BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano niedziela 09 grudnia 2018 10:45  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..
II Niedziela Adwentu


 9 .XII. 2018 rok
 

 Dzisiaj w całej Polsce w drugą niedzielę Adwentu obchodzimy   Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Nie zapominajmy o naszych braciach, którzy przez długie lata komunizmu byli pozbawieni opieki duchowej, a obecnie borykają się z wieloma problemami.

 

1. W całej Polsce obchodzimy dziś w drugą niedzielę Adwentu, Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Nie zapominajmy o naszych braciach, którzy przez długie lata komunizmu byli pozbawieni opieki duchowej, a obecnie borykają się z wieloma problemami. 

2. Dziś już II niedziela Adwentu, czyli półmetek tego okresu. Zgodnie z hasłem tego roku Napełnieni Duchem Świętym rozpalmy przy Jego pomocy naszą gorliwość, byśmy godnie mogli przygotować się na powitanie narodzonego Jezusa.  

3.  Aby umocnić w nas ducha Bożego i pełniej przeżywać czas Adwentu gromadzimy się w Polsce przy Maryi na tzw. „roratach”. Msza św. roratnia dla dorosłych w tym roku sprawowana jest codziennie oprócz niedziel o godz. 7.00. Natomiast roraty dla dzieci i młodzieży będą codziennie od poniedziałku do piątku włącznie o godz.17.00. Dzieci przynoszą ze sobą na roraty lampiony. Wszystkich parafian do tej modlitwy serdecznie zapraszamy.  

4. Zbliża się Dzień Imienin Pasterza naszej Diecezji, Ks. Biskupa Jana Tyrawy. W piątek 14 grudnia 2018 r. o godz. 18.00, w Katedrze Bydgoskiej, Ks. Biskup będzie sprawował Mszę Św. z udziałem Prezbiterium Bydgoskiego Kościoła, zaproszonych gości i przedstawicieli naszych parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Uroczystości, do wspólnej modlitwy w intencji Ks. Biskupa, dla którego wypraszamy potrzebne łaski za pośrednictwem Św. Patrona Jana od Krzyża.

5. Dziś w niedzielę przeprowadzamy tradycyjną adwentową zbiórkę artykułów spożywczych w ramach akcji charytatywnej „Kilogram dla potrzebujących”. Nie zbieramy pieniędzy. Natomiast prosimy o składanie do koszy przy wejściu do kościoła artykułów spożywczych o dłuższej możliwości przechowania.  Z darów tych przygotujemy paczki dla najbardziej potrzebujących parafian.  W ubiegłym roku z naszych darów rozdano 140 paczek, oby w tym roku było podobnie. Za piękną inicjatywę pomocy już dziś dziękujemy w imieniu najbiedniejszych parafian. Po Mszy św. prosimy panów o przeniesienie darów do domu duszpasterskiego.

6.  W środę na godz. 17.00 na Mszę św.  w intencji Ojczyzny i Radia Maryja zaprasza Koło Przyjaciół Radia Maryja i Akcja Katolicka. Po Mszy spotkanie dla wszystkich członków i sympatyków tych wspólnot.

7.Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się 15.XII.br w  sobotę o godz. 9.15 w kościele. 

8. Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnych rozprowadzanych pod hasłem „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Niech w żadnej rodzinie, na żadnym stole wigilijnym nie zabraknie światła tej świecy. Świece do nabycia w sklepiku, zakrystii i biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Mała świeca w cenie 5, a duża w cenie 15 złotych. W zakrystii i biurze parafialnym można również otrzymać poświęcony opłatek wigilijny. 

9.  We wtorek o godz. 18.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci poprowadzi różaniec, a następnie zostanie odprawiona Msza św. Po Mszy św. spotkanie wszystkich zainteresowanych tą wspólnotą. 

10.  W czwartek 13 grudnia o godz. 18.30 wieczorna Msza św. w 37 rocznicę wprowadzenia w Polsce Stanu Wojennego w intencji ofiar Stanu Wojennego oraz internowanych w Zakładzie Karnym w Fordonie. 

11.Ks. Piotr – duszpasterz młodzieży ogłasza że: Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10:00 w kaplicy odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla Rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Podczas trwającego dziś Jarmarku św. Mikołaja w Domu Jubileuszowym można nabywać specjalnie sprowadzoną z Panamy kawę, która wspomoże budżet naszych pielgrzymów udających się na Światowe Dni Młodzieży. Cena 35 zł. W tym tygodniu kolejne spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. We wtorek o godz. 17:00 w Domu Parafialnym spotka się grupa pierwsza klas gimnazjalnych, natomiast w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II grupa pierwsza 8 klasy Szkoły Podstawowej. W środę o godz. 17:00 w Domu Parafialnym grupa druga klas gimnazjalnych, natomiast w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II grupa druga 8 klasy Szkoły Podstawowej. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Bydgoskiej zaprasza serdecznie młodzież gimnazjalną, licealną i akademicką do przeżycia adwentowych rekolekcji pt. "Młodzi! Gdzie jesteście?!", które odbywają się w poniedziałki Adwentu o godz. 19:30 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji przy ulicy Grodzkiej 18-22. Temat rekolekcji nawiązuje do niedawno zakończonego Synodu na temat duszpasterstwa młodzieży. Kolejne spotkanie już w najbliższy poniedziałek. Szczegóły na plakatach i Facebook'u. W piątek o godz. 18:00 kolejne spotkanie formacyjne młodzieżowej grupy 4don4LORD. 

12. Od piątku za tydzień 21 grudnia dzień adwentowego nawrócenia, dzień adwentowej spowiedzi św. dla całej parafii. Zaprosiliśmy do posługi spowiedniczej wszystkich kapłanów dekanatu. Spowiedź św. będzie w godzinach od 9.00 do 11.00 i po południu od godz. 16.00 do 18.30. Do Komunii św. będzie można przystąpić co 20 minut. Przypominamy jednocześnie naszym Parafianom, że w święta nie słuchamy spowiedzi. 

13.Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego.”

14. Szkoła Podstawowa nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z oddziałami sportowymi zaprasza na Kiermasz Świąteczny w najbliższy piątek 14.XII.br od godz. 16.30 do 18.00.

15. Zgodnie z ustaleniami ostatniego Sejmiku parafialnego zapraszamy jutro do pomocy przy generalnym sprzątaniu kościoła i kaplicy kilku Panów, oraz Panie. Prace rozpoczynamy o godz. 9.00 a zgłaszamy się w zakrystii.

16.Zmarli: śp. Leon Kwiatkowski, lat 77, zamieszkały przy ul. Licznerskiego 2; śp. Józef Perzyński, lat 62, zamieszkały przy ul.  J. Teski  1; śp. Ewa Filarecka, lat 64, zamieszkała przy ul. Witeckiego 1;

17.Wszystkim osobom uczestniczącym w dzisiejszą niedzielę we Mszy św. życzymy obfitych łask Bożych w nowym, drugim tygodniu Adwentowego oczekiwania na przyjście Pana.  


BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW