uczynić w sklepiku parafialnym.

8. Aktualny numer „Przewodnika Katolickiego proponuje m.in. następujące artykuły: „Polskie dzieci zostają w Polsce”- Oderwanie od biologicznej rodziny jest dokładnie takie samo w przypadku aborcji krajowej, jak i zagranicznej. W jednej i drugiej konieczne jest poszanowanie praw dziecka do wiedzy o własnej tożsamości; „Bez pieniędzy lepiej nie będzie”- Nawet w krajach od nas biedniejszych, takich jak Bułgaria, refunduje się więcej nowoczesnych leków onkologicznych niż u nas; „Nastolatku, nie zadręczaj się drobiazgami”- Dziesięć najlepszych sposobów dla nastolatków na bycie w zgodzie ze sobą samym i innymi. Rodzicu, także przeczytaj! W kulinariach znajdziemy przepis na: „Placki ziemniaczane z wędzonym łososiem i kurkami”.

9. Zmarli: śp. Halina Piechocka lat 97 zam. ul. Wiszniewskiego 2, śp. Ksawery Szalkowski, lat 96, zam. ul. Mielcarskiego 1, śp. Janina Biegańska, lat 85, zam. ul. Chłodzińskiego 3, śp. Henryka Bon, lat 83, zam. ul. Berlinga 15
 

10. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW