Parafia Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy
MENU

Strona główna

  Varia

 

 

 
WYSZUKIWARKA
 
 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
 

BIEG_ULICZNY
  Dodano 2009-12-19

Bydgoski Bieg Uliczny

26 września odbył się, zorganizowany przez PKS „Wiatrak”, Bydgoski Bieg Uliczny. Jego celem było uczczenie pamięci mieszkańców Bydgoszczy i okolic pomordowanych podczas II wojny światowej.

Trasa biegu wiedzie ulicami: Mostową, Focha, Gdańską, Kamienną, Bielawki (kładka), Inwalidów, Lewińskiego (chodnik), Akademicką, Łabędzińskiego, Berlinga, Fiedlera, Twardzickiego, Bołtucia. Meta znajdowała się u podnóża pomnika w Dolinie Śmierci.

Do mety dobiegło 41 zawodników i zawodniczek 33 mężczyzn i 8 kobiet. Najlepszy zawodnik – Łukasz Szabelski pokonał trasę w 43 minuty i 13 sekund. Najlepsza z kobiet osiągnęła rezultat 54 minuty i 11 sekund. Ostatni uczestnik biegu – nasza parafianka Agata Kaczmarek dobiegła z czasem 1 godzina 26 minut i 11 sekund. Wszyscy uczestnicy witani byli na mecie gromkimi brawami.

Po dekoracji i wręczeniu pucharów i nagród rzeczowych organizatorzy i uczestnicy Biegu złożyli wiązankę kwiatów u stóp pomnika w Dolinie Śmierci.

Na zakończenie tej notatki warto dodać, że najstarszy zawodnik urodził się 58, a najstarsza zawodniczka 38 lat temu, zaś najmłodsi liczyli sobie po 15 lat. Tego dnia pięknie świeciło słońce, choć jeszcze w nocy nad trasą biegu wisiały ołowiane chmury i padał deszcz. Organizatorzy i zawodnicy żegnali się – „Do zobaczenia za rok”.

Antoni

(z miesięcznika parafialnego „Na oścież”, nr 10/2004)

     PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW