Parafia Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy
MENU

Strona główna

  Varia

 

fot.: Mieczysław Pawłowski

 

fot.: Mieczysław Pawłowski

 

fot.: Mieczysław Pawłowski

 

fot.: Mieczysław Pawłowsk

 

fot.: Mieczysław Pawłowski

 

fot.: Mieczysław Pawłowski

 

fot.: Mieczysław Pawłowski

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu

 

ARTYKUŁ

Mieczysław Pawłowski Dodano 2009-12-19
 

MISJE W PARAFII

Trzecie w historii parafii Misje rozpoczęły się w sobotę 25 września na Mszy św. o 1830. Poświęcone były w sposób szczególny Miłosierdziu Bożemu. Prowadzili je ojcowie jezuici: o. Zdzisław Pałubicki i o. Zdzisław Jaśko.

Poniedziałek 27 września był Dniem Ufności, z nauką stanową dla kobiet.

Wtorek 27 września to Dzień Przebłagania za Grzechy z nauką stanową dla mężczyzn. W ten dzień była szczególna okazja do przeżycia sakramentu pokuty i pojednania.

W środę 29 września szczególną łaskę przeżywali chorzy w Sakramencie Namaszczenia Chorych, a wieczorem naukę stanową adresowano do kierowców. Poświęcenie pojazdów z życzeniami szerokiej drogi zakończyło ten dzień misyjny.

W czwartek 30 września w czasie Mszy św. odnawiano śluby małżeńskie. Szczególne spotkanie było przeznaczone dla małżeństw nie sakramentalnych.

W piątek 1 października było zawierzenie Miłosierdziu Bożemu całymi rodzinami. Przypomniano słowa Pana Jezusa skierowane do bł. Siostry Faustyny: Łaski z mojego Miłosierdzia czerpie się jednym naczyniem, a nim jest ufność. Im więcej dusza zaufa, tym więcej otrzyma. Im większa nędza, tym ma większe prawo do mojego miłosierdzia.

Jako pamiątka misji pozostanie w wielu rodzinach obraz "Jezu ufam Tobie".

Sobota - 2 października był poświęcony pamięci zmarłych.

Uroczyste zakończenie Misji nastąpiło w niedzielę - 3 października. Na krzyżu misyjnym pojawiła się nowa tabliczka z napisem: "Uczta Miłosierdzia Bożego ks. Zdzisław Pałubicki jezuita, Rok 2004".

Trwałym „owocem” jest Msza św. o 1530 w parafialnej kaplicy od poniedziałku do piątku i Godzinki o Miłosierdziu Bożym w każdy czwartek o 800.

NAJEDZONY DO SYTA GOŚĆ UCZTY

(z miesięcznika parafialnego „Na oścież, nr 10/2004r)

 

     PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW