Parafia Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy
MENU

Strona główna

  Varia

 

 

 

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
 

Radio_Maryja
  Dodano 2006-02-20


KOŁO PRZYJACIÓŁ RADIA MARYJA

     Koło Przyjaciół Radia Maryja powstało w parafii dzięki przychylności ówczesnego proboszcza ks. Prałata Zygmunta Trybowskiego w dniu 16 marca 1997r. Opiekunem Koła jest od tego czasu każdorazowy proboszcz parafii. Obecnie ks. prałat Jan Andrzejczak. Świeckim liderem Koła jest od chwili powstania Pani Hanna Paśnicka. Koło organizuje dla swoich członków i sympatyków, oraz parafian pielgrzymki do pobliskich sanktuariów maryjnych, oraz wyjazd na uroczystości rocznicowe Radia Maryja. Koło czynnie współpracuje z innymi wspólnotami w parafii pomagając w organizacji modlitw i nabożeństw maryjnych.
W każdą I sobotę miesiąca w kaplicy przy kościele odprawiana jest o godz.. 700 Msza św. w intencji Radia Maryja oraz dzieł przy nim powstałych. Bezpośrednio po Mszy św. członkowie i sympatycy uczestniczą w nabożeństwie wynagradzającym za wszystkie grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP.
      Po tym nabożeństwie (ok. 830) zapraszamy wszystkich na spotkanie formacyjne przy kawie i herbacie w Domu Katechetycznym. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich, którym bliskie i miłe jest Radio Maryja.
Od 2004r. w każdy I piątek miesiąca podczas całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy zapraszamy na prowadzone z inicjatywy Kola przez różne wspólnoty JERYCHO, czyli nieprzerwane rotacyjne czuwanie z modlitwą różańcową. W tym dniu uczestniczymy też w modlitwie Anioł Pański o godz. 1200 i Koronce do Miłosierdzia Bożego o 1500.


INTENCJE RÓŻAŃCOWEGO JERYCHO

  • O łaskę wiary

  • O powstrzymanie zła i pokój na świecie

  • O Polskę według woli Bożej

Plan Różańca w załączeniu
Kontakt z liderem świeckim - tel. 52-343-06-89,
lub w każdą I sobotę na spotkaniu.

 

     PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW