Parafia Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy
MENU

Strona główna

  Varia

GRUPY_I_WSPÓLNOTY
     Dodano 2009-10-07

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ DB
 

   Asystent - opiekun duchowy
   ks. Jan Andrzejczak - Prałat Jego Świątobliwości

                      TROSKA O POWOŁANIA JEST ŁASKĄ

               I ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ POWIERZONĄ

                   WSZYSTKIM CZŁONKOM KOŚCIOŁA

                                                                                /DFK 2/

 

 

ZAUFAĆ  I  ODPOWIEDZIEĆ  BOGU,  KTÓRY  POWOŁUJE

 

Członkowie i sympatycy wspierania powołań, Siostry i Bracia.  Szczęść Boże!

            Na terenie naszej parafii zamieszkuje wiele osób, zatroskanych o wzrost i świętość powołań do życia konsekrowanego. Tylko Dobry Bóg wie, ile „pracownicy Winnicy Pańskiej” zawdzięczają; modlitwom, ofiarom i cierpieniom zanoszonym w tych intencjach.

            Naszą pomocą i modlitewną pamięcią ogarniamy; Kapłanów, braci i siostry zakonne tych, którzy już przeminęli na ziemi, tych, którzy przybliżali nam Boga w naszej parafii, którzy służą obecnie, tych, którzy przygotowują się do święceń i ślubów i wreszcie tych młodych ludzi, którzy współpracując z Łaską Bożą próbują odczytywać zamysł Boga w ich życiu.

            Tutaj też żyją rodziny osób służących Bogu i ludziom w różnych zakątkach świata, w tym synów i córek naszej parafii. Razem stanowimy wspólnotę – Stowarzyszenie Wspierania Powołań.

            Stowarzyszenie to powstało w grudniu 1993 r. na terenie Metropolii Gnieźnieńskiej, a w naszej parafii we wrześniu 1996 r. (obecnie w strukturze Diecezji Bydgoskiej).

            Uczestniczymy w modlitwie różańcowej, w Mszy św. i adoracji NS w czwartki przed I piątkiem miesiąca, a następnie w domu parafialnym w części formacyjno – informacyjnej. Chętnie dołączają do nas klerycy z WSD w Bydgoszczy i osoby konsekrowane pochodzące z naszej rodziny parafialnej.

            Nie mamy żadnych osiągnięć, zasług. Nie nakładamy szczególnych obowiązków, nie obiecujemy atrakcji i „uniesień”. Modlimy się tak jak umiemy i tak jak to czujemy, w tej szlachetnej potrzebie Kościoła. Towarzyszy nam codzienna „pamięć”, troska i dziękczynienie za i o osoby konsekrowane, poszukiwanie nowych członków SWP i „promocja” tego Bożego dzieła, udział w parafialnych i diecezjalnych spotkaniach formacyjnych i uroczystościach. Staramy się współtworzyć „kulturę powołaniową” /bp W. Polak/, czyli miejsce doświadczenia piękna własnego powołania, tworzenia właściwego klimatu.

 

Kościół potrzebuje konsekrowanych mężczyzn i kobiet, którzy ukażą mądrość kogoś, kto żyje tylko dla Ojca, kto utożsamia się z misją i ofiarą Chrystusa, kto buduje w miłości nowy świat” /SB Jan Paweł II/.

 

„Potrzeba dziś mężczyzn i kobiet mocnych, wspaniałomyślnych, doskonale dwujęzycznych, tzn. zdolnych mówić językiem Boga w języku ludzkim, podwójnie biegłych, tzn. kontemplujących Boga i biegłych w ludzkości, zakochanych w Bogu i w ludziach” /Kard. Paul Poupard/.

 

            Nasza wspólnota liczy łącznie kilkadziesiąt osób. Część z Nich to ludzie starsi, schorowani, samotni – to szczególny skarb i depozyt parafii. Jesteśmy z Nimi w łączności; osobiście i w tych intencjach. Mamy również naszych członków w Domu Ojca. Ufam, że Bogu dziękują i Boga proszą.

 

Droga Siostro!  Drogi Bracie!

 

Poczuj się zaproszony i wezwany.

To nie jest sprawa „Kogoś” – a Twoja i moja.

Istotą jest nasze wspólne wołanie do Boga „o robotników”.

 

JEŚLI NIE MY – to kto?

JEŚLI NIE TUTAJ – to gdzie?

JEŚLI NIE TERAZ – to kiedy?

JEŚLI NIE DLA KRÓLESTWA BOŻEGO – to dla Kogo?

 

Bydgoszcz – MBKM – 2009 – Ryszard Dadek

 

 

     PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW