Parafia Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy
MENU

Strona główna

  Varia

JPII_W_BYDGOSZCZY
  Dodano 2009-12-19

Piąta rocznica pobytu w Bydgoszczy
Papieża
Jana Pawła II

 

W wigilię 5 rocznicy pobytu w Bydgoszczy papieża Jana Pawła II na Starym Rynku 5 w Bydgoszczy spotkało się kilkuset Bydgoszczan aby powspominać te radosne chwile. Wielu z uczestników przyniosło chusty i inne pamiątki z tamtego wydarzenia.

Program trwającego ponad 3 godziny spotkania był bardzo urozmaicony. Spotkanie rozpoczęto biciem dzwonu, którego rozkołysała para chłopców, urodzonych 5 lat temu. Dzwon jeszcze raz zabrzmiał pod koniec spotkania, który napędzany był rękami 26-latków - rówieśników trwającego pontyfikatu. Dla osób zasłużonych przy organizowaniu papieskiej wizyty w Bydgoszczy przygotowano specjalną pamiątkę - fragment słów Papieża wypowiedzianych w Bydgoszczy i replikę - miniaturę papieskiego pastorału. Pamiątkę otrzymał również ks. prałat Romuald Biniak, który będąc na spotkaniu wspominał spotkanie z Ojcem Świętym.

W czasie spotkania można było skosztować kremówek, podziwiać największe bydgoskie kadzidło, usłyszeć zespół "Małżeństw z rozsądku", obejrzeć studencką pantomimę, posłuchać fragmentów wystąpień Papieża.

Spotkanie zakończono modlitwą i odśpiewaniem „Barki” i „Abba Ojcze”.

Na zakończenie tej krótkiej notatki warto dodać, że spotkanie zorganizowało Centrum Kultury Katolickiej "Wiatrak", Duszpasterstwo Akademickie "Martyria" i Urząd Miejski w Bydgoszczy. Organizację spotkania wspomogli liczni sponsorzy i patroni medialni.

Tekst i foto Mieczysław Pawłowski

 

  

 

     PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW